Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Engeditek/engedni fogjátok...

Engeditek/engedni fogjátok majd lányotoknak a tampon használatát?

Figyelt kérdés

Ha nem, miért nem?

Érdekelne, hogy szülői szemszögből ha tartotok, mi az oka. Ugye sokszor csak a fordítottját látjuk itt, a tizenévesek írják, hogy anya nem engedi a tampont.

Vajon kinek milyen ellenérve van, hogy a lánya tampont használjon?



júl. 24. 16:47
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
96%

Fogom engedni. El kell neki mondani az ezzel kapcsolatos higiéniai szabályokat és kész. Engem senki nem vilagositott fel, magamtól kezdtem tampont használni, de józan paraszti ésszel nyilván tisztában voltam vele, hogy koszos kézzel hozza sem nyúlunk stb.

14 éves korom óta használom, számomra megvaltas volt.

31N

júl. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
95%
Engedem (jobban mondva ez teljesen az ő döntése, mit tart kényelmesnek), 15 éves. Kiakarta próbálni, vettem neki és azóta azt használja.
júl. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
81%
El fogom mondani neki, hogyan kell használni, illetve a veszélyeit és majd utána eldönti, hogy akarja-e használni vagy nem.
júl. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Fiam van, de ha lenne lányom, akkor simán megengednèm. Én kelyhet használok, a gyerek se tocsogjon a saját vérében. A tamponnak is megvannak a hàtrànyai. Tele van vegyszerrel, szàrìtja a hüvelyfalat. Viszont kényelmesebb a betètnèl ès jó ,,gyakorlás" a kèsőbbi kelyhezèshez.
júl. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Nincs lányom, nem is lesz már,de természetesen engedném. Azt használna, ami neki kényelmes, beválik. Azért átbeszélnénk mire kell figyelni, ha tampont használ, de ennyit szólnék bele.
júl. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogok beleszólni,

de a kelyhet jobb alternatívának tartom. Tovább bent maradhat, így nem muszáj iskolában cserélni, így higiénikusabb.

Minden alternatívát meg fogok ismertetni vele, és ő dönt.

júl. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
13%

A szüzessége elvesztése után azt használ,amit akar.

De mivel a megtelt tampon sokkal szélesebb,mint az üres, nem fogja tudni fájdalom nélkül kivenni. Mert a szűzhártya nem engedi.


Szerintem egy 10-12 éves kislány még használjon betétet.

16-17 évesen meg már azt használ,amit akar.

júl. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. 4-es válaszolónak: én is kelyhezek, de attól idegenkedik, hogy nem sikerül feltennie stb. Nyilván nem eröltetem, ismeri, de majd ő dönt. Mint minden más menstruációs eszközt ismer, a betétet, tampont, kelyhet, menstruációs bugyit és a disc-et is (vettem azt is, nekem nem jött be) előnnyel, hátránnyal. Betéttel kezdett, azt nem szerette (megértem), bugyitól is idegenkedik, kelyhet ugye írtam, tampont szeretett volna, vettem, eddig tetszik neki.
júl. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
84%

#7 🤣 Ekkora baromságot még életemben nem hallottam. Hogy a túróba akadályozná a szűzhártya a tampon kivételét? A szűzhártya ELŐTT áll meg a tampon!

A megtelt tampon meg szépen kicsúszik. Ha fáj a kivétel, akkor nem volt jó a méretválasztás és/vagy túl hamar lett kivéve. Ilyenkor tényleg tud mikrosérüléseket okozni a HÜVELYFALON. De semmiképp sem a szűzhártyán.

Amúgy köszi, nagyon jót nevettem.

júl. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
92%
Miért ne engedné bárki a tampont?
júl. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!