Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Csak engem háborítanak fel az...

Csak engem háborítanak fel az ilyen dolgok? (többi lenn)

Figyelt kérdés

olvastam az oldalon ( a linket nem találtam) egy anyáról aki csodálkozik h a 15 éves lánya kevesli a 2000 ft egy hónapra, amiből ruhát kell vennie. Ezek után az anyuka késöbb azt is kedvesen megjegyezte, hogy "örüljön h fizetem a matektanárát". Miért várja el hogy saját magának vegye a ruhát.

Kicsit elgondolkodtam ezen, hogy ha 2000ft egy honapra, annyiért télen egy csizmát nem lehet kapni a kinaiban sem, akkor addig faggyon le a lába?


nem értem az ilyen szülőket, hisz nekik kéne megvenni a ruhát. A zsebpénz nem erre való sztem.


am 15 éves vagyok, lehet azt mondani, h én még fiatal vagyok ehhez, de akkoris én igy gondolom.


Ti is igy gondoljátok, vagy én reagálom túl?


2010. aug. 5. 12:46
1 2 3 4 5 6
 41/51 A kérdező kommentje:
az egyik válaszoló azt irta, h állitolag nincsenek anyagi gondjaik
2010. aug. 11. 20:09
 42/51 anonim ***** válasza:

Én is csináltam egy költségvetést, kicsit másképp, mint az előző tette, elvileg a havi kétezerből öltözködnie kell a lánynak, nem szappant, stb. vennie.


Cipő:


Nyárra kettő - 6 000,-

Télre kettő - 10 000,- (csizma + edzőcipő)

Tornacipő suliba - 700,-


Póló:


4 nyárra - 8 000,- (hét közben is lehet mosni)

4 télre - 12 000,-


Nadrág:


2 hosszú szárú - 6 000,-

2 térd - 4 000,-


Alsónemű:


2 melltartó - 3 000,-

7 bugyi - 3 000,-


Tornaórára:


Póló - 1 500,-

Nadrág - 2 000,-


Télikabát - 7 000,-

Széldzseki - 3 500,-

2 Pulóver - 4 000,-


Sapka, sál, kesztyű - 5 000,-

4 pár zokni - 2 000,-


Összesen: 77 700,-


Most kínaiból öltöztettem fel a személyt, nem kényeztettem el, de 24 000Ft-ból nem jön ki. Ezen felül kellenek apróságok, mint hajgumi, némi smink, ha bőrproblémája van.

2010. aug. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:

Ez tenyleg durva!

Ha meg nem o kellene meg vegye maganak a ruhakat, es sok mas dolgot. Ha csak szorakozasra kapna meg annak is min:3-4.000ft + meg ami megtetszik neki. Szegeny. Az anyja tenyleg ugy beszel rola, mint ha pup lenne a hatan.

Foleg, hogy meg nem allnak rosszul anyagilag.

Megertenem ha annyira nagyon szegenyek lennenek, akkor is a ruhakat az anyukaja feladata lenne megvenni.Es nem kapna a gyerek zsebpenzt, csak ha megtetszene neki valami vagy megy valahova ker pezt, ennyi.

Hogy is lehet ilyen az anyukaja, na meg az a matektanaros dolog kiakaszt, ugy csinal mintha a matek tanar nem az o feladata lenne, mintha csak kenyszerbol nevelne azt a gyereket.pfff! Na mindegy.

15/L

2010. aug. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
70%
Tudod előző aki nem akarta a gyerekét csak nem tudta elvetni időben az mind igy áll hozzá kényszeresen.Ismerek olyat aki 12 évesen főzött magára mert éhen halt volna mert anyja a családi pótlékot magára költötte szolira pasizásra stb ő meg a szomszédtol kapott enni,meg főzőtt mosott masgára 12 évesen 13 évesen már melótzott,17 évesen költözött,azóta már van gyereke neki is és imádja,de a nagyanja nem is tudja hogy hivják,mert leszarja.
2010. aug. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:

Ma 12:02 vagyok. Igazad van. De nem minden esetben jellemzo ez az anyukakra, en peldaul veletlen gyerek voltam, es megis szeret engem anyum es rendez.

De sajnos van aki maskepp fogja fel, ilyen helyzetben jobb lett volna, ha mar elso perctol arva hazba adjak a gyereket(az orokbe fogado szulei tobb mindent meg adtak volna neki)

Es ne ertsetek felre, ezzel nem akartam megbantani senkit(meg a 15 eves csaj anyujat sem, hiszen o tudja mi jellemzo ra es mi nem), csak egy velemeny volt.

15/L

2010. aug. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok: 14:02 voltam bocs.
2010. aug. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok: Es nem is akart engem mikor megtudta, de mar banja, hogy igy gondolkodott.
2010. aug. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy van, hogy, hogy a ruhákat apa veszi meg fizeti a kondibérletet és a matek tanárt. Ezenkívül kapok 15 000 ftot havonta amiből megveszem a sminkcuccokat, tisztálkodási szereket, testápolási cuccokat és még ha valami kell abban a hónapban akkor azt. szerintem kell is ennyi, így megtanulok bánni a pénzzel. De 2000 ft???akkor havi 8at kapnék. Az semmire sem elég, főleg ha még ruhátis abból kell venni...:S
2010. aug. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:

Ez az anya valami borzasztó. Úgy beszél a lányáról, mintha egy púp lenne a hátán. És ennyi pénz nem elég! Főleg, hogy az anya vagyonos. Egy 15 éves lánynak eléggé sok dologra van szüksége. Magam is tudom, hiszen én is tinédzser vagyok, de azért ilyen témákhoz már éretten hozzá tudok állni. Nem számolom össze, hogy mi mennyibe kerül, egyrészt mert az egyik válaszoló már megtette, és bizony az sokkal több, mint 2000 forint. Nézzük csak:

Kozmetikai, higiéniai dolgok:

Betét, tampon, tisztasági betét, sampon, tusfürdő, testápoló, dezodor, ha pattanásos, akkor pattanáskezelő dolgok, smink, körömlakk, parfüm. Netalán még vannak, akik kozmetikushoz is elmennek pattanásnyomkodásra. Ezek közül amik okvetlenül szükségesek: Betét vagy tampon (csak az egyik is elég), sampon, tusfürdő, dezodor, ha könnyen izzad (bár a pattanásokat sem ártana néha lekezelni). Ezekből simán kivan a 2000 ft, akkor is, ha a legolcsóbb dolgokat veszi a lány.

Ruházkodás:

Cipő, csizma, zokni, hosszú nadrág, rövidnadrág, ujjatlan póló, rövid ujjú póló, hosszú ujjú póló, kardigán, télikabát, sapka, sál, kesztyű, bugyi, melltartó. Ha a tesicuccot is ő veszi, akkor tesizokni, tesipóló, tesinadrág. Ez mind elengedhetetlen. Egy embert nem csak addig kell ruházni, amíg nő. Vagy ha még növésben van (nem annyira valószínű, de lehet), akkor pláne ruházni kéne.

A telefont is fel kell tölteni néha. Tapasztalatból tudom, hogy olyan dolgokkal is lecsökkenhet a telefonszámla, hogy szólunk a szülőknek, hogy a szakkör később kezdődik és később is ér véget, vagy küldünk egy SMS-t, amiben csak ennyi áll: elmarad az utolsó óra.

Ennek a lánynak azt a pénzét, amit nem költ el betétre, samponra, dezodorra és tusfürdőre, ruhára kell félretennie. Már ha marad a pénzből. És a ruhát is igen hosszú időbe telik összekuporgatnia. Vagy a csizmát, cipőt... és hol van az még, hogy a pénzét arra költi, amire ő akarja!

A zsebpénz arra való, hogy olyan dolgokra költsük el, amit mi akarunk megvenni, nem arra, hogy tartsuk el magunkat belőle. El sem tudom képzelni, hogy mennyit cikizhetik ezt a lányt, mert nem a legdivatosabb cuccokat hordja, vagy mert még mindig pattanásos, mivel nem telik pattanások elleni szerre. A kortársai is általában strandolnak, saját pénzből fagyiznak, buliznak, koncertekre járnak, együtt lógnak és vásárolnak a városban moziznak stb., ő meg sem engedheti magának ezeket! Ő ül a szobájában és unatkozik max sétál és eközben azon gondolkozik, hogy vajon telik-e még ebben a hónapban betétre!

Lehet, megírom ennek az anyának, hogy vagy emelje meg a lánya havi zsebpénzét olyan havi 50000-60000 forintra, vagy tartsa el ő, és inkább az utóbbi! És adjon egy kis szeretetet hozzá!

Részemről ennyi volt a véleménynyilvánítás.

2010. aug. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
uristen.. ha mrá gyereket vállalt akkor öltöztesse is... mármint tudjátok hogy értem.
2010. aug. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!