Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Csak engem háborítanak fel az...

Csak engem háborítanak fel az ilyen dolgok? (többi lenn)

Figyelt kérdés

olvastam az oldalon ( a linket nem találtam) egy anyáról aki csodálkozik h a 15 éves lánya kevesli a 2000 ft egy hónapra, amiből ruhát kell vennie. Ezek után az anyuka késöbb azt is kedvesen megjegyezte, hogy "örüljön h fizetem a matektanárát". Miért várja el hogy saját magának vegye a ruhát.

Kicsit elgondolkodtam ezen, hogy ha 2000ft egy honapra, annyiért télen egy csizmát nem lehet kapni a kinaiban sem, akkor addig faggyon le a lába?


nem értem az ilyen szülőket, hisz nekik kéne megvenni a ruhát. A zsebpénz nem erre való sztem.


am 15 éves vagyok, lehet azt mondani, h én még fiatal vagyok ehhez, de akkoris én igy gondolom.


Ti is igy gondoljátok, vagy én reagálom túl?


2010. aug. 5. 12:46
1 2 3 4 5 6
 21/51 A kérdező kommentje:
13:28 nem azzal van a baj, h a segge alá teszik vagy sem, hanem a felfogással sztem. DE látom, h eléggé különböző kommentek érkeztek. mindenkinek más a véleménye
2010. aug. 5. 13:52
 22/51 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem mindenki abból indul ki, amiben felnőtt és amiben most él. Más az értékrend, mások az igények. Attól függ, mit akar venni, milyen minőséget és milyen gyakran. Valóban, lehet, hogy nem elég a 2000.-, de ha így haladunk, van amire nem elég 20.000.- sem... kinek -mi az "alap".
2010. aug. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
92%

Nem az a baj,h takarékosságra akarja szoktatni a lányát.Az sem baj,h igen,meg kell tanulnia,h néha nem jut bizonyos dolgokra pénz-hanem az a baj,h NEM ezzel érvel,hanem azzal,h örüljön,h nem kell a matektanárát is fizetnie.Úgy ír a saját lányáról,mintha csak púp lenne a hátán,egy idegen,aki örüljön,h nem kell a saját eltartását fizetnie.Mintha ez valami büntetés lenne,h el kell tartania saját gyerekét,aki az életben maradáshoz feltétlenül szükséges dolgokon kívül-élelem,lakás-,örüljön,h még tanárt is fizet neki,de ha ruha is kéne,arra spóroljon.

Nem vagyok híve a sok ezer forintos ruháknak,de akárhogy nézzük,egy csizma plusz télikabát 10000 alatt nem nagyon hozható ki.Vagyis 5 hónapig spórol,h télen legyen mit felvennie.Aztán egész télen spórolhat arra,h tavasszal tudjon egy pár cipőt venni,és így tovább.Ha az alap ruhatára megvan szülői pénzből,akkor oké,spóroljon a luxus dolgokra,bár így is kevésnek tartom a havi 2000Ft-ot,de úgy már jobban elfogadható,h ennyi van,ossza be.

Mi sem voltunk túl jól eleresztve gyerekkoromban,de sosem éreztették velünk,h szívességet tesznek ha enni kapunk,vagy ha van hol aludnunk.

2010. aug. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, én is maximálisan egyetértek veled.

2000ft kb 1könyvre meg egy csokira elég egy hónapban.

Én havi 6ezret kapok, azért, hogy ha valami olyan kell, amit a szüleim nem vennének meg [drágább cipők, ruhák, vagy akrámi [drágább alatt a 10ezer felettieket értem]], akkor a spórolt pénzemből megvegyem. Minden mást a szüleim vesznek nekem [ruha [normális értékben], újságok, könyvek,stb...]


13/L [fogadjunk, most azért pontoznak le, mert 13évesen elmerem mondani a véleményem...pfff mint egy másik kérdésnél xD]

2010. aug. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 A kérdező kommentje:
igen, eléggé ugy beszél a lányárol mintja csak púp lenne a hátán egy idegen...
2010. aug. 5. 14:31
 26/51 anonim ***** válasza:
84%

13.47!

Erről beszélek!

160 Ft/bugyi (ennél olcsóbb bugyit talán csak egy mágus tudna elővarázsolni.)

Szóval 10 bugyi = 1.600 Ft Gyakorlatilag egy havi pénz elment egy éves bugyikészletre.

Azt ne mondd, hogy a 160 Ft-os bugyik egy évnél tovább bírják, mert nem hiszem el!


havi 2.000 Ft = 24.000 Ft egy évre.

Banyek, azt mondjátok, hogy ha csupasz fenékkel indulnátok (totál meztelenül), akkor 24.000 Ft-ból megveszitek magatoknak a ruhatárat egy egész évre??? + jut belőle egy egész évre dezodor, stb...

És mindemellett ápolt hatást is fogtok kelteni (ami egy 15 éves lánynak nagyon-nagyon fontos)

2010. aug. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
88%

Nem mindenki érti igazán a fennt linkelt kérdés/kommenteket. Én beszélgettem az anyukával priviben.

Hát mit ne mondjak furcsán vélekedik a dolgokról. Valóban 2000ft zsebpénzt kap a lány havonta, mellette végzi a házimunkát is, segít és miegymás. Ezt a 2000 ft-ot kell neki úgy félretennie, hogy adott esetben ruháznia is tudja saját magát 15 évesen, ugyanis erre külön pénzt nem kap. Úgy ahogy a szórakozásra sem.

Az ő elmondása szerint nem állnak rosszul anyagilag, csak ő sem kapott meg mindent gyerekkorában, őt is megtanították spórolni, ezért ő is ezt teszi a lányával.

Lehet ezzel egyet illetve nem egyet érteni, de vannak még ilyen furcsa emberek.

2010. aug. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom elképzelni, hogy létezik ilyen szülő. Én sosem voltam beosztva, mindig akkor kapok pénzt, ha megyek valahova, a ruhákat meg külön vesszük.

Ez szerintem nem normális, az anyukának valami komoly agybaja lehet, mert így nem lehet élni. Főleg, ha nem állnak nagyon rosszul anyagilag.

16/L

2010. aug. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 A kérdező kommentje:
akkor azért, mert ő nem kapott meg mindent anyagilag, akkor a gyereke se kapjon?? ÉRDEKES. Meg főleg h anyagilag jól állnak, akkor ezt már végképp nem értem....
2010. aug. 5. 14:59
 30/51 anonim ***** válasza:
84%

engem is kiakasztott pedig én 13 éves vagyok.

igen én is fiatal vagyok meg biztos fogalmam sincs a pénzről.-.-

ha a legeslegolcsóbb ruhákat veszi akkor sem jön ki ennyiből.

és tegyük hozzá azt is,hogy 12-16 éves kor között nő az ember a legtöbbet,szóval ha kinövi és rövid neki a ruha akkor miből vesz? hordja a 2-3cm el kisebb ruhát és leégeti magát az amúgy sem kedves tizenévesek előtt[mivel én is ide tartozom tudom jól milyen rosszindulatúak tudunk lenni]

és mostanában már nem számít luxusnak egy mekizés.és ha még akciósan vesz kaját ott akkor is 4-5száz forint.

szóval maradt 1500-a.ebből kell neki ruhát/cipőt vennie.

még a kínaiban sincs 2500alatt rendes hordható cipő.

szerintem nem ragálod túl.

és ez a matektanáros engem is kiakasztott.jó hogy nem a villanyszámlát akarja a 2000forintból fizettetni.

2010. aug. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!