Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Csak engem háborítanak fel az...

Csak engem háborítanak fel az ilyen dolgok? (többi lenn)

Figyelt kérdés

olvastam az oldalon ( a linket nem találtam) egy anyáról aki csodálkozik h a 15 éves lánya kevesli a 2000 ft egy hónapra, amiből ruhát kell vennie. Ezek után az anyuka késöbb azt is kedvesen megjegyezte, hogy "örüljön h fizetem a matektanárát". Miért várja el hogy saját magának vegye a ruhát.

Kicsit elgondolkodtam ezen, hogy ha 2000ft egy honapra, annyiért télen egy csizmát nem lehet kapni a kinaiban sem, akkor addig faggyon le a lába?


nem értem az ilyen szülőket, hisz nekik kéne megvenni a ruhát. A zsebpénz nem erre való sztem.


am 15 éves vagyok, lehet azt mondani, h én még fiatal vagyok ehhez, de akkoris én igy gondolom.


Ti is igy gondoljátok, vagy én reagálom túl?


2010. aug. 5. 12:46
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem se normális. 2.000 ft havonta nagyon kevés. Egy 15 éves lánynak szüksége van olyanokra mint:betét,dezodor,testápoló;hogy azért a higiénia meglegyen ami alap. Aztán ha van valami hobbija akkor az, pl én szoktam venni úszóbérletet 3.800 ft-ba kerül és három hónapig érvényes. Meg néha megtetszik neki egy könyv,magazin stb. Aztán legalább 3-4 havonta kellene egy új ruha. Évente minimum egy pár cípő,télre csizma ,sapka,sál,kesztyű,kabát. Egy nem használt valamennyire divatos kabát már 5-6 ezer alatti összegből nem jön ki. Egy nadrág is már 3 ezernél kezdődik. Akkor hol elég a havi 2 ezer? Én havi 4000-et kapok! Néha egy kicsit többet is de nem sokkal csak pár százzal. Ja és nem magamnak kell megvennem a ruháimat,cipőt minden ruhát a szüleim vesznek! És néha kapok csak úgy egy könyvet vagy magazint nem túl drágát. Én már láttam 300 ft-os könyvet is. És mindennap vagy minden másnap kapok valami kis édességet vagy rágcsát,pl egy csomag ropi vagy egy rudi. Eddig még csak egyszer voltam diszkóba de a szüleim kifizették a 400 forintos belépőt. Ha ezenfelül még akarok valamit azt már magamnak kell megvennem a 4000 ft-omból.


L/14

2010. aug. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
84%

Havi 2000Ft nagyon kevés! Én havi 8000Ft-ot kapok, de abból fizetek:


Betét, tampon, ha suliba kell toll, füzetek, mozi (havi 1X), uszoda (havi 2X), emellett ajándékok szülinapra, névnapra, karácsonyra, könyvek (érettségire felkészítők, kötelező olvasmányok meg kikapcsolódásként néha egy-két regény), ha későn végzek suliban akkor kaját venni, dezodor, tusfürdő, stb...


A szüleim veszik vagy adnak külön pénzt ruhára, és angoltanárra (készülök a nyelvizsgára). Erre azért van szükség, mert bár 4X annyit kapok mint a 15 éves lány, de még ebből sem lehet mindent megvenni ami kell. És amit felsoroltam, nem lehet rámondani hogy minden hülyeségre elköltöm a pénzt.

2010. aug. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
53%
Mi anyukámmal együtt vesszük a ruhámat.Amúgy a csizmám 7000Ft volt.Most,ha valaki be akarna szólni,hogy a legmárkásabbat kértem akkor nincs igaza!Nekem jobb minőségű kell,mert a rossztól bőrkeményedéses lesz a lábam.Egy kicsit sóher anyuka.
2010. aug. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
84%

Én ezt komolyan nem értem !!

Egy 15éves kamasz lány, vagy legyen az egy 12 éves kiscsaj, nap mint nap azt látja a suliban hogy milyen cuccokba járnak a többiek..2000 Ft-tal ha bemegy a Pimkie-be, vagy a Deichmann-ba, körberöhögik. Én nem azt mondom hogy öltözzön csak márkás cuccokba, de 2000Ft-ból egy turkálóba nem tud semmit venni. Ha az anyja csak eteti,és azt a nagyon fontos matek tanárt fizeti, akkor bele se merek gondolni, hogy annak a lánynak egyáltalán van-e telefonja, iPodja, stb..Szegény..Nem tudom felfogni, hogy 10hónapot kéne spóronia, egy jobb, 20.000ezer ft-os telóra. de addig meg mi van a ruhákkal? ha fejlödésben van akkor pláne kell az új ruha min.2havonta..-.-" Sajnálom szegényt..nem lennék a helyében.

2010. aug. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 A kérdező kommentje:
ipodom nekem sincs, de een kivül nem nekem kell megvennem a ruháimat, meg matektanárhoz is járok
2010. aug. 5. 20:53
 36/51 anonim ***** válasza:
77%
Okés..am nekem sincs, de azért telóm, mp4-em, saját számítógépem van. matektanárhoz én nem járok, apám nagyon okos, ha gáz van segit, de matekból 4es vagyok..szval nem kell járnom (még xD) de szegény..akkor is. érted mit akarok..szal hogy ezek alapvető dolgok, hogy kell a mobil, vagy egy különleges alkalomhoz, új smink, esetleg az ő korában, hogy megcsináltassa a körmeit..13/L
2010. aug. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:

1 hónapra kapja a 2000-t. Nem veszek neki külön ruhát,erre ő gyűjti össze.Most húsvétra a mamájától is kapott kétezret,és egyből el is költötte egy ocsmány pólóra. És fizetem neki a matektanárt,örülhet,hogy azt nem ő fizeti,mert elég szép összeg elmegy rá... ( a másik link.be volt)

basszus ,2000ért is alig találok magamnak polot,persze ,h elkölti...

ilyen zsugorit már ... hisz szeritnem az is alap,h ha vmiből nem jó a gyerek ,elvitetik különorákra.. meg ha evvel ál elő ,h miylen jó anya ,inkább adja oda neki az árát,és legyen 2es matekbol -.-. ezek nem illenek össze. én havi 10.000t kapok + anyátol ruci (90%át ő veszi,a többit én,ha pl meglátok vmit) de aránylak egy polo (3990,és normálisan néz ki) ,gatya (6.990) .jo tény,h lehet oclsóbban ,de birja 2 hétik azt kuka....

2010. aug. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
43%

ezt muszály összeszámolni

ami kell :

bugyi(egészbe van nekem kb 100 db) : 1db/160.- 100db/16000ft

pizsi: 2000ft

melltartó: én 800ér veszek kell belőle 5 : 3000ft

gatya: hát 3000él kezdődik ,kell belőle min. 10 30.000

polo:hát nekem rettenető sok van 200 talán,de min. 50 kell ,egy polo 2000nél kezdődik... 10.000ft

iskola szerek:15.000 ,könyvek 12.000(iskolakönyvek). osztálypénz:1000.

sampon,balzsam,tusfürdő: 1600 (jobb esetbe) . mozi:1000(és havi 3x =3000). fesztiválok: attol függ. egy david guetta koncert: 7500.lehet ,h kényeztetésnek tünik,de szorakozni KELL! könyv havira: 5000(kötelezőkkel). telefon:20.000. ujságok 1000 .kaja ha sétálnak ,meg inni közbe (havi) 3000. starnd 1000.és ahogy olvasom a nő leveleit,butorozni is kell,a lánynál...

összeszámolva a főbb dolgok (CSAK A FŐbb DOLGOK)...

össz: 128.000. asszem. ha jol számoltam :). jo ez komolyan soknak tünik,de ez tinédzsernek kellenek ilyenek,és amig lehet szorakozzon. és ha van pénz plána.nem az ,h elverni,de komolyan ki kell kapcsolodni... meg ha midnent ő áll,és normálisan nézzen ki ezek kellenek.ugylátom sulira is neki kell gyüjtenie,mert még az annya rákeni,h miylen jo szülő ,h vesz neki tankönyveket....

2010. aug. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
bocs,akkor a polo 100.000 -.-
2010. aug. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
43%

15 voltam, mikor Anyum egy nap ugy jott haza, lattam egy ronda cipot a cipoboltban. Itt a penz, menj es vedd meg ha tetszik....

Nem tudjuk, hogy mi van ennek a hatterben. Tenyleg lehet, anyuka egyedul neveli a semmibol a lanyat - es azert en emlekszem, hogy voltak osztalytarsaim, akik eleg pofatlanok voltak a szuleikkel - es ennyire telik, meg elege is van.

En 10-11 eves koromtol szedtem nyaron a malnat. Anyam lehetove tette, hogy csinaljak magamnak penzt. Uveget visszavittem, akkor volt meg filler megtarthattam (mint visszajarot) ha elmentem a boltba...stb.

Lehet anyuka belefaradt a dolgokba.

2000Ft valoban nem sok.

2010. aug. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!