Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Csak engem háborítanak fel az...

Csak engem háborítanak fel az ilyen dolgok? (többi lenn)

Figyelt kérdés

olvastam az oldalon ( a linket nem találtam) egy anyáról aki csodálkozik h a 15 éves lánya kevesli a 2000 ft egy hónapra, amiből ruhát kell vennie. Ezek után az anyuka késöbb azt is kedvesen megjegyezte, hogy "örüljön h fizetem a matektanárát". Miért várja el hogy saját magának vegye a ruhát.

Kicsit elgondolkodtam ezen, hogy ha 2000ft egy honapra, annyiért télen egy csizmát nem lehet kapni a kinaiban sem, akkor addig faggyon le a lába?


nem értem az ilyen szülőket, hisz nekik kéne megvenni a ruhát. A zsebpénz nem erre való sztem.


am 15 éves vagyok, lehet azt mondani, h én még fiatal vagyok ehhez, de akkoris én igy gondolom.


Ti is igy gondoljátok, vagy én reagálom túl?


2010. aug. 5. 12:46
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
72%

Egyáltalán minek a zsebpénz?

Én és az öcsém is úgy nőttünk fel, hogy nem kapunk zsebpénzt.

Ha szükségünk volt valamire, pl ruhára akkor kaptunk rá pénzt, vagy anyuékkal mentünk el megvenni. Még szólni se kellett, anyukánk általában mindig magától észrevette ha új ruha kellett.

Ha moziba, vagy szórakozni mentünk vagy bármi más extrára kellett akkor kértünk. Anyuék pedig adtak a lehetőségeikhez mérten.

2010. aug. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 A kérdező kommentje:

nekem sincs zsebpénzem

a ruhákat anyukám veszi meg amiket még szeretnék

2010. aug. 5. 13:16
 13/51 anonim ***** válasza:
89%

13.10, olvasd el a belinkelt kérdést, anyuka azt írja egy kommentben, hogy a kislány örüljön, hogy nem neki kell fizetnie a matektanárát...azért ez nem normális. 2000 ftból meg a mai világban nem sok sz@rt vehetsz! Én ennyi pénzt minden hónapban úgy kiadok, hogy észre sem veszem pl újságra. Ez a pénz nagyon kevés egy embernek. Egy normális könyvet nem tud belőle megvenni. Persze, mehet antikvárba, vagy turiba, de azért mi az, hogy örüljön, h a matektanárt nem neki kell fizetni???

Kedves kérdező, én 28 vagyok, de maximálisan egyetértek veled.

2010. aug. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem alapvetően kb, 5x annyit költ magára ma egy 14-5 éves gyerek, mint amikor én voltam annyi. Mi nem kentük magunkat 3000.- forintos alapozóval, (1 körömlakkom volt, akár egy évig használhattam,beosztottam), nem vettem minden második hónapban ruhát, és igen, nem jártam hetente a Mekibe. Max. egy évben egyszer! A mobilfeltötést sem értem, amikor egész nap a barátnőivel van a suliban, mi a jó frászért kell havonta tölteni a telefonját? Engem a mai napig felháborít a pazarlás, amit a gyerekek elvárnak, mert ilyen életet képzelnek el maguknak! Nem vagyok öreg, nemrég múltam 27, de a véleményem az, hogy takarékoskodni senki nem tanítja meg a mai fiatalokat, mindenkinek csak elvárásai vannak. Ha pedig nem kapja meg, amit akar, akkor itt panaszkodik (a számítógépén, amire net van kötve, jobb esetben laptopon)... nonsense. Lehet lepontozni. Szerintem havi 2000.- bőven elég egy gyereknek, hogy ruhát vegyen, de csak akkor ha beosztja, és nem vesz meg mindent, ami csillog. Igen, egyszer azt is meg kell tanulni, hogy VAN amire NEM TELLIK. Kellenek a határok, már így is iszonyúan el van rontva a dolog! L27
2010. aug. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 A kérdező kommentje:

értem, hogy nem kéne pazarolni, csak végig kellene gondolni, h mi mennyibe kerül.

egy farmer köbö 3000 ft-nál kezdődik. És én még mindig azt gondolom h egy 15 évestől nem lehetne azt elvárni, hogy azon aggodjon h mikor tud majd megvenni magának valamit.

2010. aug. 5. 13:23
 16/51 anonim ***** válasza:
0%
Igen, egy farmer 3000.- nél kezdődik, de nem havonta! Félévben egyszer! Nem azt mondtam, hogy 2000.-ből vegyen 3000.-es gatyát, hanem azt, hogy ha vigyáz arra, amilye van, akkor össze fogja tudni rakni. El kell dönteni, hogy Meki vagy nadrág. Képzeld, van akinek igenis döntenie kell és aggódnia. Ilyen az élet! És van anya, aki nem teheti meg, hogy MINDENT megad, és vannak fiatalok, akiknek nincs minden a segge alá rakva, ha elég hangosan reklamál! Ideje 15 évesen a világ dolgait felfogni! L27
2010. aug. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
80%

1.vagyok

Jesszus...

Hát én nem számolom, hogy a 10 éves fiam mennyit kap havi szinten fagyira meg ilyesmire, de még ő is többet visz el itthonról havonta, mint 2.000-et, ez biztos.


Ruhát, cipőt, bérletet EVIDENS hogy mi, szülők vesszük neki.


Viszont az X-edik számítógépes játék, meg az elhagyott pulóver, sapka SZIGORÚAN zsebpénzből.


Idén pl. kapott évvégére egy mobiltelefont a kiváló bizonyítványáért meg a dícséretekért. Kb. 2 hét múlva elhagyta. Meglett ugyan, de eléggé viseltesen került elő, valaki belerughatott, vagy franc se tudja, a lényeg, hogy le kell cserélni, ami durván 6.000 Ft lesz.

No ez a buli is a Húsvéti/Karácsonyi zsebpénzből megy!

2010. aug. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
80%

13.32 vagyok.


13.20! Hagy kérdezzem már meg, Te hány Ft-os bugyikban járkálsz, és hány db van belőle????

Csak hogy számoljunk már egy kicsit....

2010. aug. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
80%
...No és hány évig hordasz egy bugyit/melltartót?
2010. aug. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
0%
Redben, válaszolok. Vaterán vettem eredeti csomagolásban, 160.-/db áron és bizony NINCS lehetőségem havonta cserélni. Vigyázok a dolgaimra. Nem fogom szégyellni a véleményem,sem azt, hogy igenis spórolós vagyok, mert egész életemben dolgoztam azért, amim van!
2010. aug. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!