Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » SOS! Melyik orvos írhatja fel???

SOS! Melyik orvos írhatja fel???

Figyelt kérdés

Esetleg pszichológus is? Mentális vagy fizikai ok kell?


Ja, a telefontiltásról van szó. A rendelet szerint, orvosi okok miatt, az iskolának engedélyeznie kell, hogy a gyereknél legyen a mobil!!!


De mire fel? Milyen indok kell? Függőség? Cukorbaj miatt időjelző és vészjelző?


Ha van infód írd meg! És nagy puszi érte!



aug. 16. 19:38
 71/113 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Az állam hozott egy rendeletet/törvényt amit te ki akarsz játszani. Most komolyan nem bírsz ki telefon nélkül 6-7 órát?


Mivel nem vagy tanköteles ezért, ha nem bírod kezelni a telefonfüggőségedet, akkor iratkozz ki a suliból! Menj el dolgozni vagy esti tagozatra!


OFF: a munkaerőpiacon vannak olyan munkakörök ahol egy 8-12 órás műszakban nem lehet nálad telefon.

aug. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/113 anonim ***** válasza:
100%

#67 😅milyen dolgaid vannak, ami annyira halaszthatatlan arra a 45 percre? 400 fős céget vezetsz?

Ha nyomkodod éjszaka alvás helyett, az a te bajod. Majd ha mindig megbuksz, mehetsz kukásnak. De legalább ott nyomkodhatod 😙

aug. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/113 anonim ***** válasza:
100%
Mit szólnál, ha elmennél orvoshoz, a doki meg közölné, hogy "bocs, most nem érek rá, telefonozok egy órácskát, hogy ne estére maradjon, mert akkor nem tudom kialudni magamat"? Vagy ha a boltban nem szolgálnának ki, mert a pénztáros épp akkorra iktatta be a félórás telefon görgetését? Fel lennél háborodva, hogy mégis hogy képzelik ezt, nem ez a dolguk. Na, az iskolában neked sem a telefonozás a dolgod. Ahogy a 71-es is írja, mivel gyakorin írogatsz, elvileg elmúltál már 16 éves, tehát nem vagy tanköteles. Ha nem tetszenek a szabályok, amiket az iskola diktál, akkor ott lehet hagyni. Ja, hogy akkor nem lesz belőled semmi? Hát, ilyen hozzáállással amúgy sem nagyon számítanék sok jóra a helyedben...
aug. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/113 anonim ***** válasza:
100%

"Alapban nem értik, hogy ha napközben nem tudjuk nézni a dolgainkat, majd otthon a tanulás helyett fogjuk. Vagy éjszaka, és másnap meg bealszunk órán."


Nem, kérdező, el kell hogy keserítselek: itt te vagy az, aki alapjaiban nem érti az egész rendelkezés lényegét. Lehet, hogy mégiscsak előnyödre válna, ha nem állandóan a telefonodat bújnád...

aug. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/113 anonim ***** válasza:
100%

Drága gyermek, ezt a tiltást pont ti intézetek el magatoknak, mert annyi önuralom nincs bennetek, hogy órán ne vegyétek elő. Lesz majd pofáraesés az életben. De a szüleid is elgondolkodhatnának, hogyan jutott ide a gyerekük, remeg a kezed, mert nem nézhetsz meg 45 percig egy videót sem...

Menj el pszichológushoz a függőségeddel. Rosszabb vagy, mint egy alkoholista.

aug. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/113 A kérdező kommentje:
73. A szünet ideje alatt sem lehet nálam. Érted már?
aug. 17. 12:56
 77/113 anonim ***** válasza:
86%

És akkor mi van, ha nem lehet nálad a szünetben?


Egyébként annak a válaszolónak van igaza, aki azt írja: ha regisztráltál a gyakorira, akkor minimum 16 éves vagy, ergo nem vagy tanköteles. Lehet kiiratkozni az iskolából (úgyse tanulni jársz oda, hanem a telefonodat nyomkodni), aztán irány dolgozni.

A rossz hírem az: a legtöbb munkahelyen sem lehet használni a telefont :D

aug. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/113 anonim ***** válasza:
92%
Értjük, szörnyű lehet.
aug. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/113 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk egyébként már 10 éve is úgy volt általánosban, hogy le kellett adni nap elején a portán a telefont, majd nap végén kaptuk vissza, aztán lett szekrényrendszer, minden felsőtagozatos saját szekrényt kapott, akkor oda be kellett zárni reggel a mobilt. Ha valaki akár szünetben is lebukott a telefonnal (és nem tudta bizonyítani azt, hogy jogosan használja) az valamilyen büntetést kapott érte. Olyan is volt, hogy szúrópróba szerűen belépett az igazgató, illetve valamelyik helyettese az órára és belenézett egy-egy táskába, hogy van-e benne telefon.

Középsuliban meg a tanárok többsége elvárta, hogy óra elején a tanári-, vagy egy ahhoz közeli üres asztalra mindenki rakja ki a telefont, amit óra végén kapunk vissza. Igaz, ez nem iskolaszintű volt, hanem az osztályfőnökünk vette rá a többi tanárt, de ha az osztályfőnök tudomására jutott, hogy valaki órán telefonozik, az minimum egy osztályfőnöki figyelmeztetést kapott és az igazgatónak sem volt ellenvetése. Egyedül akkor nézte el az osztályfőnökünk a telefonhasználatot, ha előtte szóltunk, legalább az órát tartó szaktanárnak, hogy valami fontos értesítést, esetleg hívást várunk, ami óra közben lehet (nem, nem a futár hívása, hanem mondjuk ha családtag volt kórházban és számítottunk rá, hogy hívni fognak miatta, akkor megengette hogy felvegyük a telefont órán).

Általános iskolában viszonylag kevés volt a szabályszegés, néha fordult elő egy-egy eset, hogy valaki lebukott a telefonnal (na jó, azért volt olyan, akinek sikerült nem lebukni, de egy-egy alkalommal mégis engedély nélkül használta), középsuliban azért jóval több volt a lebukás, de az osztályfőnökünk elég határozott és szigorú ember volt, hogy azért ne nyíltan a tanárok előtt telefonozzunk.

Bár volt aki kifogásolta, hozzád hasonlóan hogy nála kell lennie a telefonnak, de igazából mindannyian túléltük, az egykori osztálytársaim, évfolyamtársaim mind befejezték az iskolát és legjobb tudomásom szerint még a mai napig sem haltak bele a telefonmegvonásba.

Ha annyira függő vagy, hogy rosszul vagy attól, hogy nincs a kezedben a mobil, akkor azzal a pszichológus foglalkozik, de ő nem adhat orvosi papírt, ő csak kezel téged. Persze tudom, hogy egyeseknek milyen fontos a telefon, én is Z-generációs vagyok, informatika szakon végeztem, ezért láttam egy, s mást a munkáim során, de szerintem sem normális, ha valaki rosszul van attól, hogy le kell raknia a telefont, akkor sem ha az illető alfa-generációs, vagyis akár majdnem a mobillal a kezében született. Persze, van olyan indokolt eset, amikor egy-egy egészségügyi alkalmazás miatt tényleg szükséges okoseszköz, de az sem azt jelenti, hogy akkor te órán nyomkodhatod a telefont, hanem azt hogy ott lehet az asztal szélén, és megnézheted, ha értesítést kapsz. De valamilyen szinten jogos ez a szabályozás, mert sok gyerek órán chatel, TikTok-ozik, szelfizik, meccset néz (igen ilyet is láttam már órán), ami nem csak az adott, illetve a többi gyerek figyelmét vonja el, hanem magát a tanárt is zavarja.

Amúgy van olyan felhasználása az okoseszközöknek, amik akár hatékonyabbá is teszik a tanulást, biztos vagyok benne, hogy lesz is ilyen használva, de azért korlátozzák ennyire a telefont, hogy a negatívabb oldalát ne a tanulás rovására használd.

aug. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/113 A kérdező kommentje:
De akkor a tanároknál sem lehet, jól értelmeztem a rendeletet?
aug. 17. 13:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!