Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » SOS! Melyik orvos írhatja fel???

SOS! Melyik orvos írhatja fel???

Figyelt kérdés

Esetleg pszichológus is? Mentális vagy fizikai ok kell?


Ja, a telefontiltásról van szó. A rendelet szerint, orvosi okok miatt, az iskolának engedélyeznie kell, hogy a gyereknél legyen a mobil!!!


De mire fel? Milyen indok kell? Függőség? Cukorbaj miatt időjelző és vészjelző?


Ha van infód írd meg! És nagy puszi érte!



aug. 16. 19:38
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 111/113 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz doki aki cukorbetegséget igazol neked. Normális sulikban eddig sem lehetett telefonozni.
aug. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/113 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé szívás a cukorbetegség, te inkább ne akarj az lenni.
aug. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/113 anonim ***** válasza:
59%

Elég nagy baj, hogy ennyire függő vagy ilyen fiatalon. De megsúgom, a kormány nem emiatt hozta ezt be. Sok bántalmazás derült ki telefonok és diktafonok miatt, úgyhogy ez csak azért jó, hogy nehogy bizonyíthasd ha valaki bántott.


Az kifejezetten idegesít, hogy nagykorúakra is vonatkozik, illetve, hogy senki nem vállalná a felelősséget. Én már rég nem vagyok iskolás, mégis mélységesen felháborít, hogy korlátozni akarják a magántulajdonhoz való alapvető emberi jogot, és főleg a biztonsághoz való alapvető emberi jogot. Ugye a felnőttek a végletekig nem hagynak mindent, ezért a gyerekekre kell kényszeríteni először, azok úgysem tudják magukat megvédeni, és hát ha már úgy nőnek fel, hogy elfogadják a jogtalan bánásmódot (pl pisilni se mehetsz ki óráról) az régen rossz.


Persze megint más, hogy a kérdező tényleg súlyosan függő és muszáj lenne segítséget igénybe vennie, de ez nem segítség. Én is függő voltam középiskolás koromban, és nem caak telefonra.. arra is, de nem csak arra. (Emiatt nekem bajom is származhatott volna abból, ha nem tudok megnézni bizonyos táblázatokat amibe gyógyszereket számoltam). Úgyhogy több dimenziós a probléma, szerintem is ki kell bírni telefon nélkül úgy, hogy nem remegsz és nem kapsz szoeongásos rohamot, de nem 6-8 órán át. Azért annyi idő alatt tényleg történhet valami ami fontos. De nem a tiktokon.

Mindegy, a végére azért jó tanácsot is adnék mert az nem hangzott el szinte semmi: ugye azt mondtad, hogy akkor otthon fogsz kockulni, ez mindaddig rendben is van, amíg akárhányszor felelni hív a tanár az órán alvásért ötös lesz a felelet. Szóval nem kell tanulni akkor, ha annyira egy született zseni vagy, hogy 5 perc alatt bemegy a fejedbe a tananyag és tudod. Nálunk még nem volt ez a telefon elvétel, mi amúgy is informatika tagozat voltunk, angolon-matekon vagy aludtam vagy (telefonon halkan) kártyáztam (verseny szinten) tehát nem voltam matekból rossz.. azóta is versenyzek. Amíg nincs négyesed és rosszabb jegyed sem abból a tárgyból addig rendben, ha nem zavarsz senkit. Legalábbis nálunk ez volt.

Úgyhogy tiltani nem kéne, de aki ennyire függő annak azért segítség kell. (Már az is segítség ha nálad lehet de nem veheted elő)

Mindenesetre én azért sajnálnám ha ezt hosszú távon fent tudnák tartani, mert eldurvulhatnak a bántalmazások, ha senki nem tudja felvenni őket.

aug. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!