Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » SOS! Melyik orvos írhatja fel???

SOS! Melyik orvos írhatja fel???

Figyelt kérdés

Esetleg pszichológus is? Mentális vagy fizikai ok kell?


Ja, a telefontiltásról van szó. A rendelet szerint, orvosi okok miatt, az iskolának engedélyeznie kell, hogy a gyereknél legyen a mobil!!!


De mire fel? Milyen indok kell? Függőség? Cukorbaj miatt időjelző és vészjelző?


Ha van infód írd meg! És nagy puszi érte!



aug. 16. 19:38
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/113 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, miért is van neked olyan nagy szükséged arra a telefonra suli közben? Komolyan kérdezem. Egyetértek a hetessel, ez a szabályozás egyelőre elég kidolgozatlan, nincs jól megtervezve, de mit nem lehet kibírni azon, hogy 6-8 órát ne telefonozz?

Huszonéves vagyok, középiskolás koromban (kb. 10 éve) már bőven volt nekünk is okostelefonunk. Tudod mikor vettem elő a suliban? Szinte soha, még lyukasórákon sem volt jellemző. Az idő 99%-ában a táskám mélyén lapult (kikapcsolva). Vonattal jártam suliba, úgyhogy útközben már gyakran előkerült, nem tagadom, és délutánonként is sokat telefonoztam. De soha nem volt rá igazán szükségem, különösen nem órák alatt/között.

Most, dolgozó felnőttként pedig igenis kibírnám, ha munka közben nem telefonozhatnék, főleg azért, mert ez nagyjából így van. Nem hivatalosan, nincs kitiltva, de olyan helyen dolgozok, ahol a nap nagyrészében nem lehet csak úgy elővenni és nyomkodni a telefont, mert tiszteletlen lenne másokkal szemben, és a munkám rovására menne. Ha mégis előveszem, akkor annak oka van, és nem az instát görgetem. Aki pl. emberekkel dolgozik vagy fizikai munkát végez (mondjuk irodai munka helyett), az nem igazán teheti meg, hogy random telefonozzon napközben.

Szóval még egyszer kérdem: miért van neked annyira nagy szükséged az iskolában a telefonodra? Csak mert ha ennyit időt nem bírsz ki nélküle (úgy, hogy amúgy más dolgod van közben, hiszen iskolában vagy), az komoly probléma. Idősebb Z generációsnak számítok, én is az online térben nőttem fel valamilyen szinten, de amit a ti generációtok egy része csinál, az egyszerűen ijesztő.

aug. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/113 anonim ***** válasza:
99%

Hát persze, nyilván bármelyik orvos vidáman veszélyezteti a saját praxisát és engedélyét azért, hogy ti telefonozhassatok továbbra is az iskolában :)

Kérdező, neked tényleg ennyi eszed van? Komolyan azt hiszed, hogy nem fognak alaposan utánamenni az ilyen engedélyeknek?

aug. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/113 A kérdező kommentje:
22. Orvosi titoktartás! Iskolás vagyok, de ennyit még én is tudok!
aug. 16. 21:53
 24/113 anonim ***** válasza:
100%
Nálad a titoktartás szó jelentése = hazugság? És hát bizony krónikus beteg iskolásnál nincs titoktartás, mert a tanároknak tudniuk kell az állapotáról. Úgy mégis hogy tudnának segíteni rajta, ha rosszul lesz, ha fogalmuk nincs, hogy mitől?
aug. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/113 anonim ***** válasza:
98%

Az orvosi titoktartás nem erről szól, te szerencsétlen.

Ha egy orvos hirtelen a fél iskolának felírja receptre a telefont, akkor szerinted nem fogják észrevenni, hogy mindenkinek ugyanaz az orvos adott receptet/igazolást?

A másik meg, még egyszer mondom: ha egy orvos csak úgy "felírogatja nektek a telefont", akkor azzal a saját engedélyét kockáztatja. Nem gondolom, hogy meégri nekik, de hát te úgyis jobban tudod. Hiszen az tényleg mindennél fontosabb, hogy nyomkodhasd a nyomorult telefonodat az iskolában.... te ostoba.

aug. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/113 anonim ***** válasza:
100%
#19 Teljesen mindegy, akkor majd pár év múlva a munkád során fogsz szembesülni azzal, hogy vannak szabályok, amiket be kell tartani, és nem fogja anyuci elintézni neked egy papírral a doktorbácsitól, hogy neked ne kelljen. :) És itt most nem csak a telefonozásról van szó, hanem arról, hogy hiába vannak kiskapuk sok szabályozás esetén, de a munkaadók hamar megszabadulnak azoktól, akik folyton ezeket keresik.
aug. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/113 anonim ***** válasza:
100%
Ja majd egy doki indokolatlanul fog erre a szabályozásra "felmentést" osztogatni. Ő az állásával és a megélhetésével játszik majd a kedvetekért. A való életben ez nem így működik. Látszik, hogy még gyerek vagy. Az orvos is köteles a törvényt betartani. Rá is vonatkoznak szabályok. Szerinted szeretné, ha vizsgálodnának utánna ezmiatt?
aug. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/113 A kérdező kommentje:
25. Kisváros. Az fogamzásgátlót és a szemüveget is ugyanaz az két orvos írja fel mindenkinek.
aug. 16. 22:02
 29/113 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosi titoktartás nem ezt jelenti. :DDD Ha (ismétlem, ha!) lesz majd ilyen orvosi igazolásra lehetőség, akkor az valószínűleg az egyéb betegségek esetén kiállított orvosi igazolásokhoz, esetleg a szakértői bizottságok által adott szakértői véleményekhez fog hasonlítani. Mindegyik részletesen kitér arra, hogy mi a probléma, és arra mit miért javasolnak. Nem annyi fog szerepelni rajta, hogy "Kérem az iskolát, engedelyezzék Béluka telefonhasználatát". Orvosi titoktartás, az... :D
aug. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/113 anonim ***** válasza:
100%
#28 És ezek közül melyikről kap papírt az iskola? Jézusom...
aug. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!