Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » SOS! Melyik orvos írhatja fel???

SOS! Melyik orvos írhatja fel???

Figyelt kérdés

Esetleg pszichológus is? Mentális vagy fizikai ok kell?


Ja, a telefontiltásról van szó. A rendelet szerint, orvosi okok miatt, az iskolának engedélyeznie kell, hogy a gyereknél legyen a mobil!!!


De mire fel? Milyen indok kell? Függőség? Cukorbaj miatt időjelző és vészjelző?


Ha van infód írd meg! És nagy puszi érte!



aug. 16. 19:38
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/113 A kérdező kommentje:

90. Miért lennék "kiélt" egy telefon miatt?


Mellesleg, mi van azokkal a felnőttekkel, akik 200 méterre is autóznak, vagy meló után, minden nap, letolnak pár sörikét, vagy a cigisekkel?

aug. 17. 15:00
 92/113 A kérdező kommentje:
Apropó cigi, mi lenne, ha holnaptól a munkahelyekre is tilos lenne bevinni a cigit, és ott sem lenne cigiszünet? Kirúgás terhe mellett!
aug. 17. 15:01
 93/113 anonim ***** válasza:
94%
El vagy tévedve öcskös. Kiskorúként nem is lehetne nálad cigi
aug. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/113 anonim ***** válasza:
100%

"beleszólhatok a rendszerbe, és már tudom, hogy kikre nem szavazok"

Oké? Arra szavazol, akire akarsz, bánom is én. De ha az alapján tervezel szavazni, hogy ki engedélyezi az iskolai telefonozást, akkor ki kell, hogy röhögjelek. :D Remekül mutatja mondjuk, hogy mennyi idős vagy. Képzeld, nekem nincs különösebb bajom ezzel a rendelettel, sőt, többnyire egyet is értek vele, mégsem szavaztam soha a jelenlegi kormánypártra, és nem is fogok.

Amúgy meg a választói jog korhatárának csökkentése épp csak említés szinten jelent meg a politikában, szóval ne nagyon számíts rá. Valószínűleg nem válna a kormány előnyére, úgyhogy nem fogják bevezetni.

Az a baj, hogy olyan fiatal vagy, hogy egyszerűen nem veszed észre, mennyire nevetséges dolgokat írsz. Én sem vagyok még 30, tisztában vagyok vele, hogy egy 10 éve (középiskolásként) mennyire naivan és gyerekesen láttam a világot. Sajnos abszolút vannak olyan dolgok, amikért manapság az iskolások háboroghatnának, ilyen például a teljes oktatási rendszer, a NAT, a pedagógusok helyzete... A telefonhasználat korlátozása viszont pont nem ilyen. Úgyhogy fogadd el, hogy vannak nálad bölcsebb, tapasztaltabb felnőttek, akik csak jót akarnak neked. Telefonozás helyett pedig ajánlom figyelmedbe az olvasást (hírek, könyvek formájában), mint a világról való tájékozódás egyik módját.

aug. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/113 anonim ***** válasza:
96%

65# Tanár vagyok, remélem, nálunk is lesz valami olyan szabályozás, amit 68 írt, hiszen én sem vagyok hajlandó felelősséget vállalni senki telefonjáért. Az, hogy gázsprét ne vigyen magával senki, teljesen jogos. Azt tanácsolom, a lányodnál legyen kicsi fújós dezodor, azzal ugyanúgy meg tudja védeni magát, ha sikerül a támadót szemen fújni, de lehet akár pici mentolos szájfrissítő vagy akár pumpás szórófejes palackban 20%-os ecet.

A kérdező vergődése, hogy órán nyomogathassa, nevetséges. Mi ez a fenyegetés, hogy akkor majd otthon nyomogatja tanulás helyett? Miért, eddig nem ezt csináltad, kiscsillag? Mégis, mit gondolsz, magadon kívül kivel szúrsz ki? 🤣

aug. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/113 anonim ***** válasza:
92%

#92 Úgy írsz, mint egy alkoholista, akivel közölték, hogy néhány órán keresztül nem ihat. Egyből keresed a kiskapukat, kibúvókat, hogy mégis hozzájuss valahogy a cucchoz. Ha magadtól nem veszed észre, hogy úgy viselkedsz, mint egy függő, akkor igenis a felnőtt társadalomnak kell valahogy szabályozni azt, hogy mit, meddig, hogyan csinálsz. Egyébként többek között az angoloknál, a franciáknál és a hollandoknál is vannak hasonló korlátozások, nem magyar ötlet ez.

Amúgy bármilyen hihetetlen, nincs minden munkahelyen lehetőség cigiszünetre. Illetve megint el vagy tévedve: az, hogy egy munkaadónak milyen jogokat kell biztosítania a nagykorú munkavállalójának, nem függ össze azzal, hogy neked kiskorúként milyen jogaid vannak egy iskolában, ahová 16 éves kor fölött nem kötelező járnod.

aug. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/113 anonim ***** válasza:
24%

Cukorbetegség? Ugyan màr... minden osztályteremben van falióra. Láthatja a diák, hogy mikor kell az inzulint beadni vagy bármilyen más gyógyszert bevenni.

Ja és a karóra használata nem tilos! ;)

Ha orvosi ok indokolhatja a telefonhasználatot, akkor nekem az autizmus spektrumzavar jut eszembe. Az autisták jellemzője a rugalmatlan viselkedésszervezés.

Tehát nem bírják a változásokat. Vannak mániáik. Ilyen lehetne az is, hogy a telefonnak feltétlen nála kell lennie.

aug. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/113 anonim ***** válasza:
88%
#97 Sok szerencsét az autizmus bekamuzásához a kérdezőnek. :D Gyógypedagógusi és pszichológusi vizsgálat után, pszichiáteri vélemény alapján pedagógiai szakszolgálat állítja ki az SNI státuszt. Minimum több hónap, néha szinte egy teljes tanév, mire végigér egy ilyen ügy. És kicsit gyanús lesz, hogy tizenakárhány évesen bukkan fel ASD gyanúval, és pont azt kéri kiemelni a szakértői véleményben, hogy használhassa a telefonját. :D
aug. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/113 anonim ***** válasza:
94%
Kíváncsi lennék, a kérdező szülei mit szólnak a gyerekük vergődéséhez. 😆
aug. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/113 anonim ***** válasza:
88%
A szülei is egyetérthetnek ezzel a szabályozással, mert akkor nem a gyerek hisztizne itt, hanem a szülő
aug. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!