Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülőként/pedagógusként, mi a...

Szülőként/pedagógusként, mi a véleményed e cikkről?

Figyelt kérdés
[link]

aug. 12. 16:33
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
74%
Gimnáziumi tanár vagyok, ez az egész egy BAROMSÁG úgy, ahogy van. Nyilván a telefonosra célzok. Amit a #8 ír, az meg egy nagyon hülye felfogás. Évezredekig éltek az emberek áram és vezetékes víz nélkül, akkor a mai emberek miért nem tudnak nélküle élni? Azzal, hogy az órán a tanár elveheti a telefont vagy kirakathatja a tanári asztalra, egyetértek. Ezzel semmi baj nincs, de a tanórák közti szünetben miért ne lehetne a gyereknél a telefon? Több szempontból sem praktikus, eleve ha nap közben történik valami, akkor a gyerek nem fog róla tudomást szerezni. Például ha egy tanár beteg lesz és emiatt elmarad az óra, akkor nem egyszerűbb a Krétában vagy valami közös csoportban ezt jelezni, mint minden diákot megkeresni? Gimnáziumban pedig nem az van, hogy az osztály vándorol mindenhova együtt, nyelvórákon például több osztályból vannak ott a diákok, fakultáción pedig akár az egész évfolyamról. A másik probléma, ami azonnal felvetődik, hogy kinek a feladata elzárni a telefont? Az osztályfőnöknek vagy annak a szaktanárnak, akivel a nap során először találkoznak (utóbbi esetben szintén előfordulhat, hogy egy osztály akár 3 csoportra van bontva, tehát 3 különböző tanár tart nekik első órát)? Mi van akkor, ha az osztályfőnöknek nincs 1., csak 2. órája, de az osztályának van? Akkor ezért jöjjön be korábban, hogy elvegye a telefonokat? Írják is, hogy ha a szaktanár akarja, akkor használhatják a telefont, de ha be van szedve, akkor ő keresgélje meg az osztályfőnököt a 10 perces szünetben és kérje el a telefonokat? Ez az egész egy őrület, nem előre, hanem visszafelé halad a magyar oktatás. Ez maradjon iskolai, sőt, SZAKTANÁRI hatáskör. Nekem is volt olyan osztályom, ahol bevezettem, hogy mire beérek az órára, mindenkinek legyen kint a mobilja az asztalomon. De az, hogy egész napra elvegyük valakinek a tulajdonát, jogilag se hiszem, hogy engedélyezett, nem mellesleg végrehajthatatlan és értelmetlen.
aug. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
91%
Lehet hisztizni, de mondjuk ha a gyerekek egy része órán nem a pad alatt játszott/videózott volna, valamint nem kerültek volna a netre heti rendszerességgel a többiek vagy éppen a tanár személyiségi jogait durván megsértő felvételek erre sem került volna sor. Persze most mindenki veri magát, hogy milyen nélkülözhetetlen. Nem, az iskolában nem az. Ha ott a gyerek megsérült, vagy rosszul lett eddig is felhívták a szülőt. Tanuláshoz most is lehet használni a tanár engedélyével. A hazamenetelhez meg visszakapja, tehát teljesen felesleges azon vergődni, hogy milyen veszélyek leselkednek rá az úton telefon nélkül. Bár, hogy egy támadó kutyát vagy drogost mégis hogy segít lerázni a telefon azt nem igazán tudom. Inkább célponttá tesz, de mindegy.
aug. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
15%

"egy kutyát nem sikerül lerázni telefonnal"


Mondjuk ebben annyi tévedés van (függetlenül attól, hogy nyilván ha mennek haza már úgyis náluk lesz a telefon), hogy pl még májusban éppen mentem vissza dolgozni ebédszünetemből és jött egy óriási nagy kóbor kutya, egy gimnazista lány meg éppen akkor járt arra és látszott, hogy félt tőle. Mondtam a lánynak, hogy ha gondolja hazaviszem, csak hívja fel a szüleit, hogy velem jön haza.


Felhívta én meg hazavittem.


Szóval ilyenkor jól jön.

aug. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim válasza:
74%
A problémát ez nem oldja meg. Aki eddig sem figyelt ez után sem fog feltétlen.
aug. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
83%

Tanár vagyok. Én a rendelet mellett vagyok. Semmi szükség nincs az iskolában a telefonra. Persze, függ attól, ki hol tanít. De nálunk pl. a tanulók 90%-a telepi roma. Nekik aztán semmi szükségük nincs telefonra a tanórákon. De akkor említhetném az iskolába behordott egyéb tárgyakat is: a bicskát, a petárdát, a tűzijátékot, kést, drogot, alkoholt, és sorolhatnám még.

Csak akkor jön a már leírt kérdés: Ki fogja ezt ellenőrizni,és hogyan? Az iskolaőr? Az osztályfőnök? A portás?

aug. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
80%
25, én voltam a 21-es. Szerintem itt nem azzal van a probléma, hogy az órán ne legyen nála a mobil (a többi eszközről nem is beszélve), hanem arról, hogy egész nap elvennénk tőlük, ami egyszerűen nem normális. Legyen náluk, óra elején adják le, így aztán a tanár könnyen tudja használtatni velük, ha szükséges. A kommented végén lévő kérdés pedig jogos, én is erre próbáltam célozni. Ezért mondtam, hogy legyen szaktanári hatáskör, minden teremben van annyi hely, hogy le lehessen rakni néhány telefont, de ne szórakozzunk már, hogy egész napra elvesszük tőlük. Tanár vagyok, én se raknám le egész nap, akkor hogy várhatjuk el tőlük, hogy ők megtegyék?
aug. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
37%
Annyira egyetértek veled 21-26! Csak engem fullra lepontoztak :D Remélem, mindkét suliban valami élhető módot találnak ki erre a dologra a gyerekeim tanárai.
aug. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően inkább annak lennék híve, hogy a gyerekeket - szülők és pedagógusok közösen! - arra tanítsuk, hogy mikor ne telefonozzanak, pl. óra alatt ne.

Nekem felsőben, 7.-ben volt először telefonom. Még természetesen nyomógombos "buta". Ahogy mindenki másnak ilyen volt és bevihettük az iskolába. Minket megtanítottak arra, hogy órán ne használjuk, vagy ha igen, akkor elvették. Persze, azon még csak "snake"-játék volt és kész. Én elhiszem, hogy a mai okostelefonoknál jóval nagyobb az "inger", hogy nyomkodják, meg ahogy írták a videófelvétel is igen komoly jogi dolgoka vet fel. De inkább nevelni kéne: teljesen rendben van, hogy suli után ír a szüleinek, mikor elindult haza vagy tud írni, hogy később ír, mert még elmennek fagyizni a barátaival. Ad egy biztonságot a szülőnek is, hogy megvan a gyerek.

De 25-össel egyetértek: ki ellenőrzi és hogyan? Én is tanítottam, és volt hogy el akartam venni a gyerektől a telefont. Nem adta. 45 percig veszekedhettem volna vele. Most majd a törvény hatására leadja? Ki veszi el tőle, ha nem akarja odaadni? Az iskolaőr? Kijön a rendőrség? Azon túl, hogy idézem neki a vonatkozó törvényt, semmi hatása nem lesz.

aug. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
Mekkora király lesz az öreg portás bácsi, mikor a szünetben, 1 doboz sör ára/perc díjszabással megengedi, hogy belépj a "meszendzserbe" a teleonján.
aug. 14. 15:46
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

Tanárként válaszolok. Az igazgatóm küldött nekünk erről egy levelet. Az én iskolámban minden osztálynak lesz a tantermében egy zárható szekrény. Ebbe reggel nyolc előtt elzárja az osztályfőnök a telefonokat valamint az egyéb kütyüket és a tanítás végén meg visszaadja. A "kéttelefonosokat" ha elkapják telefonnal, akkor valamilyen retorzió lesz. Erről majd a Tankerület küld valamilyen protokolt.

24 osztály van nálunk ötödiktől tizenkettedikkel bezárólag (nyolcévfolyamos gimi). Állítólag a tizenegyedikesekkel és a végzősökkel elnézőbbek lesznek. Nekik a faktok és az előrehozott érettségik miatt rengeteg lyukasórájuk lesz. De, hogy miként, arről majd a jövő heti alakulóértekezleten tájékoztatnak bennünket.


Az elvet megértem. Eddig ha az órán valaki telefonozott, akkor nem volt jogom elvenni a telefont. A 15 perces szünetben meg hátha többet beszélgetnek egymással a diákok.


Minden rendelet/törvény annyit ér amennyire be tudják, majd tartatni. Érzésem szerint még a Tankerületek sem tudják mit és hogyan kéne kezdeni a rendelettel. Majd szeptemberben okosabbak leszünk.

Mindkét oldalt megértem. A diákok össze vannak nőve a telefonnal és ha 8-14 óra között nincsenek a közösségi médián akkor elvonási tünetük lesz. Természetesen a diákok mindenféle indokkal bepróbálkoznak majd (telefonról tanulnak, anyut fel kell hívni amásodik óra után...). A tanárok és az állam szeretné ha a diákok figyelnének a tanórákon. Bár szerintem aki nem akar figyelni az ezután sem fog. Talán telefon nélkül a diákok szociális élete jobb lesz.


Véleményem szerint adjunk ennek a rendeletnek két hetet, aztán a tapasztalatokat leszűrve át kéne gondolni! Bár erről nem a diákok, nem a szülők és nem a tanárok döntenek. Pintér Sándor megmondja majd, hogy mit is kell csinálni.

aug. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!