Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki meddig dolgozott várandósan...

Ki meddig dolgozott várandósan pedagógusként?

Figyelt kérdés
Gyógypedagógus vagyok, főleg ezen a területen érdekelnének tapasztalatok. Az orvosom azt mondta, hogy ő azt szokta javasolni, hogy aki pedagógusként, vagy pedig eü-ben dolgozik, egyből menjen táppénzre a terjedő fertőzések, betegségek miatt. Viszont sokan dolgoznak várandósan is, szinte végig. Tanulásban akadályozott gyerekeknek vagyok az osztályfőnöke, szeretném őket vinni, amíg tudom, de természetesen a babám a legfontosabb. Most lett pozitív a tesztem, így egy félévet még tudnám vállalni az osztályom, ha nincs semmi probléma a terhességemmel. Valakinek van hasonló tapasztalata? Nem szeretnék kockáztatni sem..

júl. 25. 08:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
23%
8 hónapig. Ha nem vagy az átlagnál betegesebb, teljesen fölösleges otthon maradni. Ha elkezdesz betegeskedni, még mindig ráérsz.
júl. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Nyári szünet van. Meglátásom szerint a gyerekeknek az a jobb, ha a tanévet egy pedagógus viszi végig.
júl. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Pedagógus vagyok, de csak magántanárként dolgozom, így még most is járok egy héten egyszer, 36 hetesen. Az utolsó 2hétben már nem fogok.

A helyedben viszont nem kezdeném el a tanévet. Se neked, se a babádnak, se a gyerekeknek nem az az érdeke.

júl. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok pedagógus, de más munkakörben iskolában dolgozom. Én sem fogom már elkezdeni a tanévet. Csak annyira fogok még bejárni aug.végén, hogy átadjak mindent a helyettesemnek. Alig vártam hogy véget érjen ez az év, pedig irodai jellegű munkát végzek.(4. hónapban voltam akkor) Mondjuk veszélyeztetett terhes vagyok, de éppen elég volt. Szerintem azt a jó esetben pár hónapot felesleges már dolgoznod, előbb utóbb úgyis ott kell hagynom a gyerekeket. Nekik is lehet jobb, hogy tudják ahhoz kötni, hogy új év, új tanár.
júl. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Hagynom=hagynod
júl. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%

Meg kezdd már el az új tanévet velük. Végigvinni úgysem tudod, ráadásul, lehet, hogy közben olyan állapotban leszel, hogy pl.feküdnöd kell vagy akármi.

Inkább kezdjék mással az évet, mint menet közben kelljen váltani.

júl. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
* ne kezdd
júl. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
júl. 25. 11:38
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
25. hétig jártam dolgozni. Mondjuk én óvodapedagógus vagyok.
júl. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A munkáltatóddal is rágd ezt át nekik hogyan kényelmesebb és mi a gyerekek érdeke.

Én egyetemi tanár vagyok, mindkét terhességemnél evidens volt, hogy a szülés szemeszterében már nem vállalok órákat. Aztán a főnököm mégis meggyőzött, mert nem tudtak az óráimra hirtelen mást tenni, így tömbösítve adtam le a tananyagot, hogy biztosan a végére érjünk vizsgákkal együtt.

A második babánál nem volt kérdés. Ott augusztus közepéig dolgoztam és szeptember elején érkezett a baba, de ugye a nyári szünet az igen nyugis felénk.

Én azt tartom fontosnak, hogy egyrészt figyeld saját magad, TE hogyan/meddig szeretnél dolgozni, mi esik jól és mellette pedig ha szeretnél ide visszamenni dolgozni, akkor egyeztess a munkáltatóddal. Ha ők úgy látják jobbnak, hogy nem kezded el az évet, akkor valószínű elfogadnám.

júl. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!