Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülőként/pedagógusként, mi a...

Szülőként/pedagógusként, mi a véleményed e cikkről?

Figyelt kérdés
[link]

aug. 12. 16:33
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
61%

Nekem anno jól jött volna:

fizetni vele: bankkartya, keszpenz

menetrendet nézni: viszed magaddal, megnezed a megalloban

jegyzetelni:toll, papir

füzetből/könyvből kifotózni: toll, papir időzítőnek a gyógyszerek bevételéhez: óra szótárnak: ez biztos meglepő, de évszázadok óta léteznek szótárak. Tudod: könyv számológépnek: számológép is létezik ám


Egyik sem palatabla, kutyabőr, vagy lúdtoll. Hidd el, egy iskolasnak nem kell a mobil. Pláne, hogy nem képes megfelelően használni. Ha menne a többségnek, nem kellett volna a törvény.

Nem Magyarországon élek, nálunk nincs ilyen törvény, nálunk óra elején beteszik a gyerekek a tanár asztalán álló kosárba, vagy az arra kinevezett tartóba a telefont, a végén még kiveszii

aug. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
80%
A szülők vannak a legjobban kiakadva, pedig nem is az ő kezükből veszik ki a telefont. Nekem már volt mobilom internet nélkül 14 éve. Semmire nem használtam az iskolában.
aug. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
93%

Én azt sem értettem, hogy eddig miért engedték. Semmi helye az iskolában a telefonnak. Órán figyeljenek, ne a pad alatt játsszanak a telefonon.

Érdekes, ez most mekkora közfelháborodást okoz, az senkit nem zavar, hogy mekkora tanárhiány van?

aug. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

Érdekes válaszok. 1-1,5 éve volt itt egy kérdés, aminél emlékszem azt kérdezte valaki, hogy mint az ázsiai sulikban, itt is elvegyék-e a telefont óra előtt.

Akkor majd mindenki azt írta, hogy az ő gyermekét ne korlátozza senki, meg perlik a sulit, ha sérül a telefon, meg az milyen fontos manapság.

Most meg mennyire ellene vagytok.

aug. 12. 18:14
 15/35 anonim ***** válasza:
90%

"15 perces úton is jöhet egy kóbor eb"

És ettől a telefon hogyan védi meg? Hozzávágja? 😂😂

Nem is tudom hogy a francba nem haltunk meg annak idején mi telefon nélkül

aug. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
85%

14.-re


Azt nem támogatom, hoyg elvegyék tőle. Azt igen, hogy ne vigye magával, vagy ha elviszi, adja át. Az elvenni nálam erőszakos tett, nem támogatom. Ha sérül a telefon, mert a tanár elveszi, nyilván perelné az ember - de azonnal pert is veszt, ha kiderul, tiltva volt a bevitele. Nem agysebeszet ám ez.

aug. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
54%

Kezdjük ott, hogy attól, hogy valami rendeletben van az még nem azt jelenti, hogy úgyis lesz, hiszen a rendelet nem úgy szól, hogy kötelező jellegű ezt betartatni, hanem opcionális. Biztos lesz ahol a telefont lerakatják, de szerintem a legtöbb helyen senki nem fog ezzel foglalkozni. Ahol meg fognak foglalkozni ott is kijátsszák, hogy visznek kettő telefont. Nagyon max októberig fog ez visszhangot keltetni, utána elfelejtődik, hogy volt ilyen rendelet.


A másik az, hogy írta a cikk, hogy be kellene ezt építeni az oktatásba. Na most ez alapjáraton nem lenne hülyeség, de azt a példát tudom felhozni, hogy amíg nyugaton sok minden működik az emberek teljesen megváltozott gondolkodásmódja és viselkedés attitűdje miatt, addig nálunk ez nem tud működni. Ott van például nyugaton az, hogy az autóvezetés oktatását szülő átveheti. Ahol ez megy, ott ez tud működni, de nálunk ez katasztrófához vezetne. Ugyanez van az okoseszközök beépítésével. Mindenki mással lenne elfoglalva és nem a tananyaggal, szóval kivitelezhetetlen sajnos. Pedig tényleg jó lenne ha tudna működni.


A fegyverekről szóló része meg már inkább uszítás, hisz azt alapból törvény tiltja, hogy lőfegyver legyen nálad közoktatási intézményben.


Egyébként meg ez az egész megint csak egy bedobott gumicsont, hogy eltereljék a figyelmet a növekvő tanár hiányról. Itt ahol lakom sose volt hiány tanárokból, most úgy indulunk, hogy minimum 4-5 tanár kellene.

aug. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
92%

Ugyanmár, mindenki lead egy kiszuperált telefont, vagy azt mondja hogy nincs nála.

A szülők valószínűleg azért méltatlankodnak, mert nincs tisztázva, ki fog felelősséget vállalni a készülékekért és a rajta tárolt adatokért. Nagyon sok mindent digitalizálunk. Ellenőrző, napló, közlekedési bérlet, személyi igazolvány. Ezek mind ott vannak a gyerekek telefonján. Kicsit ellentmondásosnak érzem, hogy mindent digitalizálunk, a fingáshoz is app kell, de azért az iskolában nem lehet a gyerekeknél a telefon.

Helyesnek tartom a célt, hogy csökkentsük a képernyőidőt. Helyesnek tartom, hogy az iskolában korlátozott legyen a telefonhasználat. De ha már ilyen rendeletet hoztak, akkor illett volna az eszközöket is biztosítani. (Pl.széf, amibe beteheti a gyerek a saját telefonját)

aug. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

[link]


Óvszerbe rakni, elkötni, bekrémezni, majd...

aug. 12. 21:53
 20/35 anonim ***** válasza:
32%
Felnőttként teljesen rendben van, hogy nem hordok két kötet nehéz szótárat, hanem előveszem a telefont. Az is rendben van, hogy nincs nálam plusz egy eszköz számológépnek. Az is rendben van, ha egy munkahelyi megbeszélésen lefotózom a táblát. Szerintem felesleges szívatás elvenni ezeket a gyerekektől. Úgyis ebben fognak élni. Inkább meg kéne tanítani őket jól használni, hogy ne legyenek adathalászok, zaklatók áldozatai. És azt is meg lehet tanítani, hogy mikor nem illik telefonozni. Ha egy gyerek nem akar figyelni, egy rejtvény újsággal is tud a pad pofátlanul mással foglalkozni. A firkálásról nem is beszélve.
aug. 13. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!