Le akarnátok cserélni ezért a gyerek "magántanárát"?
Tanár szakos egyetemistaként korrepetáltam egy hatodikost, úgy volt, hogy a következő tanévben is szükség lesz rám. A gyerek is elégedett volt velem, a szülő is elégedett volt, volt javulás is.
Viszont hát a szülő felhívott, hogy mégse szeretné, ha tovább folytatnám a gyerekkel, mert ő azt hallotta, hogy ahhoz a szakomhoz kapcsolódó tárgyakból, amiből a gyereket korrepetálom, igazából kb csak ketteseim vannak az egyetemen, és hogy ő ennél jobb "magántanárt" szeretne. Ezt az infót egy szaktársamtól hallotta, akire kvázi lecserélt.
Igazából az van, hogy a hír igaz, kettesnél jobb jeggyel az egyik szakom tárgyai közül talán csak egyet zártam. A másik szakomon lévő tárgyaim kb négyesek többnyire, a pedagógia-pszichológia és szakmódszertanos tárgyaim ötösek voltak kivétel nélkül. Szimplán az van, hogy marhára nem érdekel a matematika olyan mélységben, mint ami az egyetemi követelmény, teljesítem belőle a minimumot, ami a diplomához kell, és ennyi. Biztos menne jobban is, ha normális mennyiségben foglalkoznék vele, de tényleg nem érdekel annyira. Tanítani szeretem, a visszajelzések szerint jó is vagyok benne.(Bár eddig max kiscsoportot korrepetáltam) Viszont én általános sulisokkal foglalkozom, általános iskolában is akarok majd tanítani, azt meg bőven lehet jól csinálni anélkül is, hogy majdnem annyira vágnám a témát, mint egy matek bsc-t végzett valaki.
Szóval a kérdés, ti szülőként lecserélnétek a gyereketeket korrepetáló személyt csak azért, mert valakitől azt halljátok rolaz, hogy az egyetemen gyengén teljesít?
9es, magadat mented? Egész más kettessel átmenni, az a minimum.. Többet tud, aki ötössel ment át.
Én lecserélnélek. Gondolom azt gondolja, ha veled kicsit javult, akkor a másikkal szárnyalni fog.
Hetedikes a kissrác szeptembertől, ezt a szintet én is hozom matekból, nem kell hozzá leereszkedni, mert jobb gimiben elég kemény már ilyenkor is a matek. Egyetemen bejött sok új(én csak mat1, mat2t tanultam, meg statisztikát, meg analízist), annak köze nem volt a hetedikes matekhoz, illetve az a tudás alapként volt kezelve, mit számít, a ráépülők mennyire mennek, ha a stabil alapok, amik a korrephez kellenek megvannak. Viszont engem lenyűgöz, aki jó matekból, kiemelkedő logikai érzéke van és fogékony rá, a jobb logikai érzékkel párosítom és hát.. szerintem azzal jobban lehet tanítani, mert könnyebben el tudod magyarázni a problémát, mint akinek nincs hozzá elég esze. Szerintem is erre születni kell, de ez a képesség a matekjegyeken látszani fog. Nekem még az számítana, ki milyen gimibe járt, mert a tanulásmódszertant nem elég az egyetemen megtanulni, jobban megy, aki már gimiben is tanulta. Meg talán még az is, hogy ki milyen türelmes és kitartó/következetes, hogy a gyerekem el merje mondani, ha valamit nem ért, merjen mellette kérdezni. Egy szülőnek a legfontosabb a gyereke, érthető, ha lecserél, ne vedd fel, a legjobbat akarja és próbálkozik. Lehet, hogy a gyereke számára te vagy a legjobb, de nem lehet tudni. Szerintem aki tanárhoz jár mindenképp javít, de aki jó tanárhoz, az 4-5ösre javít. Én két hónap után kiraknálak, ha nem látványosan javítana az amúgy épértelmű gyerekem..
#11 Ez egyáltalán nem biztos, hogy így van. Főleg, hogy az egyetemen szimpátia alapján is osztályoznak és sokszor szerencse is kell hozzá. Lehet az aki 5-öst kapott egy olyan tételt húzott vizsgán amit ha az húz ki aki csak kettest kapott akkor arra ő is 5-öst kapott volna. Míg ha a másik húzza ki azt a tételt amit a 2-es kapott, akkor arra ő is csak kettest kapott volna.
Vannak tudásbeli különbségek két ugyanazon szakmabeli között ez tény, de ezek a különbségek nem az egyetemen alakulnak ki, hanem már az életben amikor kézbe kapják a diplomát és akkor mindenki maga dönti el, hogy miképpen kívánja magát továbbfejleszteni. Az igazi tanulás az egyetemen falain kívül kezdődik meg és nem tartom kevesebbre azt az orvost aki csak kettest diplomát kapott, mint azt aki summa cum laude végzett.
A háziorvosom is summa cum laude végzett aztán anno mégis hazaküldött agyhártyagyulladással, mondván csak megfáztam, igyak sok teát.
Tanárszakos, nem tanár szakos.
És igen, lecseélném, de nem arra, akitől a pletykát hallottam.
Én nem cserélnélek le!
Én is 2 voltam egyetemen matematikaból, de vert izzadtam azert a kettesért. Valahogy az a integrálós, deriválós, statisztikaszámitásos dolog nem az én világom. Ettől függetlenül simán segítek a gyerekeimnek általanos iskolában, sőt baratnőm fiának még a gimis anyagban is. Egyszerűen rohadtul nagy különbség van egy általános/középiskolás és az egyetemi/főiskolai matek között!
Olyannak, aki ezt nem érti, annak felesleges is magyarázni.
Az meg, hogy ki mekkora agy valamiből nem feltétlenül vetíti előre, hogy mennyire tud majd a gyerek kapcsolódni hozzá. Az auti fiammal volt olyan nagy szaktekintély, aki még a kapcsolatot se tudta felvenni vele, amiért termeszetesen a fiamat okolta, hiszen ő mindenkivel is tud bánni, míg az egyetemista tanárpalánta, aki az első foglalkozások alkalmával csak autóversenyeset játszott vele, megtanította írni, mert olyan szinten egymásra tudtak hangolódni, hogy ilyet nem is reméltem, pedig bizony volt olyan tantárgya amit még görgetett is!🤷♀️
Nem cserelnelek le
Nekem szamit h a gyerek javul es megvan a szimpatia a gyerekkel..
Am pont nem erdekelne h milyen jegye van... Atment ? At! Akkor okes. Amugy mernokent 3 felev matekom volt. Baromira nem altalonos iskolai. Teljesen mashogy kell kezelni a kettot. Altalanosban nem kell derivalni valazinuseget szamolni stb...
A negy alapmuvelet kell es annak kombinacioi
Mivel nem rég fejeztem be az egyetemet, és több tanárszakos csoporttársam is volt (matekosok), ezért én pontosan tudom, hogy az egyetemi követelmény hány nagyságrendel a középiskolai követelmények felett van, ezért én ezért nem cserélnélek le. Az általános iskolaihoz képest meg mérni sem lehet. Általános iskolai matekot egy jobb képességű matekből érettségizett ember is tud tanítani.
Nekem volt olyan csoporttársam, aki nem hogy a kettest nem szerezte meg a matekos tárgyból, hanem még csúszott is az egyetemmel, mégis kiváló tanár lett. Második évében osztályfőnök lett, a magánórákból meg több pénzt keres mint a tanári fizetése (jó, mondjuk ezt nem olyan nehéz). És szerintem is elég jó tanár. Az hogy nem tud megoldani egy többváltozós operátor differenciál egyenletet numerikusan, az nem jelen semmit. Az alapdolgokat részletesen tudja.
De ez az én esetem speciális, mivel én is tanultam matekot a matekintézetbe, szóval tudom mennyire magasok az elvárások. Aki kettest szerez egyetemen egyetemi matekből, az zseni.
19-re:
Hát akkor jól besz..pta a kedves szülő! Meg is érdemli!
Ha netán egy idő múlva ismét megkeres téged, akkor e két változat közül a számodra megfelelőbbet válaszd:
a) Ne vállald el. Amit főzött, egye meg. Pláne, ha azóta találtál helyette másik tanítványt.
b) Vállald el, de olyan áron, amin jelenleg a te szaktársad csinálja. Akkor annyit nyertél az egészen, hogy ügyesen fizetésemelést csináltál magadnak.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!