Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Le akarnátok cserélni ezért a...

Le akarnátok cserélni ezért a gyerek "magántanárát"?

Figyelt kérdés

Tanár szakos egyetemistaként korrepetáltam egy hatodikost, úgy volt, hogy a következő tanévben is szükség lesz rám. A gyerek is elégedett volt velem, a szülő is elégedett volt, volt javulás is.

Viszont hát a szülő felhívott, hogy mégse szeretné, ha tovább folytatnám a gyerekkel, mert ő azt hallotta, hogy ahhoz a szakomhoz kapcsolódó tárgyakból, amiből a gyereket korrepetálom, igazából kb csak ketteseim vannak az egyetemen, és hogy ő ennél jobb "magántanárt" szeretne. Ezt az infót egy szaktársamtól hallotta, akire kvázi lecserélt.

Igazából az van, hogy a hír igaz, kettesnél jobb jeggyel az egyik szakom tárgyai közül talán csak egyet zártam. A másik szakomon lévő tárgyaim kb négyesek többnyire, a pedagógia-pszichológia és szakmódszertanos tárgyaim ötösek voltak kivétel nélkül. Szimplán az van, hogy marhára nem érdekel a matematika olyan mélységben, mint ami az egyetemi követelmény, teljesítem belőle a minimumot, ami a diplomához kell, és ennyi. Biztos menne jobban is, ha normális mennyiségben foglalkoznék vele, de tényleg nem érdekel annyira. Tanítani szeretem, a visszajelzések szerint jó is vagyok benne.(Bár eddig max kiscsoportot korrepetáltam) Viszont én általános sulisokkal foglalkozom, általános iskolában is akarok majd tanítani, azt meg bőven lehet jól csinálni anélkül is, hogy majdnem annyira vágnám a témát, mint egy matek bsc-t végzett valaki.


Szóval a kérdés, ti szülőként lecserélnétek a gyereketeket korrepetáló személyt csak azért, mert valakitől azt halljátok rolaz, hogy az egyetemen gyengén teljesít?


aug. 11. 21:41
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
85%
Na, a szaktarsad ritka nagy goreny...
aug. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
98%
Amég a gyerek jó jegyeket hoz haza abból a tárgyból amiből korrepetálva van addig nem érdekelne, hogy hányassal végzi vagy végezte a magántanár. Amúgy is amikor valakit felfogadsz nem kéred el a bizonyitványát, hogy hányas volt belőle. Itt a tények a fontosak, hogy a gyerek fejlődik vagy nem. Tőlem a szomszéd is korrepetálhatja, ha ért az adott tárgyhoz és a gyereknek áttudja adni úgy, hogy meg is értse.
aug. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

A szaktársad jól eláztatott valószínűleg..

Én nem cserélnélek le, ha tényleg volt javulás a gyereknél, egyetemen a ketteshez is rengeteget kell tanulni /tudni.

aug. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%

Nem, ez csak egy jegy, ami egy pillanatnyi tudást (lexikális) tükröz, de ez nem minden, amivel egy tanárnak rendelkeznie kell.

Én a helyedben elbeszélgetnék a szaktárssal, hogy mi jogon járat le, árul el olyan dolgokat rólad, amik személyes információk. Ezzel személyiségi jogokat is sérthet, főleg úgy, hogy ezek szerint ez a helyzet csak az egyik tárgyadra igaz, de arra sem 100%-ban.

aug. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
77%
A szaktársad lenyúlta az ügyfeledet konkrétan, bár ha a szülő fejével gondolkodom, akkor lehet benne valami, hogy egy jobb jegyeket szerző korrepetája a saját gyerekemet, ráadásul ha nem is kér több pénzt az oktatásért.
aug. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
95%

Én nem szülőként válaszolok most, hanem magántanárként.

Ezt most nyeld le, ha végzel, már senki nem fogja nézni, milyen jegyeid voltak. Ha a szaktársad mégse jönne be és visszatapsolnának, NE menj vissza!

Én tanító vagyok, magyar szakkal. Magánban tanítok magyart és matekot. Mindig el szoktam mondani, magam mellett beszélek, de általános iskoláshoz sokkal jobb vagyok, mint egy matek szakos. Teljesen máshogy gondolkodnak, óriási szakadék van köztük és a matekot nem értő általános iskolások között. Egyáltalán nem értik, mit nem ért. Láttam jó néhány matekos kollégámnál, amikor még suliban dolgoztam. Én tanítóként látom, hol vesztek el az alapok és valamikori gyengébb matekosként azt is, hogy hogy lehet megértetni, sőt, megszerettetni.(Magunk között szólva, szerintem matekot még jobban is tanítok, mint magyart.)

aug. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%

Én magam nem cserélnélek le emiatt, ha a gyerek szeret, és javulnak a jegyei.

De én tanárszakot végeztem, és igazából tudom, hogy sokat nem ér a képzés. A gyerekek nyelvén tudni kell, és erre születni kell, nem az egyetemen tanítják meg. Viszont nem mindenki tudja ezt, sokan azt hiszik, hogy az egyetemen ott aztán mekkora gyermekpszichológia meg szakmódszertan képzés folyik. Közben meg, ahogy a 6-os írja, felsőbb matematikát tanítanak, és olyan szinten, hogy utána kikerül a matek szakos egy gyengébb általános iskolába tanítani, és csak néz, hogy a gyerekek még a szorzótáblát sem tudják. Nehéz erről a szintről leereszkedni hozzájuk, sokaknak nem is sikerül.

Azért a szaktársammal lehet elbeszélgetnék. Ritka nagy görény.

aug. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
95%

Szülőként válaszolok: eszembe se jutna lecserélni! És pláne nem arra, aki rólad rosszat mondott!

Részletezve:

1. Nem akarnálak lecserélni, mert a gyerek eredményei javulnak, megtaláljátok a közös hangot egymással, márpedig ezért fizetlek, nem másért.

2. Ha bármi miatt váltanom kéne (pl. mert te nem csinálnád tovább) holtbiztos, hogy olyan emberre nem cserélnélek le, aki rólad rosszat mondott. Az ilyen ember előttem kiállította magáról a bizonyítványt, egyébként pedig

a) lehetséges, hogy hazudott a te jegyeidet illetően, hisz ezt nem tudom ellenőrizni;

b) lehetséges, hogy ő sem kap jobb jegyeket nálad, csak ezt ugye nem vallja be, én pedig szintén nem tudnám ellenőrizni.


Egyébként nem értem: szerintem elég nagy ez a torta ahhoz, hogy mindenkinek jusson magántanítvány (elég sok gyereknek probléma a matematika és a fizika). Szóval a jellemtelenségen túl praktikus oldalról sem értem, hogy miért tőled akart magántanítványt elvenni.

aug. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
7%

Alapból az egyetemen nincs olyan, hogy kettes vagy négyes. Vagy tudod teljesíteni a követelményeket vagy nem.


A kettessel ugyanúgy teljesítetted mint az akinek ötöse van. Semmivel sem vagy kevesebb.

aug. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
86%

Ha a gyerek javult, nem cserélnélek le.

Ha most keresnék első alkalommal magántanárt, akkor viszont nem téged valasztanalak

aug. 12. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!