Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Le akarnátok cserélni ezért a...

Le akarnátok cserélni ezért a gyerek "magántanárát"?

Figyelt kérdés

Tanár szakos egyetemistaként korrepetáltam egy hatodikost, úgy volt, hogy a következő tanévben is szükség lesz rám. A gyerek is elégedett volt velem, a szülő is elégedett volt, volt javulás is.

Viszont hát a szülő felhívott, hogy mégse szeretné, ha tovább folytatnám a gyerekkel, mert ő azt hallotta, hogy ahhoz a szakomhoz kapcsolódó tárgyakból, amiből a gyereket korrepetálom, igazából kb csak ketteseim vannak az egyetemen, és hogy ő ennél jobb "magántanárt" szeretne. Ezt az infót egy szaktársamtól hallotta, akire kvázi lecserélt.

Igazából az van, hogy a hír igaz, kettesnél jobb jeggyel az egyik szakom tárgyai közül talán csak egyet zártam. A másik szakomon lévő tárgyaim kb négyesek többnyire, a pedagógia-pszichológia és szakmódszertanos tárgyaim ötösek voltak kivétel nélkül. Szimplán az van, hogy marhára nem érdekel a matematika olyan mélységben, mint ami az egyetemi követelmény, teljesítem belőle a minimumot, ami a diplomához kell, és ennyi. Biztos menne jobban is, ha normális mennyiségben foglalkoznék vele, de tényleg nem érdekel annyira. Tanítani szeretem, a visszajelzések szerint jó is vagyok benne.(Bár eddig max kiscsoportot korrepetáltam) Viszont én általános sulisokkal foglalkozom, általános iskolában is akarok majd tanítani, azt meg bőven lehet jól csinálni anélkül is, hogy majdnem annyira vágnám a témát, mint egy matek bsc-t végzett valaki.


Szóval a kérdés, ti szülőként lecserélnétek a gyereketeket korrepetáló személyt csak azért, mert valakitől azt halljátok rolaz, hogy az egyetemen gyengén teljesít?


aug. 11. 21:41
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

1. Jó nagy szemétláda a szaktársad!

2. Ha lenne gyerekem, és láthatóan fejlődött volna a veled való közös munka eredményeként, akkor nem cserélnélek le emiatt.

3. Egyébként sem szoktam pletykáknak hitelt adni, és egy ilyen megjegyzés a szaktársadtól számomra pletyka kategória, és max. ő maga válik számomra antipatikusabbá emiatt.

4. Viszont én magam néhány éve végeztem, és azóta aktívan dolgozom is tanárként. És bár gondolom, le leszek pontozva, de meg kell mondanom, engem elszomorít a hozzáállásod, ahogy elszomorított a saját szaktársaim egy részének esetében is, akik hasonlóan gondolkodtak. Szerintem igenis szükség van rá, hogy egy tanár mélyebb szaktárgyi tudással rendelkezzen, mint ami tanítania kell.

Félre ne érts: az én képzésemben is volt bőven felesleges, a mindennapi tanári munka során használhatatlan ismeret, fontos, középiskolában hangsúlyos dolgok pedig kimaradtak. Ahogy pofára osztályozó oktatóval is találkoztam, aki minden fiúnak kettest, minden lánynak ötöst adott, vagy ha 50 kérdésből egyet elrontottál, akkor már buktatott.

De akkor is úgy gondolom, hogy valakinek, aki egyetemre jár, ráadásul tanári szakra, ráadásul tanítani is szeretne, illene, hogy legyen annyi igényessége, szorgalma (és olyan képességei), hogy jól teljesítsen az egyetemen, és törekedjen az elérhető maximumra.

aug. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!