Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi a teendő, ha az SZMK szülő...

Mi a teendő, ha az SZMK szülő valószínűleg lenyúlta ballagás után az osztálypénzt? Nem kevés összegről van szó kb 230 ezer Ft. Többi lent

Figyelt kérdés
Szóval volt 515000 Ft az osztálynak, ugye ballagtunk , kellett ofőnek, többi tanárnak ,takarítóknak, konyhásoknak stb... ajándék, virágok a ballagásra díszíteni+ ofő. Utolsó szülői értekezleten, azt mondta az SZMK , hogy nagyon kevés az 515 ezer, már ezen többen ki akartunk. Közölte, hogy bankett, galambreptetés, lufi stb.. szóba se jöhet mert nem jövünk ki anyagilag, de meg ígérte, hogy a végén majd el számol.Eközben a gyerekek a suliba beszélték egymás közt, hogy szeretnének bankettet, majd az SZMK szülő lánya közölte hogy biztos nem lesz bankett, mert apukám már nem akart többet költeni... Ki számoltam kb 230 ezer maradt nála. Be írtam a messenger csoporta, hogy lehet- e tudni, hogy mennyi lett az év végi kiadás, és maradt - e pénz? Mindenki látta, az SZMK is, de senki nem ír tehát a többi szülő sem, nem értem őket, miért. Illetve akihez szólt a kérdés, ő sem válaszolt. Úgy gondolom ,hogy semmi joga nincs vissza tartani ennyi pénzt. Vagy rosszul gondolom? Hová fordulhatok ilyen esetben?

jún. 25. 21:12
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk tényleg vitte az szmks a pénzt, de még ballagás előtt. Fogta, elment külföldre, vitte a gyereket is, kilépett az osztálycsoportból, nem reagált semmire. A lánya beszélgetett a barátnőivel, így derült ki, hogy a költözés egy része az osztálypénzből lett finanszírozva, de a ballagásig visszaküldik, mert majd a fizetése ott több lesz. Hát semmi se lett visszafizetve addig, mindent fizettünk zsebből újra. Aztán nyáron hazajöttek, és egy apuka megneszelte, felment hozzájuk, megfenyegette keményen, meg adott neki határidőt, hogy addig utalhat neki, mert kitöri a nyakát. Erre a határidőre meglett a pénz.
jún. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk az osztályfőnöknő nyúlta le 3.-ban. Ott is hagyott minket. Érettségi előtt. Kirúgták.


Úgy könyörögtük ki a matektanárunknál,akit nagyon szerettünk,hogy legyen 4 -re az osztályfőnökünk,és érettségiztessen le minket...

jún. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 A kérdező kommentje:
5/13 A tabló azért 25, mert nem nagy méretű, régi, hagyományos, hanem egy kis fénykép 25x30- as. Így már 25 , és nem 125
jún. 26. 09:01
 14/44 A kérdező kommentje:
6/14 Nem gyanúsítottam semmivel, csak rá kérdeztem, hogy hogyan alakult az év végi kiadás. És erre semmi válasz napok óta, az ígért elszámolás nem történt meg!
jún. 26. 09:03
 15/44 A kérdező kommentje:

9/15 Te ki vagy? Gondolom egy rabló SZMK szülő, Megnyilvánulásod alapján.

2 Nem gyanúsítottam semmivel, csak rá kérdeztem, hogy hogyan alakult az év végi kiadás, amire nem kaptam napok óta választ, azok után, hogy kétszer is meg lett ígérve az elszámolás!

3 ha gyerek lennék, honnan tudnám, hogy mi zajlott a szülői értekezleten! Gondolkozz már, flegma Manci!

jún. 26. 09:07
 16/44 A kérdező kommentje:
Az utolsó a 9/15 - nek szólt!
jún. 26. 09:09
 17/44 anonim ***** válasza:
73%
Most őszintén én azt nem értem lett e bankett. Mert ha lett az akár el is vihette a maradékot. Illetve számlákat elvileg el kellett rakja a kiadásokról, ha tudod hol lakik keresd meg és kérd meg hogy mutassa meg mire mennyi ment. Mint szülő a szülőt..Nincs ebbe szerintem semmi.
jún. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
64%

Azért az durva, hogy külön kérni kell, hogy számoljon el. Mai világban meddig tartana befotózni pár számlát? Nekem sántít a dolog.

Kérdező, van fejlemény?

jún. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 A kérdező kommentje:
Nem volt bankett, sem galamb rettegés, sem lufi, egyszerűen semmi, ezért hiányolom a pénzt. És az az érdekes, ha találkozok mai szülőkkel,a szemembe ők is felháborodottak, és egyet értenek velem, viszont az osztály csoporta senki nem szólal meg rajtam kívül
jún. 26. 10:53
 20/44 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk az szmk szülő gyereke tette el a pénzt magának. Persze semmi felelősségrevonás nem volt. 😤
jún. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!