Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi a teendő, ha az SZMK szülő...

Mi a teendő, ha az SZMK szülő valószínűleg lenyúlta ballagás után az osztálypénzt? Nem kevés összegről van szó kb 230 ezer Ft. Többi lent

Figyelt kérdés
Szóval volt 515000 Ft az osztálynak, ugye ballagtunk , kellett ofőnek, többi tanárnak ,takarítóknak, konyhásoknak stb... ajándék, virágok a ballagásra díszíteni+ ofő. Utolsó szülői értekezleten, azt mondta az SZMK , hogy nagyon kevés az 515 ezer, már ezen többen ki akartunk. Közölte, hogy bankett, galambreptetés, lufi stb.. szóba se jöhet mert nem jövünk ki anyagilag, de meg ígérte, hogy a végén majd el számol.Eközben a gyerekek a suliba beszélték egymás közt, hogy szeretnének bankettet, majd az SZMK szülő lánya közölte hogy biztos nem lesz bankett, mert apukám már nem akart többet költeni... Ki számoltam kb 230 ezer maradt nála. Be írtam a messenger csoporta, hogy lehet- e tudni, hogy mennyi lett az év végi kiadás, és maradt - e pénz? Mindenki látta, az SZMK is, de senki nem ír tehát a többi szülő sem, nem értem őket, miért. Illetve akihez szólt a kérdés, ő sem válaszolt. Úgy gondolom ,hogy semmi joga nincs vissza tartani ennyi pénzt. Vagy rosszul gondolom? Hová fordulhatok ilyen esetben?

jún. 25. 21:12
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:
Ma estig, ha nem jön válasz, fel hívom, ha úgy sincs eredmény, megyek a suliba.
jún. 26. 10:54
 22/44 anonim ***** válasza:
77%
Én személyesen próbálkoznék a helyedben. Ha ott helyben lepattint, akkor van okod gyanakodni, ha azt mondja oké itt van és kisfüzetbe eléd teszi a számlákat ,,lekönyvelve" ,akkor tuti nem csalt.
jún. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
77%
Szmk-s vagyok jópár éve (2 osztályban egyszerre). Az, hogy nem reagál furcsa, mert pár mp begépelni, hogy "bocsi, még nem csináltam meg az elszámolást". Minden számlát, blokkot elkell raknia az szmk-s szülőnek, meg a bizonylatokat, hogy átvette az osztálypénzeket stb az alapján csinál egy "könyvelést". Idén én is megcsúsztam, az utolsó két hét káosz volt, így ma tettem fel az osztályok csoportjába, hogy x forinttal kezdtük az évet, y jött be és z kiadás volt (arról mindenről van számla, akit érdekel annak elküldöm részletesen), maradt ennyi. De az évvége, pláne ballagással teljes agyrém néha.
jún. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk ez történt. Elrakta a pénzt az anyuka, aki szedte a pénzt. Nálunk szerencsére a többi szülő is reagált, így kénytelen volt beismerni. A pénz visszakerült és így nem történt feljelentés. A kiadásokról/bevételről el kell számolnia pontosan és kiderül mi a helyzet.
jún. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
26%

10-es: senki nem mondta, hoyg nem LEHET ilyen, csak a kérdezönek semmi bizonyítéka nincs, ezért semmi joga gyanusítgatni mást.

Ha tényleg biztos benne, tegyen feljelentést

jún. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
20%

"9/15 Te ki vagy? Gondolom egy rabló SZMK szülő, Megnyilvánulásod alapján."


MEGINT gyanusítgatsz valakit, akiröl SEMMIT NEM TUDSZ - ez szemmel láthatóan az alaptermészeted.

Nem vagyok szülö, nem vagyok SZMK-s, soha nem is voltam.

De azt tudom, hogy összevissza gyanusítani mást bizonyítékok nélkül rágalmazás, amiért megütöd a bokádat, ha a másik fél feljelent, és teljesen jogosan.

jún. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
5%
Ha te is egy szülö vagy, akkor semmi jogod számonkérni töle, erre csak az iskolának, osztályfönöknek vagy igazgatónak van joga, ugyanis te nem vagy a felettese, ezért nincs jogod elszámoltatni!
jún. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:
27/27 De minden jogom meg van, mivel az iskola és a tanárok már nem kezelhetnek, osztálypénzt, ezt már régen el törölték, így csak a szülők szedhetnek pénzt, tanár, és egyéb iskolai dolgozó nem! Nagyon rosszul tudod...
jún. 26. 19:56
 29/44 A kérdező kommentje:
26/28 Én nem ütöm meg a bokámat, a pénz nála van, be szedte 13 embertől, majd el tűnt! Ő fogja meg ütni a bokáját sikkasztásért! Itt én/mi vagyunk a sértettek, te nagyon okos! Több száz ezer Ft ról van szó, gondolkozz már. Meg írta mi mennyibe került,fentebb már le írtam, ígért bankettet és egyéb más dolgokat, amiből semmi nem lett, illetve a lánya közölte az iskola társaival, hogy,,apukám biztos, hogy nem költ már bankettre"! Ezek szerint, akkor volt még pénz, csak nem költ rá...
jún. 26. 20:02
 30/44 anonim ***** válasza:
18%

"a pénz nála van, be szedte 13 embertől, majd el tűnt"


EZ AZ, amire nincs semmiféle bizonyítékod!

jún. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!