Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi a teendő, ha az SZMK szülő...

Mi a teendő, ha az SZMK szülő valószínűleg lenyúlta ballagás után az osztálypénzt? Nem kevés összegről van szó kb 230 ezer Ft. Többi lent

Figyelt kérdés
Szóval volt 515000 Ft az osztálynak, ugye ballagtunk , kellett ofőnek, többi tanárnak ,takarítóknak, konyhásoknak stb... ajándék, virágok a ballagásra díszíteni+ ofő. Utolsó szülői értekezleten, azt mondta az SZMK , hogy nagyon kevés az 515 ezer, már ezen többen ki akartunk. Közölte, hogy bankett, galambreptetés, lufi stb.. szóba se jöhet mert nem jövünk ki anyagilag, de meg ígérte, hogy a végén majd el számol.Eközben a gyerekek a suliba beszélték egymás közt, hogy szeretnének bankettet, majd az SZMK szülő lánya közölte hogy biztos nem lesz bankett, mert apukám már nem akart többet költeni... Ki számoltam kb 230 ezer maradt nála. Be írtam a messenger csoporta, hogy lehet- e tudni, hogy mennyi lett az év végi kiadás, és maradt - e pénz? Mindenki látta, az SZMK is, de senki nem ír tehát a többi szülő sem, nem értem őket, miért. Illetve akihez szólt a kérdés, ő sem válaszolt. Úgy gondolom ,hogy semmi joga nincs vissza tartani ennyi pénzt. Vagy rosszul gondolom? Hová fordulhatok ilyen esetben?

jún. 25. 21:12
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
65%

#25! Te ennyire értetlen vagy, vagy te vagy az a szülő?🤣

Ezt úgy hívják, hogy alapos gyanú, amihez a kérdezőnek joga van.

1. Beszedte a szülőktől valamire a pénzt. Ez tény, nincs mit bizonyítani.

2. Ezt természetben nem teljesítette, mivel nem történt meg a galambreptetés, meg egyéb f@szságok.

3. Számlákkal nem igazolta, mi lett a pénz sorsa.

Tehát nem a kérdezőnek kell bizonyítani, hanem a szülőnek.

"pénz nála van, be szedte 13 embertől, majd el tűnt"

Mire nincs bizonyíték? Hogy beszedte a pénzt, vagy, hogy eltűnt? Mert a leírtak alapján mindkettőre van.

Ettől függetlenül nem biztos, hogy ellopta, de neki kell bizonyítani, ha nem.

#10

jún. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
9%

31-es: jellemzö, hogy ennyire egycsatornás gondolkodású vagy - ha nem értek egyet a kérdezövel, akkor én vagyok az érintett szülö.>

Képzeld el (még ha nehéz is számodra) semmi közöm hozzá személyesen, csak azt tudom, hogy vádaskodni nem érdemes, mert amíg nem bizonyított kézzel foghatóan, addig rágalmazás, ami büntetendö!

Az "alapos gyanu" nem jogosit fel senkit arra, hogy az illetöt csalónak, tolvajnak, sikkaszónak nevezze, ez még mindig rágalmazás. Gyanuja lehet, de addig nem terjeszthet ilyet az illetöröl, amíg nincs olyan bizonyíték, ami bíróságon is az.

Az 1-2-3 pont eddig nem egyértelmü, az sehol sincs kikötve, hogy köteles minden hözöngö szülönek állandóan elszámolni - normál helyeken a tanév végén van elszámolás az összes szülö felé, külön-külön nem.

A szülö nem "eltünt", hanem nem válaszol a kérdezönek, egyrészt nem köteles erre, másrészt felteheöen van munkája, esetleg szabadságon van, nem várható el, hogy azonnal írogasson valakiknek.


Még mielött belekötsz, lehetséges, hogy minden rendben van a pénzzel meg az is, hogy tényleg eltünt egy része, de amíg ez csak gyanu, addig nem terjeszthetö.

Az SZMK (nem egy szülö!!!) kérjen hivatalos leszámolást, írásban, nem telefonon, addig semmit nem mondhat az illetöröl senki jogi következmények nélkül

jún. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
72%

23-as vagyok. Az iskolának (sajnos) már kb semmi köze az szmk-hoz azon kívül, hogy kapcsolatot tartanak a szülők és az iskola között nem tartoznak az iskolához. Ebben a kérdezőnek teljesen igaza van. Nem szólhatnak bele mit csinálnak a szülők az osztálypénzzel (maximum javasolhatnak valamit), ahogy át sem vehetik a pénzeket. Van pár jófej tanár, aki segít, hogy átveszi a gyerektől és odaadja az szmk-s szülőnek, mert nem biztos, hogy a szülők találkoznak. De ezt nem lenne szabad hivatalosan. Az szmk-s szülő "felettese" az szmk elnök, nála lehet panaszt tenni, ha egyáltalán tudja melyik az (ugyan olyan szülő, mint a többi, csak megszavazzák elnöknek), de azon kívül hogy rákérdez ő sem sokat tehet első körben. Sem az osztályfőnök, sem az igazgató nem felettese az szmk szülőnek.

Bizonyítani az átvételi elismervényekkel lehet, ha másnem egy füzetben ezt vezetni kell(ene) aláírással, dátummal, hogy ki mennyit adott be. Nálunk mondjuk 3 példányos nyugtatömb van (egy a szülőnek, egy nekem, egy a másik szmk szülőnek) és 2 szmk szülő, akik ezek alapján egyeztetnek. A számlákat, blokkokat minden kiadásról elkell tenni. Erről a szülőket tájékoztatni (nálunk volt ebből gond, hogy nem mondták el egy osztályban, hogy x ezer forintot "bekell adni" az iskolai bálon tombola felajánlás formájában az osztályoknak. Azt hitték hiányzik, pedig csak nem tájékoztatták a szülőket, de megvolt a számla, tudta bizonyítani ezzel, hova lett és akkor tudták meg a szülők, hogy itt ez a szokás).

Én jóhiszeműen azt mondom: még nem volt ideje elszámolni és tájékoztatni, mert mindenről forintra pontosan vezetni kell(ene) mennyi jött be, mennyi a kiadás. De olvasva néhány választ megértem, ha valaki bizalmatlan.

jún. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
67%

#32! Tudsz olvasni? Hol nevezte csalónak/tolvajnak/sikkasztónak?

Hol terjeszti? Itt? Mivel nem beazonosíthatóan teszi, semmilyen jogi következményeke nem lehet.

"1-2-3 pont eddig nem egyértelmü, az sehol sincs kikötve, hogy köteles minden hözöngö szülönek állandóan elszámolni - normál helyeken a tanév végén van elszámolás az összes szülö felé, külön-külön nem."

És megtörtént a tanév végén az összes szülő felé az elszámolás? NEM!

"jellemzö, hogy ennyire egycsatornás gondolkodású vagy - ha nem értek egyet a kérdezövel, akkor én vagyok az érintett szülö.>"

És neked jogod van ismeretlenül és alaptalanul egycsatornás gondolkodásúnak nevezni valakit, hülye gyerek?🤣

1. Nem azt írtam, hogy te vagy az érintett szülő. VAGY te vagy, amiben benne van az is, hogy nem.

2. Nem azért, mert nem értesz vele egyet, hanem, mert teljesen hamis érvek alapján véded vehemensen az illetőt, akiről semmit nem tudsz.

jún. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
81%

Az nem gyanúsítás ha valaki megkérdezi, hogy mi újság az elszámolással. Mégis csak benne van az ő pénze is. Az viszont, hogy valaki annyit se tud kinyögni, hogy bocs ahogy tudom beteszem az elszámolást, az azért furi.

És ok, ha lebontod gyenge 20.000 ft több is veszett Mohácsnál, de ha valakinél csak úgy ,,ottfelejtődik" az csak azért nem fer, mert senki se úgy xarja a pénzt, vagy nyomtatja nyomtatón.

jún. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
10%
34-es: "Ő fogja meg ütni a bokáját sikkasztásért! " A kérdezö írta
jún. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
50%

#36!Annak a kommentnek a többi részét is olvastad? A pénz egy részét tudta igazolni, egy másik részével viszont nem tudott elszámolni. Az viszont igazolható, hogy beszedte. Ha továbbra se tud elszámolni, az valóban sikkasztás, ami, ami bűncselekmény, tehát megüti a bokáját.

Mondjuk, szerinted hogy tudna elszámolni, ha ő mondta, hogy x összeg volt ez, most hirtelen ugyanarra a tételre visz 3x összegről számlát?🤔 Vagy bebizonyítja, hogy volt galambreptetés, csak túl gyorsak voltak és a kérdező pont nem figyelt?🤣

#34

jún. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
50%
Ezért tart ott az ország ahol tart. Mert senkit, semmiért nem lehet felelősségre vonni. Csak kussban kell lenni, nehogy bárkinek is sérüljön a kis lelke. Még az a szemét aki fel meri emelni a hangját.
jún. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
0%
Az osztálypénz nem kötelező, tehát nem is behajtható és nem is számonkérhető hivatalosan senkitől.
jún. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
56%

39!

Te tényleg nem érted? Az illető beszedte a pénzt, majd tanév végén "elfelejtett" elszámolni, hogy mire költötte ill. mennyi maradt.

jún. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!