Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi a teendő, ha az SZMK szülő...

Mi a teendő, ha az SZMK szülő valószínűleg lenyúlta ballagás után az osztálypénzt? Nem kevés összegről van szó kb 230 ezer Ft. Többi lent

Figyelt kérdés
Szóval volt 515000 Ft az osztálynak, ugye ballagtunk , kellett ofőnek, többi tanárnak ,takarítóknak, konyhásoknak stb... ajándék, virágok a ballagásra díszíteni+ ofő. Utolsó szülői értekezleten, azt mondta az SZMK , hogy nagyon kevés az 515 ezer, már ezen többen ki akartunk. Közölte, hogy bankett, galambreptetés, lufi stb.. szóba se jöhet mert nem jövünk ki anyagilag, de meg ígérte, hogy a végén majd el számol.Eközben a gyerekek a suliba beszélték egymás közt, hogy szeretnének bankettet, majd az SZMK szülő lánya közölte hogy biztos nem lesz bankett, mert apukám már nem akart többet költeni... Ki számoltam kb 230 ezer maradt nála. Be írtam a messenger csoporta, hogy lehet- e tudni, hogy mennyi lett az év végi kiadás, és maradt - e pénz? Mindenki látta, az SZMK is, de senki nem ír tehát a többi szülő sem, nem értem őket, miért. Illetve akihez szólt a kérdés, ő sem válaszolt. Úgy gondolom ,hogy semmi joga nincs vissza tartani ennyi pénzt. Vagy rosszul gondolom? Hová fordulhatok ilyen esetben?

jún. 25. 21:12
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
87%
Hát, ha nincs bizonyítékod addig ez csak vádaskodás. Esetleg az osztályfőnökkel, igazgatóval beszélj, hogy számlákkal bizonyítva szeretnéd látni, hogy mire mennyi ment el. De azért óvatosan, nem borogatnék asztalt még, hogy xy lenyúlta a pénzt.
jún. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
78%

"Ki számoltam kb 230 ezer maradt nála. "


Ezt HOGYAN számoltad ki? Megvannak a számlák nálad is vagy csak hasraütésre?

jún. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:
Mi kell több bizonyíték? Egyszerűen nem válaszol , el tűnt ,ballagással együtt meg szünt létezni minden. Persze,még várok pár napot, hátha... De nekem ez nagyon gyanús
jún. 25. 21:29
 4/44 A kérdező kommentje:
2 Nincs nálam számla, de annyit mondott, hogy az ofő 75000,a tabló 25 ezer, egy dísz fát vettek az udvarra, az 50, és 40 db dolgozó kapott 3000 Ft értékben,másra nem ment pénz. Így számoltam ki
jún. 25. 21:32
 5/44 anonim ***** válasza:
64%
Kizart hogy a tablo 25 000 lett volna inkabb 125..
jún. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
70%
Az, hogy nem válaszol a gyanúsítgatásodra, az nem bizonyíték semmire. Kicsit sok “veled is megtörténhet”-et néztél, nem? Ráadásul úgy tűnik egyedül te gondolod így.
jún. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
15%
Kamu.
jún. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
78%
Tehát, ha jól értem, minden eseménynek vége, de elszámolás nem történt, hiszen a közölt kiadások nem teszik ki az osztálypénzt, maradnia kellett volna. Ezt te szóvá tetted, de a többi szülő nem reagált. Jól értem?
jún. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
25%

Elöször is, te ki vagy?

Mert a kérdés alapján az egyik gyereknek tünsz, ez pedig a szülök dolga.

Másodszor, ha ilyeneket írsz neki, hogy ellopta a pénzt, akkor örülj, ha nem jelent fel rágalmazásért!

Harmadszor, ha ezt komolyan így hiszed, akkor az iskolavezetöségnek kell szólni, nekik van ugyanis joguk elszámolást kérni.

Negyedszer az, hogy te valamit kiszámoltál, nem jelent semmit, csak a számlák ismeretében lehetne valami helytállót mondani.


Szerintem nagyon gondold át ezt az egészet, mert ha nincs igazad - amire szerintem igen nagy az esély - , nagyon megütöd a bokádat!

jún. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
74%
Bocsi, de miért vagytok olyan biztosak benne, hogy nem történhetett ilyen? Mintha ebben az országban minden ember olyan rohadt becsületes lenne. Igen, nincs bizonyítéka kérdezőnek, de felmerült benne. Miért ne merülhetne föl, főleg az után, hogy az SZMK szülőnek sincs bizonyítéka, hogy valóban arra költötte a pénzt, amire beszedte+ 1x biztosan hazudott, hisz azt állította, el fog számolni és ez nem történt meg.
jún. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!