Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi a teendő, ha az SZMK szülő...

Mi a teendő, ha az SZMK szülő valószínűleg lenyúlta ballagás után az osztálypénzt? Nem kevés összegről van szó kb 230 ezer Ft. Többi lent

Figyelt kérdés
Szóval volt 515000 Ft az osztálynak, ugye ballagtunk , kellett ofőnek, többi tanárnak ,takarítóknak, konyhásoknak stb... ajándék, virágok a ballagásra díszíteni+ ofő. Utolsó szülői értekezleten, azt mondta az SZMK , hogy nagyon kevés az 515 ezer, már ezen többen ki akartunk. Közölte, hogy bankett, galambreptetés, lufi stb.. szóba se jöhet mert nem jövünk ki anyagilag, de meg ígérte, hogy a végén majd el számol.Eközben a gyerekek a suliba beszélték egymás közt, hogy szeretnének bankettet, majd az SZMK szülő lánya közölte hogy biztos nem lesz bankett, mert apukám már nem akart többet költeni... Ki számoltam kb 230 ezer maradt nála. Be írtam a messenger csoporta, hogy lehet- e tudni, hogy mennyi lett az év végi kiadás, és maradt - e pénz? Mindenki látta, az SZMK is, de senki nem ír tehát a többi szülő sem, nem értem őket, miért. Illetve akihez szólt a kérdés, ő sem válaszolt. Úgy gondolom ,hogy semmi joga nincs vissza tartani ennyi pénzt. Vagy rosszul gondolom? Hová fordulhatok ilyen esetben?

jún. 25. 21:12
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
24%
Kérdező, azóta fejlemény? Sikerült beszélni az SZMK szülővel?
jún. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
0%
40. De értem. De akkor sem kötelező. Aki nem fizeti, annak a gyereke ugyanúgy kirándul stb. Tőle sem tudják behajtani amivel tartozik, pedig a többi szülő által fizetett pénz előnyeiből részesül a gyermeke.
jún. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
47%
Nem, kirándulni nem kötelező elvinni. Tehát az a szülő nem "nyúl le" semmit, mert ha elviszik, akkor a közösség döntött úgy, hogy fizetik az ő részét.
jún. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
37%
Mi ez a sok 30 meg 15 százalékos profil? Valaki komolyan csak emiatt regizett újra? 😬
júl. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!