Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Így megéri-e főállású anyának...

Így megéri-e főállású anyának lenni?

Figyelt kérdés

2008-ban végeztem el az utolsó tanulmányomat (főiskola) sajnos nem tudtam elhelyezkedni, de már szerettünk volna gyereket. Első próbálkozásra össze is jött, aki 2011-ben született. Mivel egy fizuból nem lehet annyira megélni, továbbra is próbálkoztam a munkával.

A gyerek 18 hónapos volt, mikor úgy döntöttem, kijárok egy tanfolyamot, ahol 766 órában ingyen kell dolgozni, s heti 6x8 vagy 10 órás, változó volt elfoglaltságot jelent.

Mellette lakásfelújítás, szívműtét a gyereknek, de bevállaltam, csakhogy végre utána dolgozhassak. A gyakorlati helyemre vissza is hívtak, mert meg voltak elégedve velem. Hosszú távú munkalehetőséget ígértek, de ugyan úgy jártam, mint a többi újonnan kezdő kollégák. 3 hó után elengedtek.

Most továbbra is keresek. Lényegében a tanfolyamot és ezt a 3 hós munkaviszonyt nem számítva összességében 3 hónap munkaviszonyom van 30 évesen.


Férjem azt szeretné, hogy legyek hivatásos anya. Ha nem fognak sehol alkalmazni, mondta, hogy akkor valahogy így oldjuk meg az anyagiakat.

Annyira jól nem állunk. Saját lakásunk van, viszont elég sok a rezsi és még egy gyerekkel is kevés megélni a párom fizujából. Kézhez 90-100 ezer ft körül kap, bejelentett, viszonylag stabil munkája van. Most kezdett kb. 2 hete, de előtte 7 évet dolgozott ugyan itt, de kapott jobb ajánlatot, ahol borul járt, s 2 év munkanélküliség után a cég, ahol volt magától hívta vissza dolgozni.


Én nem tudom be merjem-e vállalni.

Azt tudom, hogy 3 gyerek kell hozzá, utána olvastam. Szeretnék is gyereket, de szerettem volna előtte azért jó pár évet dolgozni. Ezt elmondtam a férjemnek, végül abban kiegyeztünk, ha 1-2 év után se vesznek fel, akkor csináljuk ezt, mert azért csak 5 éve keresek. Nagyon szeretnék dolgozni, ma is állásinterjún voltam. Valamiért addig eljutok, de tovább nem. Ma délig hívnak, hogy sikerült-e, de már előre tudom, hogy nem fognak hívni vagy kapok egy sms-t jobb esetben h nem engem választottak :(


Szóval mindenképp akkor lennék, ha tényleg nem jönne össze, de tartok attól, hogy nem biztos, hogy anyagiakban megéri.

Férjem viszont úgy fogja fel, azért, mert nem kellek sehová, nem akarja h ezért ne vállaljuk be a 2. babát. Ő is szeretne még egyet.

De ő arra számít, inkább legyen kettőnél több, ha nem vesznek fel soha sehová, s menjek el főállású anyának az anyagiak miatt.


Kérdés ezzel csak az, hogy így megérné-e elmenni főállású anyának, ti bevállalnátok-e ha ilyen helyzetben lennétek?


Egy gyerekkel tuti h nehéz így megélni, s lassan már lejár a gyes is, s az emelt összegű csp-t is csak áprilisig fogjuk kapni, utána csak a normál családi pótlék lesz. Az erre az orvosok magyarázata, már megvolt a szívműtét, s meg lett gyógyítva a gyerek szíve, így már továbbiakban nem lesz szükségünk magasabb összegű családi pótlékra.


2013. aug. 30. 11:29
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
De továbbra sem érné meg így a főállású anyaság, sőt, még jobban ellehetetlenítene titeket.
2013. aug. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 A kérdező kommentje:
ha nem lenne jó, nem hívnának be a többi helyre. Munkavállalási tanácsadó által lett ellenőrizve. sok helyre behívtak főiskolás végzettségemhez igazodó állások, de nem érek vele semmit ha nincs pályakezdőként 3-5 év vagy min. 1-3 évig terjedő gyakorlati tapasztalatom, nincs a hajléktalanellátásnál szükséges állásokhoz jogsim, mert igen, már hajléktalanszállóra is jelentkeztem,mivel szoc. munkás végzettségem is van.
2013. aug. 30. 13:12
 33/43 anonim ***** válasza:
Jelentkezz közmunkára, oda fel kell venniük.
2013. aug. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:

ok. köszönöm, azt megpróbálom a közmunkát. remélem oda már kellek.

azt itt budapesten hogyan kell?

vidékről jöttem fel, egy kicsi faluból, s ott a keleti országrészben máshogyan van minden mint itt

2013. aug. 30. 13:17
 35/43 anonim ***** válasza:
Bocs, de ezt nem értem, hogy gondolta a férjed. Ezt hívják megélhetési gyerekvállalásnak...
2013. aug. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:

én speciel megértelek...nekem sem volt munkám,mielőtt terhes lettem, és meg se fordult bennünk,hogy elvetessük a picit,csak mert munkanélküli vagyok!!!


Férjed amúgy milyen munkakörben dolgozik???ő nem tudna elmenni tanfolyamra,vagy nem tudná magát picit képezni,hogy magasabb pozícióba el tudjon helyezkedni,hogy több pénzt hozzon??

Azért ha mondjuk a duplája összejönne valahogy a mostaninak, akkor már simán lehetne több gyereket vállalni!!

oké,nem tudom a kiadásaitokat,de mi is egy keresetből élünk 4-en(plusz amit kapunk a gyerekek után)

És azért az ember ha jól odafigyel sok helyen lehet spórolni...

2013. aug. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
Szerintem ne szülj még.Nekem is 3 van, két sulis egy kétéves.300 000 Ft- ból élünk és nem nagy luxusban.A munkahelyem nem vár vissza,én is keresésben vagyok és el is mennék dolgozni már most hiába jár a gyes még 6 évig.A három gyerekkel járó kedvezmények messze nem fedezik a három gyerekkel járó kiadásokat ha normális gyerekkort szeretnél biztosítani.És ez nem azt jelenti hogy mindent alájuk tolsz.Gondolj bele: egyszerre 3 beteg gyerek gyógyszerei télen akár havonta,szezononként 3szoros cipőkollekció,tanszerek mégcsak egy fagyizás is....erre nem elég az adókedvezmény és társaik élükön a 25 000 Ft-os Gyessel.És mi lesz ha továbbtanulnak?Sajnálom ha elvettem a kedved, de gondold át.
2013. aug. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 A kérdező kommentje:

A főállású anyaság témája csak felvedődött, azért is kérdeztem rá. Idővel azt már eldöntöttük, 2. babát mindenképp szeretnék.


A 35-ős válaszoló kommentjéhez annyit fűznék hozzá, ha már az embernek nem adják meg a lehetőséget ahhoz, hogy dolgozhasson, s úgy is szeretne még egy babát, igen, ha megérte volna, bevállaltam volna egy 3.-at is.

De azért van különbség aközött, hogy az ember azért szül egy tucat vagy csak 3 gyereket, hogy utána ne kelljen dolgozni vagy azért, mert nem adják meg neki az esélyt ahhoz, hogy dolgozhasson.

Amint már írtam, csak azért, hogy dolgozhassak, s munkám legyen, s be tudjam vállalni megélhetési gondok nélkül a 2. babát. Egy tanfolyamot is kijártam, ahol egy beteg gyerek mellett havi 0-ra ft-ért úgy, hogy a bérlet költségét és a kaját is magamnak oldottam meg, több mint fél éven keresztül heti 5x8 és 10 órákat dolgoztam ugyan úgy, azokkal, akik mellettem pénzt is kaptak. Abban reménykedve, hogy hosszú távon foglalkoztat majd a penny. Nekem szerencsém volt, 3 hónapig foglalkoztattak a gyakorlat után, de van, akit vissza se hívtak.


Igen, megélhetési gyerekvállalás, de a kettő között van különbség, s ez nem mindegy.

Van, akinek megadatott a munka, de lusta elmenni, s azért megy el főállású anyának. Van aki dolgozna, de nem adják meg neki az esélyt, a lehetőséget. Valamiből meg meg kell élni.

Főleg ha az ember szereti is a gyerekeket, s amúgy így szeretne.

2013. aug. 30. 15:27
 39/43 anonim ***** válasza:
De így a gyerekeitekkel szúrnátok ki a legjobban. Kb. egy osztálykirándulásra nem tudnak majd elmenni, vagy mindig csak az egyik.
2013. aug. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

Én még azt sem értem , hogy jön ki az, hogy te öt éve keresel.

Jelenleg is gyesen vagy előtte meg tanultál. Akkor persze, hogy iskolásként nem vettek fel meg terhesen.

2013. aug. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!