Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Így megéri-e főállású anyának...

Így megéri-e főállású anyának lenni?

Figyelt kérdés

2008-ban végeztem el az utolsó tanulmányomat (főiskola) sajnos nem tudtam elhelyezkedni, de már szerettünk volna gyereket. Első próbálkozásra össze is jött, aki 2011-ben született. Mivel egy fizuból nem lehet annyira megélni, továbbra is próbálkoztam a munkával.

A gyerek 18 hónapos volt, mikor úgy döntöttem, kijárok egy tanfolyamot, ahol 766 órában ingyen kell dolgozni, s heti 6x8 vagy 10 órás, változó volt elfoglaltságot jelent.

Mellette lakásfelújítás, szívműtét a gyereknek, de bevállaltam, csakhogy végre utána dolgozhassak. A gyakorlati helyemre vissza is hívtak, mert meg voltak elégedve velem. Hosszú távú munkalehetőséget ígértek, de ugyan úgy jártam, mint a többi újonnan kezdő kollégák. 3 hó után elengedtek.

Most továbbra is keresek. Lényegében a tanfolyamot és ezt a 3 hós munkaviszonyt nem számítva összességében 3 hónap munkaviszonyom van 30 évesen.


Férjem azt szeretné, hogy legyek hivatásos anya. Ha nem fognak sehol alkalmazni, mondta, hogy akkor valahogy így oldjuk meg az anyagiakat.

Annyira jól nem állunk. Saját lakásunk van, viszont elég sok a rezsi és még egy gyerekkel is kevés megélni a párom fizujából. Kézhez 90-100 ezer ft körül kap, bejelentett, viszonylag stabil munkája van. Most kezdett kb. 2 hete, de előtte 7 évet dolgozott ugyan itt, de kapott jobb ajánlatot, ahol borul járt, s 2 év munkanélküliség után a cég, ahol volt magától hívta vissza dolgozni.


Én nem tudom be merjem-e vállalni.

Azt tudom, hogy 3 gyerek kell hozzá, utána olvastam. Szeretnék is gyereket, de szerettem volna előtte azért jó pár évet dolgozni. Ezt elmondtam a férjemnek, végül abban kiegyeztünk, ha 1-2 év után se vesznek fel, akkor csináljuk ezt, mert azért csak 5 éve keresek. Nagyon szeretnék dolgozni, ma is állásinterjún voltam. Valamiért addig eljutok, de tovább nem. Ma délig hívnak, hogy sikerült-e, de már előre tudom, hogy nem fognak hívni vagy kapok egy sms-t jobb esetben h nem engem választottak :(


Szóval mindenképp akkor lennék, ha tényleg nem jönne össze, de tartok attól, hogy nem biztos, hogy anyagiakban megéri.

Férjem viszont úgy fogja fel, azért, mert nem kellek sehová, nem akarja h ezért ne vállaljuk be a 2. babát. Ő is szeretne még egyet.

De ő arra számít, inkább legyen kettőnél több, ha nem vesznek fel soha sehová, s menjek el főállású anyának az anyagiak miatt.


Kérdés ezzel csak az, hogy így megérné-e elmenni főállású anyának, ti bevállalnátok-e ha ilyen helyzetben lennétek?


Egy gyerekkel tuti h nehéz így megélni, s lassan már lejár a gyes is, s az emelt összegű csp-t is csak áprilisig fogjuk kapni, utána csak a normál családi pótlék lesz. Az erre az orvosok magyarázata, már megvolt a szívműtét, s meg lett gyógyítva a gyerek szíve, így már továbbiakban nem lesz szükségünk magasabb összegű családi pótlékra.


2013. aug. 30. 11:29
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább dolgozni mennék. Ha a párod fizetése nem ilyen kevés lenne, akkor bevállalható lenne a főállású anyaság, de így nem. Így az adókedvezmény is egy nagy semmi lenne 3 gyerekkel sajnos. :/
2013. aug. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:

Szerintem így nem éri meg.

100e ft-ból plusz a juttatásokból nem tud normálisan megélni 5 ember.

2013. aug. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:

Én is így vagyok vele, viszont ha 2-3 év múlva se lesz semmi munka. Nme nagyon akarnak sehová se felvenni, már ezt a tanfolyamot is azért jártam ki, hátha lesz munka. 5 éven belül ez a 3 hónap.

Ennél gondolkodtam el a férjem válaszán.

Mert ha 1-2 év múlva pl. nem lesz munka, úgy hogy folyamatosan keresem, mint eddig, akkor így lenne könnyebb élni, 1 gyerekkel vagy bevállalni 3-a és ha már nem kellek sehová, akkor elmenni főállású anyának? anyagilag melyik érné meg?

2013. aug. 30. 11:45
 4/43 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem. Ha a párod keresne egymaga 400-500 ezret, akkor igen. Az anyasági és a családi 3 gyerek mellett is csak kb. 73 ezer, párod 100 ezre, az annyi, mint 173 ezer. Ez éhenhalni is kevés 3 gyerek mellett. Persze párod fizuja emelkedhet, de sajnos az árak is emelkednek.

Én dolgoznék és max. 1 gyereket szülnék, ha már gyedet is tudnék igényelni.

Mindamellett a korodat is számításba kell venni, hiszen már 30 éves vagy. Gondolom nem 2 év alatt akarsz még 2 gyereket szülni. Én tényleg azt mondom még próbálkozz a munkahellyel és akkor vállalj még egy gyereket, ha már gyedet is kaphatsz.

2013. aug. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
Nagyon kevés a férjed bére. nem fogsz annyival többet kapni, hogy 3 gyerekre is elég legyen. Semmiképp sem vállalnám. Próbáltál már gyorsétteremben dolgozni? Tudom, sokan lenézik, de mindig van felvétel, és ahhoz képest jól lehet keresni.
2013. aug. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
Főállású anya 25 ezret kap. Ha csak minimálbérért is dolgozol kapsz kb. 64-70 ezret, vajon melyik éri meg?
2013. aug. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:

Kérdésedre válaszolva: Inkább egy gyerekkel ennyiből, mint hárommal 173ból... szerintem ez elég egyértelmű!

Mondjuk én egyet is félve vállaltam volna így. De ez én vagyok. :)

2013. aug. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
Nem értem, anyagilag mennyivel lennétek előrébb. Munkát nyilván nem kapnál nagyobb eséllyel, viszont az egy főre jutó bevételetek egyre kevesebb lenni.
2013. aug. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
Én sem értem, hogy ezt hogyan "számoltátok" ki. Hát úgy még nehezebb lenne, ez egyértelmű, nem?!?!
2013. aug. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
Nem éri meg. A GYET meg nem egy nagy összeg és a 3 gyerek marha nagy felelősség a mai világban, fel is kell őket nevelni. Biztos, hogy nem vállalnám ezt, de így még 2.-at sem.
2013. aug. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!