Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nézik le sokan az...

Miért nézik le sokan az eléggé fiatal anyukákat, kismamákat?

Figyelt kérdés

Azt tapasztalom, hogy sokan kapásból lenézik az ilyen lányokat, nőket (kinek mi tetszik), akik fiatalon estek teherbe. Nem tudják a hátteret, lehet, hogy akarták a babát, na meg nem is mindenki a szülei nyakára szül.


Én 19 éves vagyok, 20 leszek mikor megszületik a picikém. Nem terveztük őt, de már nagyon várjuk, az apukával lassan 5 éve vagyunk együtt, szeretjük egymást. Nem is a szüleimnek szülök, én már jövendőbeli szakmámat tanulom levelezőn, a párom dolgozik. Nem felelőtlenül szaporodunk bele a világba, mint ahogy azt rengetegen feltételezik.

Rátesz egyet a lapátra még az is, hogy sokan kb 16 éves gimislánynak néznek. Lehet, hogy én érzem csak, beképzelem, de mintha a kórházban a dokit leszámítva, mindenki megvetne amiért ilyen fiatalon lettem terhes, rondán néznek rám egyszerűen, vagy épp sajnálkozva, hogy nahát, ez a kislány is bekapta a legyet, holott nem is tudnak rólunk semmit.

Anyu is beszélt 1 ismerősével és el volt borzadva, hogy én ilyen fiatalon anyuka leszek.

Mivel rosszabb ez, mint mondjuk 40 felett szülni? Akkor sincs mindenki elúsztatva pénzzel, sőt nagyobbak az egészségügyi kockázatok is, elvileg 20 év körül a legmegfelelőbb (biológiailag) anyává vállni. Persze, én őket se nézem le, sőt tisztelek, mint minden anyukát, de nem értem egyesek ezt miért nem képesek megtenni.

Ti hogy látjátok?


2019. febr. 2. 05:15
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
100%

😂 igen! Határozatlan szerződésnél mégis mire számították?!

De itt nem csak erről van szó! Nejed ezek szerint legalább már van valamiben szakmai tapasztalatod. Könnyebben tudsz majd elhelyezkedni gyes után, mint az aki még sosem dolgozott...


Utolsó: a barátnőd meg vegye a féradtságot és keressen meg egy munkaügyi jogászt! Mert HA igaz amit írsz, mivel bnőd védett, így nagyon nyomós okot kell találni az elbocsájtásra

2019. febr. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
8%
49es vagyok. Tehát akkor ne is szüljek ha határozatlan szerződésem van és ha nem lesz határozottam soha akkor ne is legyen gyerekem?
2019. febr. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
100%

Ezt úgy mondod utolsó mintha a határozott idejű szerződés egy fehér holló dolog lenne.

Azon a munkahelyen lehet nem kapsz, majd egy másikon igen. És szerintem is felelőtlenség volt ilyen munkaviszony mellett szülni.

2019. febr. 3. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
Határozatlant akartam írni
2019. febr. 3. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát akkor ne is szüljek ha határorozott szerződésem van" nem ezt írtam. Csak azt h nem értem h miért vagy felháborodva h nem hosszabbították meg!

És én h ha tisztában lennék ezzel a lehetőséggel, gondolom úgy spórolnék, h ne legyek 2-2,5 évig kiszolgáltatva

2019. febr. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
47%

50!


Ez a történet több sebből is verzik

2019. febr. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
9%
Igen biztos. Annyira jó ezen az oldalon hogy ha veled személyesen nem történt meg akkor elő sem fordulhat. Igazad van. Csinálja már mindenki úgy ahogy akarja. Nem az volt a kérdező kérdése hogy mit gondoltok róla, hanem hogy miért nézik le a fiatal anyukákat. Nyilván nincs a homlokára írva, hogy nem dolgoztam még életemben stb hogy azért nézzék le.
2019. febr. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!


Akkor levezetem:

"Épp a napokban hallottam egy ismerősömtől hogy szülésin volt ráadásul műtötték is 5 hónapos terhesen elég komoly dolog miatt a főnöke pedig simán kirúgta szó nélkül még novemberben. Nem is tudott volna róla ha a bank nem jelez hogy mostmar nem tudja honnan levonni a hitelt"


Szülésin volt itt nem tudom mitg akar épp jelenteni: szülési szabadságot? Mert akkor felmondási védelem alatt áll. Terhessegi tappenzt? Felmomdasi vedelem alatt áll. 5 hojnapos terhes: felmondási védelem alatt áll. Nem lehet kirúgni. Ami előfordulhat, az az, hogy a munkáltató közös megegyezést ajánl fel, a nő meg olyan buta, hogy elfogadja, de ez esetben nyilván tud róla. Megszüntetheti meg a munkaviszonyt rendkívüli felmondással, ez esetben ha nem személyesen van jelen, minimum tértivevénnyel megkapja a felmondást és a kilépő papirokat. Nem létezik, higy ne tudjon róla. Max az fordulhat elő, hogy okos ismerősöd határozott idejű szerződéssel dolgozott, és nem tűnt fel neki, higy lejárt.

2019. febr. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
55%

Miért nézik le? Mert felnézni nem lehet rájuk és így aki nem tud semleges maradni, az inkább lenézi őket... ennyi.

Most őszintén, mit gondoljak arról, amikor a terhespatológián büszkén felvetett fejjel sétál a kis 13 éves felcsináltka (aki épp bagózni volt az épület előtt):

hogy biztos tervezett gyerek?

2019. febr. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
30%
Utolsó, azért itt szó nem volt 13 évesekről. A kérdező nagykorú.
2019. febr. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!