Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nézik le sokan az...

Miért nézik le sokan az eléggé fiatal anyukákat, kismamákat?

Figyelt kérdés

Azt tapasztalom, hogy sokan kapásból lenézik az ilyen lányokat, nőket (kinek mi tetszik), akik fiatalon estek teherbe. Nem tudják a hátteret, lehet, hogy akarták a babát, na meg nem is mindenki a szülei nyakára szül.


Én 19 éves vagyok, 20 leszek mikor megszületik a picikém. Nem terveztük őt, de már nagyon várjuk, az apukával lassan 5 éve vagyunk együtt, szeretjük egymást. Nem is a szüleimnek szülök, én már jövendőbeli szakmámat tanulom levelezőn, a párom dolgozik. Nem felelőtlenül szaporodunk bele a világba, mint ahogy azt rengetegen feltételezik.

Rátesz egyet a lapátra még az is, hogy sokan kb 16 éves gimislánynak néznek. Lehet, hogy én érzem csak, beképzelem, de mintha a kórházban a dokit leszámítva, mindenki megvetne amiért ilyen fiatalon lettem terhes, rondán néznek rám egyszerűen, vagy épp sajnálkozva, hogy nahát, ez a kislány is bekapta a legyet, holott nem is tudnak rólunk semmit.

Anyu is beszélt 1 ismerősével és el volt borzadva, hogy én ilyen fiatalon anyuka leszek.

Mivel rosszabb ez, mint mondjuk 40 felett szülni? Akkor sincs mindenki elúsztatva pénzzel, sőt nagyobbak az egészségügyi kockázatok is, elvileg 20 év körül a legmegfelelőbb (biológiailag) anyává vállni. Persze, én őket se nézem le, sőt tisztelek, mint minden anyukát, de nem értem egyesek ezt miért nem képesek megtenni.

Ti hogy látjátok?


2019. febr. 2. 05:15
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
44%
Engem spec egyaltalan nem erdekel, ki hany evesen szul. Szerintem a nagy tobbseg igy van vele, te pedig kicsit paranoias vagy. En biztos nem szultem volna ennyi idosen, de mindenki azt csinal, amit akar, engem tenyleg nem erdekel, hogy te vagy mas hany eves vagy. Ha latok egy not csecsemovel vagy terhesen, soha nem szoktam elgondolkodni hany eves lehet, szimplan mert a sajat dolgommal torodok. :)
2019. febr. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
60%

Én is 20 évesen szültem a nagyobbik gyerekemet, és igen, kaptam én is megjegyzéseket, pláne, hogy még fiatalabbnak is néztem ki, mint amennyi voltam.

Személyesen inkább csak lekezelő viselkedést tapasztaltam, de ezen az oldalon például nagyon sok beszólást kaptam, ha valahogy szóba került a korom. Voltam már én is ingyenélő, meg szülei nyakára szülő, meg hülye kis csitri, meg mit tudom én még mi.

Pedig 18 éves koromtól kezdve dolgoztam főállásban (előtte is volt munkám diákként), és amikor egy éves lett a fiam, már külön laktunk a szüleimtől albérletben, amit az utolsó forintig én fizettem a gyedemből, mert idő közben az apukával szétmentünk, és egy fitying gyerektartást sem fizetett soha. Közben gyerek mellett tanultam, szakmát szereztem, aztán diplomát is.


Amúgy azt vettem észre, hogy az, hogy valaki fiatalon szült, úgyis csak egy ideig érdekes. Most, hogy én 31 éves vagyok, a nagyfiam meg 11, a kutyát nem érdekli, hogy ennyi idősen ilyen nagy gyerekem van, mármint nem szoktak belegondolni, hogy akkor én őt 20 évesen szültem, egyszerűen a többség szemében már "megfelelő" korú vagyok ahhoz, hogy gyerekem legyen, nem számít, hogy már nagy gyerekről van szó.

2019. febr. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Kedves válaszoló, aki említette az orvosnak a "dsco balesetes" beszólását. Az ilyen emberek undorítóak....

Akik meg mondták, hogy hülye liba vagyok, védekezni se vagyok képes, meg itt gyakorin mindenki védekezés mellett lesz várandós. Elmondom nektek, hogy igen, védekeztünk! Jöhettek azzal, hogy az nem esik teherbe...na, kvánom nektek, hogy védekezés mellett lepjen meg titeket is egy pozitív teszt!! (perze, idővel csak jót kívánok ezzel, de elsőre nagyon meg tudja ijeszteni az embert)

2019. febr. 2. 10:10
 14/62 anonim ***** válasza:
56%

És hogy védekeztél kicsilány?


Egyébként hidd elbminket nem érdekel hány évesn szülsz, csak tudod + 20 év élet tapasztalatunk van azért írjuk , amit.

2019. febr. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
18%
Semmivel és senkivel ne foglalkozz, el fog múlni! Én is 20 évesen szültem először, hamarabb tudta mindenki, hogy terhes vagyok, mint ahogy én magam felfogtam volna! Mindenkit foglalkoztatott és meg volt a véleményük! Utólag jót nevetek rajta! Tudod miért? Mert azóta a 3. Babát várom, van két diplomám, munkahelyem, jó fizetésem! Én meg mindig a párommal vagyok együtt, mert meg tudtuk egymást becsülni, segítettük egymást , ez máshogy nem megy! Van célod, tanulsz! A te dolgod most a kisbaba, a párodé pedig az anyagiak! Azok pedig akik a megfelelő egzisztenciát várják, megöregszenek ! Túl kényelmes az ember! Akik pedig anno véleményt formáltak, legalább egyszer már elváltak és a legtöbb sír mert nem esik teherbe vagy nem talál párt magának! Az egzisztenciájukrol meg annyit, hogy nem igazán látszik meg a sok sok év munka! Ha gyereked van , motivaltabb leszel! Mert van kiért és muszáj tenni és haladni! Ez az én véleményem! Sok boldogságot !
2019. febr. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
70%

"Mert azóta a 3. Babát várom, van két diplomám, munkahelyem, jó fizetésem! "

És amikor az első babádat vártad,akkor mid volt?

2019. febr. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
81%
Apuka hány éves? Ha megkeres nettó 300 ezret, akkor talán megéltek!
2019. febr. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
32%

"És amikor az első babádat vártad,akkor mid volt?"

Segítsége.

2019. febr. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
90%
#18 Na ez az..Szóval egyedül ő se ment volna sokra,csak úgy mint a kérdező.
2019. febr. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
24%

#19

Egyik ismerősöm lakást kapott. Vagyis "segítséggel" kezdte a felnőtt életét.

Másik ismerősöm otthon lakott, amíg nem tudott lakást venni.

Ki hogy támogatja a gyerekét, ahhoz semmi közünk.

Ha a szülők támogatják a gyereküket lakással, támogathatják azzal is, hogy segítenek pár évig a gyerekkel. Nem látom a különbséget a támogatást illetően.


Ha utána nem is akarná, hogy jobb legyen az élete, az gond. De itt erről szó sem volt.


Viszont itt ha nem küldöd abortuszra vagy alázod porig, akkor le vagy pontozva. Szóval fúj fúj kérdező. Miért nem 40+ költesz milliókat lombikra (Remélem érződik az irónia).

2019. febr. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!