Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nézik le sokan az...

Miért nézik le sokan az eléggé fiatal anyukákat, kismamákat?

Figyelt kérdés

Azt tapasztalom, hogy sokan kapásból lenézik az ilyen lányokat, nőket (kinek mi tetszik), akik fiatalon estek teherbe. Nem tudják a hátteret, lehet, hogy akarták a babát, na meg nem is mindenki a szülei nyakára szül.


Én 19 éves vagyok, 20 leszek mikor megszületik a picikém. Nem terveztük őt, de már nagyon várjuk, az apukával lassan 5 éve vagyunk együtt, szeretjük egymást. Nem is a szüleimnek szülök, én már jövendőbeli szakmámat tanulom levelezőn, a párom dolgozik. Nem felelőtlenül szaporodunk bele a világba, mint ahogy azt rengetegen feltételezik.

Rátesz egyet a lapátra még az is, hogy sokan kb 16 éves gimislánynak néznek. Lehet, hogy én érzem csak, beképzelem, de mintha a kórházban a dokit leszámítva, mindenki megvetne amiért ilyen fiatalon lettem terhes, rondán néznek rám egyszerűen, vagy épp sajnálkozva, hogy nahát, ez a kislány is bekapta a legyet, holott nem is tudnak rólunk semmit.

Anyu is beszélt 1 ismerősével és el volt borzadva, hogy én ilyen fiatalon anyuka leszek.

Mivel rosszabb ez, mint mondjuk 40 felett szülni? Akkor sincs mindenki elúsztatva pénzzel, sőt nagyobbak az egészségügyi kockázatok is, elvileg 20 év körül a legmegfelelőbb (biológiailag) anyává vállni. Persze, én őket se nézem le, sőt tisztelek, mint minden anyukát, de nem értem egyesek ezt miért nem képesek megtenni.

Ti hogy látjátok?


2019. febr. 2. 05:15
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 Zoequeen ***** válasza:
38%
Szia!! En is 19eves vagyok es epp varandos vagyok! Most februarra vagyok kiirva ! Jövöhonapba leszek 20 eves es engem egyaltalan nem erdekel ki mit mond! Nekem is olyan nök szolligatak be akik 45 evesek es nincs gyerekük hogy en ezzel elrontottam az eletem .... en mindig is fiatal anyuka szerettem volna lenni az egesz csaladomba az elsö gyerek max 20 evesek voltak az anyukak amikor megszülettek en is igy szerettem volna ! Ne hallgas senkire es föleg ne erdekeljen mas velemenye!:) boldog babavarast :)
2019. febr. 2. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
83%
Én úgy látom, amíg valakinek nincs biztos állása, saját lakása, vagy legalább egy elég nagy megtakarítása, addig nem szabad gyereket vállalni. Egy gyerek nélkülözéssel jár, ezt (tudom, nem ismerlek) te valószínűleg még nem látod, de a fiatal éveidet, gyerekneveléssel fogod tölteni ahelyett, hogy anyagilag megállapodnál.
2019. febr. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
71%

Valóban, nem a szüleid nyakára szülsz, hanem a párodéra. Ha nem dolgozol, nem kapsz gyedet, a huszinix ezres gyes semmire sem elég. Nyilvánvalóan nincs saját közös lakásotok, max albérlet a párod neven. Ha valami gubanc lesz, mehetsz a gyerekkel a híd alá, koldulni.


Egyszerűen nulla anyagi háttérrel épeszű ember nem vállal gyereket és mondjuk itt teljesen mindegy, higy 19 éves vagy 36

2019. febr. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
74%

" Nem is a szüleimnek szülök, én már jövendőbeli szakmámat tanulom levelezőn, "

De! Ez ezek alapján nem így nem igaz.

Egy percet nem dolgoztál még.

Én ilyenkor a legrosszabbra gondolok!

Egyedül eltudnád tartani magatokat?

Nem.

A pároddal bármi történhet ( elhagy, lerokkan, meghal)


Ettől még nem lenézlek!

Nem tudom h ha arra nem tudtatok figyelni h rendesen védekezzetek (tudom itt mindenki csak is védekezés mellett lesz terhes) hogyan fogtok helyt állni később szülőként.

Mindenki akkor szül, és olyan körülmények közé ahova akar (sajnos)

Rossz tapasztalataim vannak .egy ismerősöm sincs, aki 20 alatt szült és utána dolgozna.... vagy szül azóta is (2-3 van ahol már a 4.jön) vagy otthon tengődik anyuéknál, mert a pasi lelépett ő meg egy 2 éves mellett nem talál munkát.

2019. febr. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem mindenki maga döntse el, mikor vállal gyereket. Ha van anyagi háttér, biztos párkapcsolat és egészséges érzelmi állapot akkor miért ne lehetne gyereket vállalni?


Egyébként valóban sok az előítélet ezzel kapcsolatban,mert sajnos ritka az olyan nő, aki 18-20 éves korára munkahellyel rendelkezik, és megfelelő egzisztenciával.


Mi a párommal 20 éves koromban döntöttünk úgy, hogy gyereket szeretnénk. 2 éve dolgoztam mérnöki asszisztensként, majd project menedzserként, párommal 4 éve voltunk együtt.

Meg is fogant a pici, de sajnos elég erős görcsökkel és sok sok vérrel távozott a 6. héten.

Amikor bementem a kórházba, és megvizsgált az orvos majd miután végzett, annyit mondott "hát nem is baj hogy elment, végülis dizskobalesetet ki akar megtartani"


Szóval ennyit az empatikus orvosokról, meg az előítéletekről.


Vagy két évig tartott feldolgozni ezt a mondatot, 23 éves voltam amikor lelkiekben sikerült helyrejönnöm, majd ismét próbálkoztunk. Itt szuszog mellettem :)


De egyébként most is mindenki megnézett hassal, metrón néha be is szóltak hogy iskolába lenne még a helyem :D pedig már 5 éve dolgozom! :D


Különösképpen nem érdekelnek az ilyen beszólások de a doki mondata jól földhöz vágott...

2019. febr. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem card le a sok károgót.

Sokaknak 35-40 évesen sincs egzisztenciájuk. Csak itt a gyk-n.

Én 27 évesen szültem. Előtte 6 évig dolgoztam. Ha lelépne a Férjem kakiban lennék, mert nem tudnám biztosítani a két fizetéssel járó szintet. És nem azért nem, mert nem voltak meg a gyerekvállaláshoz a feltételek.

Sajnálom azokat, akik úgy vállalnak gyereket, hogy apa majd lelép.


A lenézésről még annyit, hogy amikor a gyerekkel a játszótéren voltunk általában babysitternek néztek vagy megvetően, hogy milyen fiatal anyuka vagyok. Volt akiről kiderült, hogy fiatalabb tőlem 1-2 évvel, de úgy nézett ki, mintha az anyám lenne. Soha többet még csak rám se nézett. 😊

A lényeg, hogy senkinek semmi köze ahhoz, hogy hány évesen vállalod a gyereket és ahhoz sem, hogy ki támogat. Ha a párod vállalja (miért ne tenné, az ő gyereke is) hogy eltart titeket, akkor ő egy megbecsülni való férfi. Szóval vigyázz rá, mert sokan vágynak az ilyenre.

Csak nézd meg, hogy hány százalékos lesz a válaszom. 😉

2019. febr. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
64%
Nem a kor számít, ahogyan már írták előttem. Bármikor bármi beüthet és nyilván nem lehet minden rizikót kizárni, hiszen akkor ítéletnapig várhatna az ember a gyerekvállalással, hogy minden biztosítva legyen. Ettől függetlenül viszont az teljesen alap dolog, hogy akkor szülök gyereket, ha magam is el tudom tartani. Nem, Te nem tudod és nem is fogod tudni jelenleg. A párod tudja és ha ne adj isten történik valami, akkor mehetnél haza anyuék nyakára babástól, akik ha te 19 vagy, még bizonyára aktívan dolgoznak, így tarthatnának el téged addig, amíg el tudnál menni dolgozni, aztán még beláthatatlan ideig ott ragadnál, mert egyedülálló anyaként nem olyan egyszerű a nulláról lakhatást biztosítani. Tudod te statisztikailag hány egyszülős háztartás van? Sokkal több, mint ahány házas/kétszülős. Senki nem úgy indul neki, hogy maga marad, de a felelősebbje kalkulál vele, pláne ha magán kívül még egy gyerekről is gondoskodnia kell. De nyilván nálatok ez nem fordulhat elő, elvileg már 14 éves tini korod óta együtt vagytok, oda ne rohanjak, gyakorlatilag gyerek korotok óta, mi ez, ha nem életbiztosítás? Szakmát tanulsz, oké, de nem, nem tudnál eltartani jelenleg egy gyereket, mégis szülsz, lehet ezt csűrni csavarni, meg romantikus rózsaszín ködben pocakot cirógatni, attól még nem lesz más, mint egy felelőtlen döntés, akkor is, ha te ezt sértőnek találod.
2019. febr. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
70%

Felelőtlen vagy.

Semmi se úgy vállal gyereket, hogy 200%, hogy apuka lelép. De úgy nem szabad, hogy 200%, hogy NEM lép le. Egy kisbaba minden kapcsolatot próbára tesz.

Le se kell lépnie: mi lesz veletek, ha kirúgják? Marad a GYES, és a családi, ebből kell megélni hárman. Akkor is kakiban lesztek, ha csak 2 hónap esik ki.

Ugyanígy xarban lehettek, ha éri valami. Pl. a férjem rosszul lépett, 6 hónap táppénz, akkor már te a gyed-em, maradt a gyes. Ha nem tudtam volna egyik napról a másikra visszamenni dolgozni, mi is kakiban lettünk volna.

Egy gyerek nem játék. Lehet, hogy most pár hónapra van terv és tartalék, de ez egy 25 éves projekt.

2019. febr. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
43%

#8 akkor elvállal valamelyik fél olyan munkát is, amit amúgy nem.

Mcdonalds, takarítás, mosogatás.

Csak az nem oldja meg, aki nem akarja.

Az előtte dolgozó nők sem biztos, hogy visszamehet a munkahelyére. Az sem, hogy rövid időn belül talál újat.

2019. febr. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező,pont a te "fajtádat" szólják meg ,teljesen jogosan,ráadásul egyik szavaddal ütöd a másikat.

Először is felelőtlenség következményeképpen estél teherbe úgy,hogy még csak 1 napot sem dolgoztál,de te nagyon büszke vagy rá,hogy várjátok ezt a babát és nagyon fogjátok szeretni..mintha ettől lennél gondos anya.

Kíváncsi vagyok,hogy van-e saját otthonotok,mert 1 keresetből még azt is kétlem,hogy albérletet tudtok fizetni.

Tipikus,felelőtlen,agyatlan liba vagy,mint az összes többi,aki a semmire szül,a szülők nyakára 0 munkaviszony mellett,mert még arra is képtelen,hogy normálisan védekezzen.

Ettől függetlenül a legjobbakat kívánom nektek,ha már sikerült ilyen helyzetbe hoznotok magatokat.

2019. febr. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!