Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nézik le sokan az...

Miért nézik le sokan az eléggé fiatal anyukákat, kismamákat?

Figyelt kérdés

Azt tapasztalom, hogy sokan kapásból lenézik az ilyen lányokat, nőket (kinek mi tetszik), akik fiatalon estek teherbe. Nem tudják a hátteret, lehet, hogy akarták a babát, na meg nem is mindenki a szülei nyakára szül.


Én 19 éves vagyok, 20 leszek mikor megszületik a picikém. Nem terveztük őt, de már nagyon várjuk, az apukával lassan 5 éve vagyunk együtt, szeretjük egymást. Nem is a szüleimnek szülök, én már jövendőbeli szakmámat tanulom levelezőn, a párom dolgozik. Nem felelőtlenül szaporodunk bele a világba, mint ahogy azt rengetegen feltételezik.

Rátesz egyet a lapátra még az is, hogy sokan kb 16 éves gimislánynak néznek. Lehet, hogy én érzem csak, beképzelem, de mintha a kórházban a dokit leszámítva, mindenki megvetne amiért ilyen fiatalon lettem terhes, rondán néznek rám egyszerűen, vagy épp sajnálkozva, hogy nahát, ez a kislány is bekapta a legyet, holott nem is tudnak rólunk semmit.

Anyu is beszélt 1 ismerősével és el volt borzadva, hogy én ilyen fiatalon anyuka leszek.

Mivel rosszabb ez, mint mondjuk 40 felett szülni? Akkor sincs mindenki elúsztatva pénzzel, sőt nagyobbak az egészségügyi kockázatok is, elvileg 20 év körül a legmegfelelőbb (biológiailag) anyává vállni. Persze, én őket se nézem le, sőt tisztelek, mint minden anyukát, de nem értem egyesek ezt miért nem képesek megtenni.

Ti hogy látjátok?


2019. febr. 2. 05:15
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
84%

Ugyan már, nem megy az értő olvasás? Nem a kora volt probléma senkinek. A problémát abban látja mindenki, hogy nincs munkája, nincs lakasa, még vegzettsege se. 19 evesen ez érthető, az viszont nem, hogy miért lepődik meg azon, ha ez ag átlag embernek nem tetszik. Segélyre szül. Nem kap csedet, gyedet, csak gyest. Pont ugyanúgy, mint Orsós Dzsennifer, akit kortol fuggetlenul mar oltana is mindenki, hogy minek vállal a segélyre gyereket.

Mielőtt belem kötsz, nem, nem úgy kell gondolkodni, higy majd ott hagy az apja, hanem úgy, higy ha bármi gubanc van, egyedül is g3l tudja nevelni azt a gyereket. A gubanc lehet munkanélküliség, halál, vagy végleges rokkantság is, a legkisebb probléma épp a válás lenne.

2019. febr. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
72%

Mi beszélgettünk erről a baráti társaságunkkal, 21-22 évesek vagyunk, egyetemisták. Ebben a körben a leggyakoribb érv az volt, hogy aki ilyen hamar szül, "tönkreteszi az életét", és túl hamar leköti magát. Ennek a gondolkodásmódnak én két okát látom, az egyik, hogy mivel mi még nem dolgoztunk, inkább gyerekként tekintettek magukra az emberek, kényelmes élettel, a szülők által eltartva, de úgy, hogy egy kis extra, egy kis utazgatás, stb. belefér abból a pénzből is. Egyszerűen nem voltunk/vagyunk elég felelősségteljesek ehhez, "nem hiányzik ekkora gond". A másik ok pedig az, hogy az egyetemre kerülve kinyílt a világ, jobbnál jobb lehetőségek jönnek szembe (külföldi tanulás, karrierépítés, stb.), és egyszer csak azon kapjuk magunkat, hogy még ezt is, még azt is ki szeretnék próbálni, viszont ezt kisgyerekkel nem lehetne megtenni.

Ez persze nem jelenti azt, hogy lenézné bármelyikünk is azt, aki korán szül, inkább csak értetlenkedtek páran, meg elmondták, hogy ők biztos nem vállalnák be.

Ezen kívül egy kezemen meg tudom számolni az olyan ismerőseimet, akik nem úgy mennek bele egy kapcsolatba, hogy "legfeljebb szakítunk", hanem tényleg örökké tartó, egymást jóban, rosszban támogató társat keresnek. Ebből a tendenciából egyenesen következik, hogy mindenki azzal foglalkozik, hogy mi lesz, ha szakítotok. (Bírtam amúgy, amikor tiniként az volt állandóan az elfogadott mondás, hogy csak a barátok a fontosak, mert a barátság örök, a pasik meg jönnek-mennek. Közben meg elvileg pont, hogy párkapcsolatot kellene olyat keresni, ami örök, hiszen nem a barátainkkal fogunk házasodni, meg gyereket vállalni... Na mindegy)

Valójában én kicsit felnézek azokra az ismerőseimre, akik 20 évesen már gyereket vállaltak, mert feltételezem, hogy ők már érettnek érzik magukat, hamarabb felnőttek, mint én. Viszont én ettől függetlenül sem vállaltam volna gyereket tudatosan ebben a korban, mert tudom, hogy néhány évvel későbbre időzítve számomra minden szempontból ideálisabb lesz (anyagiak, karrier, előtte megszerzett élmények, lelki felnőttség)

2019. febr. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
81%

Az a baj, h valóban itt sokan nem fogják fel, h nem a korával van a gond.

Csak ezzel a "ti egyből arra gondoltok h elhagyja, és 30 felett is tönkremehet a házasság" részre gondoltok, pedig leírtuk h más okokból is kieshet a pasi keresete. És akkor mi lesz?

Igen egy 25-30 évesnek már addigra lehet olyan keresete, spórolt pénze,ami egy középsuliból most kiesett nőnek NEM!

25 évesen szültem. Már 4 éve dilgoztam egy helyen. És ami nagyon fontos!!!! Visszavártak. Volt munkám mikor már csak azt a 20 ezres gyest kaptam volna csak!

A férjem velünk van, szeretjük egymást, de ha lerokkant volna, még én gyeden (nem gyes mint a kérdezőnél) akkor is lett volna hova visszamennem dolgozni, vagy kihúztuk volna egy ideig a gyedből és spórolt pénzünkből.

Egyébként nem is értem h h tudod elviselni a gondolatot, h kitartott vagy! Hogy kiszolgáltatott vagy a pasidnak, családodnak úgy, hogy már felelősséggel tartozol a gyereked iránt!

2019. febr. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem erről mindenkinek más a véleménye, ha neki és a párjának megfelel másnak nincs beleszólása. Nem ő lesz az első ilyen eset és nem is az utolsó. Hiába kövezitek meg, ezen már úgy sem tud változtatni!
2019. febr. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
86%

"A te dolgod most a kisbaba, a párodé pedig az anyagiak!"


Minden férfi álma lehet egy ilyen nő, komolyan -.-

2019. febr. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
64%
2 gyerekem van, hálát adok az égnek, hogy nem 20 évesen szültem. A párommal kettesben ki tudtuk élvezni a fiatalságunkat. Önfeledten utazni, szórakozni, spontán dolgokat csinálni, ami 30-40 évesen már nem olyan, amikor már megtehetik, mert nagyobb a gyerek. Nekem pont jó volt 30 évesen vállalni, mindenünk megvolt és nem is zizegtem már a bulik után.
2019. febr. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
77%
Miért kérdező? Ha bármi történne, képes lennél a pasid vagy a szüleid segítsége nélkül eltartani a gyereked, albérletet fizetni? ha nem, akkor felelőtlenség.
2019. febr. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
19%

"Miért kérdező? Ha bármi történne, képes lennél a pasid vagy a szüleid segítsége nélkül eltartani a gyereked, albérletet fizetni? ha nem, akkor felelőtlenség."


Ezt azért elég álszent dolog számonkérni a kérdezőn, tekintve, hogy még negyvenes családapák is gyakran a szüleikhez költöznek vissza válás után, ha nincs másik nő, akihez oda lehet cuccolni.

Ha mi most szétmennénk a férjemmel, én sem tudom, hogy miből fizetnék lakbért, amilyen árak vannak most. Pedig amikor a gyerekeink születtek, még bőven megfizethető volt akár egy keresetből is, legalább is itt nálunk.

2019. febr. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
47%
Sziasztok! Én 25 éves vagyok és áprilisba fogok szülni, de novemberbe lejárt a szerződésem és a fönököm nem hosszabbított akkor ilyenkor mi a helyzet én is felelőtlen vagyok? Majd most fogok elmenni munkanélkülire hogy valamennyi CSEDet kapjak de utána csak gyest fogok ami 25ezer és igen muszáj lesz a páromra számítanom én sem így terveztem de megtörtént.
2019. febr. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
0%
49-es nagyon sajnálom. Épp a napokban hallottam egy ismerősömtől hogy szülésin volt ráadásul műtötték is 5 hónapos terhesen elég komoly dolog miatt a főnöke pedig simán kirúgta szó nélkül még novemberben. Nem is tudott volna róla ha a bank nem jelez hogy mostmar nem tudja honnan levonni a hitelt. Ő is nyilván felelőtlen volt.
2019. febr. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!