Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nézik le sokan az...

Miért nézik le sokan az eléggé fiatal anyukákat, kismamákat?

Figyelt kérdés

Azt tapasztalom, hogy sokan kapásból lenézik az ilyen lányokat, nőket (kinek mi tetszik), akik fiatalon estek teherbe. Nem tudják a hátteret, lehet, hogy akarták a babát, na meg nem is mindenki a szülei nyakára szül.


Én 19 éves vagyok, 20 leszek mikor megszületik a picikém. Nem terveztük őt, de már nagyon várjuk, az apukával lassan 5 éve vagyunk együtt, szeretjük egymást. Nem is a szüleimnek szülök, én már jövendőbeli szakmámat tanulom levelezőn, a párom dolgozik. Nem felelőtlenül szaporodunk bele a világba, mint ahogy azt rengetegen feltételezik.

Rátesz egyet a lapátra még az is, hogy sokan kb 16 éves gimislánynak néznek. Lehet, hogy én érzem csak, beképzelem, de mintha a kórházban a dokit leszámítva, mindenki megvetne amiért ilyen fiatalon lettem terhes, rondán néznek rám egyszerűen, vagy épp sajnálkozva, hogy nahát, ez a kislány is bekapta a legyet, holott nem is tudnak rólunk semmit.

Anyu is beszélt 1 ismerősével és el volt borzadva, hogy én ilyen fiatalon anyuka leszek.

Mivel rosszabb ez, mint mondjuk 40 felett szülni? Akkor sincs mindenki elúsztatva pénzzel, sőt nagyobbak az egészségügyi kockázatok is, elvileg 20 év körül a legmegfelelőbb (biológiailag) anyává vállni. Persze, én őket se nézem le, sőt tisztelek, mint minden anyukát, de nem értem egyesek ezt miért nem képesek megtenni.

Ti hogy látjátok?


2019. febr. 2. 05:15
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 A kérdező kommentje:

Látom, hogy cukin lepontoztátok azokat, akik fiatal anyukák, vagy támogatják. Végülis igen, jobban jártam, mintha 40 évesen azon kéne izgulnom, hogy miért nem jön a baba és mikor jön a menopuza...

Fogamzásgátlót szedtem, majdnem 1 éve szedtem, a szedésében biztos, hogy nem volt hiba max fél óra csúszásal mindig ugyanakkor vettem be!!! Aki akarja az úgy is elhiszi, bár nem tudom, minek pofázok erről.

A párom 22 éves, ő dolgozik már 2 éve.

2019. febr. 2. 11:46
 22/62 anonim ***** válasza:
93%

Lehet itt duzzogni, végül is meg csak egy lázadó tini vagy, aki harcol mindenki ellen.

Az tök jó, hogy itt mindenki baba mellett szerzett két diplomát, és együtt öregedtek meg, egyébként mindenki azt ír, amit akar.

De a környezetemben volt az elmúlt évek alatt pár ilyen naiv kislány, hogy ő 16-20 évesen teljesen érett egy gyerekhez, mindent meg tud adni, örökké együtt lesznek, és minden szuperül el lett tervezve.

Volt, aki már a szülésre egyedül maradt, a védőnő koldulta össze neki a kelengyét, de a magnéziumot is.

Volt, aki karonülővel maradt magára, mikor a pasi bejelentette, hogy 16 évesen ismerte meg, ki akarja próbálni más nővel is. Volt, aki nem jelentette be, csak megtette. Volt, aki meg nem bírta 20 évesen a hirtelen jött felelősséget, és úgy vezette le a feszültséget, hogy a barátnőjét csapkodta meg, hol a babát rázta.

De olyan is volt, ahol a fiatal anyuka érezte úgy, hogy neki még buliznia kell a többi fősulissal, és a gyereket otthagyta a pasijánál. Azóta a nagyi van vele gyed-en.

Sajnos egyetlen párt sem ismerek, ahol happy end lett ennek a vège.

2019. febr. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
34%
Igazad van, utolso, ez a jellemző, kár hogy tultoltad: A nagyszülő nem lehet gyeden
2019. febr. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
85%
23, de, lehet, ha az anyuka már nincs képben.
2019. febr. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
74%
Nagyszülő lehet gyeden, ha ő a gyerek gyámja és megfelelő a gyed jogosultságainak.
2019. febr. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
13%
Nem, nem lehet gyeden. Apuka lehet. Naygszulo csak gyesen lehet. Gyámja meg ugyan miért lenne a gyereknek, ha egyszer ott az apja
2019. febr. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
7%
#22 és hány 30 évest ismersz hasonló sztorival? Mert én többet, mint gondoltam volna.
2019. febr. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
76%

"meg ugyan miért lenne a gyereknek, ha egyszer ott az apja"


Talán mert az apja sincs.

2019. febr. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
79%
Bármelyik életkorban otthagyhat a társad ez nincs korhoz kötve. Viszont valóban a tini kapcsolatok nagy része tönkre megy,mert valamelyik fél nem nő fel a feladathoz,ami vitát szül stb. Én 20 évesen nem álltam volna készen egy gyerekre akkor fejeztem be a sulit akkor kezdtem csak dolgozni. De ez mindenkinek a saját döntése csak,ha rosszul vegződik egy ártatlan gyermek issza meg a levét. Én is fiatal anyának számítok 24 évesen szültem tervezett baba volt, úgy gondolom megfelelő háttérrel. De az élet kiszámíthatatlan bárki kerülhet nehéz helyzetbe akár hány éves legyen! Abban semmi elítélendőt nem látok, ha ilyen helyzetbe a családra lehet számítani. Ha a mi fiúnk felnő és segítségre szorul az ajtó mindig nyitva áll majd előtte. Egy szülőség egy életen át tartó felelőség,csaj sajnos ebbe nem mindenki gondol bele,amikor gyereket vállal.
2019. febr. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
32%

Ne foglalkozz azokkal akik megszólnak.

Én 20 évesen mentem férjhez 21 évesen született az első gyerek 23 évesen a második. Most leszek majd 24.

2,5 évet dolgoztam közben csináltam a sulit nem rossz fizetésem volt. Van autónk házunk de még így is megszólnak pedig dolgoztam is a gyerek előtt. Szimplán rossz indulatúak. Engem nem érdekel ha valaki 30 felett szül. De nagyon sok rosszmájú ember van. Ne foglalkozz velük, tudom hogy rosszul esik. A másik kedvencem ha itt elmondom hogy van autónk házunk hitelmentesek vagyunk akkor még az jön m hogy én vagyok az undorító mert biztos azért mentem férjhez mert pénzes csavó..

Hát nem mert egy kocsija volt akkor és a szüleivel élt. De nagyon sok olyan ember van aki csak kritizál meg ítélkezik.

Fel a fejjel 😉

2019. febr. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!