Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállal valaki babát, ha...

Miért vállal valaki babát, ha nem tudja biztosítani az anyagi hátteret?

Figyelt kérdés

Minden nap olvasok itt olyan kérdéseket, hogy "milyen segélyre, juttatásra, támogatásra vagyok jogosult" "milyen segélyt kaphatok ha nem dolgozom" és hasonlók...Kérdem én, ha valaki annyira fiatal, hogy még nem dolgozott vagy még iskolába jár esetleg egyéb okokból nem dolgozott, nincs munkája és így nem tudja biztosítani az anyagi feltételeit egy gyermek felnevelésének, akkor minek vág bele?! Nem akarok látatlanba ítélkezni, de nem lehet arra számolni, hogy majd az állambácsi meg a többi adófizető segít....

Mi két fizetésből is éppen hogy kijövünk egy pár hónapos babával, minden luxus nélkül. Felháborít, hogy valaki gyereket szül a mai világban a nagy semmire! És most nem elsősorban a kisebbségről beszélek....

Nekem is van ilyen ismerősöm sajnos.... őt is kérdeztem, hogy minek akar babát ha nincs se munkája se semmije, de nem foglalkozott vele...majd a családi meg a segélyek....


2010. jún. 17. 15:38
1 2 3 4 5
 41/45 A kérdező kommentje:
kötve hiszem hogy valaki aki segélyeken él meg tudja fizetni a drága fogamzásgátlókat.... :) az ilyen emberek általában egyáltalán nem is védekeznek...azért látja az ember nap mint nap ahogy a nő több gyerekkel sorban áll a segélyre és egyebekre várva...szép...valóban, szerintetek ez az elfogadható?
2010. jún. 17. 23:37
 42/45 anonim ***** válasza:
73%
Mégis csak ítélkezel,és mégis csak a kisebbségről beszélsz!Az átlag ember igenis felveszi és használja(szüksége van rá)a juttatásokat amiket csak akkor kap(normálisan)ha DOLGOZOTT!A kérdező csak a végletekről beszél,amit nyilván a középréteg is elitél,csak a megfogalmazás némelyik válaszolótól is vérlázítóra sikerült.Én 15 év munka után szültem (kertesház,autó stb van)és mégis ebben a gazdasági helyzetben időnként marha "szegénynek" érzem magam,a kifiúnknak MINDENT megadunk.Mégis hóvégén nagyon várjuk már a fizut!Sok válaszoló ezért haragudott meg rád.A felelőtlenség nem az hogy az ember felveszi a segélyeket(szegény államot meg nem kell sajnálni ,marad a zsebbe bőven!)
2010. jún. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
51%

Sokakat megsértettél a provokatív stilusoddal és az állandó itélkezéseddel. A kérdésed úgy tetted fel,ohgy általános legyen ezért sértő pl rám nézve aki a középrétegből vagyopk és hiába volt munkaviszonyom szülkések előtt és hiába vna a férjemnek úgy érezzük mit sem ér a pénzunk . van lakás stb nem a semmibe vagyuznk és meg kell mondjam lényegében a semmiből indultunk. Nem tudhatod kinek mi adatott és adatik. Örülj magadnak és maradj csendben. Nem tehetek róla hogy téged zavar a ksiebbség ingyenélése ( engem is csak nem provokálok) és arról sem tehetünk hogy pl a legszegényebb területein most az elbocsátások munkahely megszünések után jött a víz és egy élet munkájátr vitte el. Mit gondolsz azok az emberek nem mennek el segélyért hogy nevleni tudják a gyerkeitke? Nem kérnrek segytésget. Ha ennyire tudod mi a munka menj ki a gátra!

Felháborító,hogy a knéylemes életedből itélkeel olyanok felett kaikről semmit sem tudsz.

Ma Magyaroszágon van egy réteg amely akár akarod akár nem lecsúszóban van.. és ők magyarok ők dolgoznak egy életen át és nelelikv sazeirnted a semmiben ( mert seregélyt kell kérjen) a gyerekeiket.

Szóval gondolkodj mielőtt kérdezel és ítélkezel.

mert ugye aki kére az állami juttaátoskat nevezetesen segélyért megy az semmirekellő. Na kösz....

Jah én nem javítok mert nem érdekel mit gondolsz a helyesírásról és az elütésről.

2010. jún. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 A kérdező kommentje:
nem érdekel a helyesírás, azt nem én kifogásoltam, nem azért vagyok itt hogy a nyelvtani vagy gépelési tudásokat ellenőrizzem. köszönöm a válaszokat kár hogy nem mindenki értette teljesen a kérdést.
2010. jún. 18. 08:39
 45/45 anonim ***** válasza:
53%

Gondolkodtam: Te így kezded a kérdésed magyarázatát:

Minden nap olvasok itt olyan kérdéseket, hogy "milyen segélyre, juttatásra, támogatásra vagyok jogosult" "milyen segélyt kaphatok ha nem dolgozom" és hasonlók.....


Talán ezek a kérdések nem arról szólnak,hogy ingyen akarna élni..... aki ezt kérdezi.

Át gondoltad már arról az oldalról,ohgy te mit tudtál a TGYÁS. GYED és Gyereke gondolási SEGÉLYRŐL? Arról hol és hogyan lehet igényleni? Vagy tudtad pontosan mi a biztosítotti idő és mi nem?


Ami még eszembe jutott kérdem én honnan tudod,hogy azért nem dolgozott mert nem akar.. vagy suliba járt? Honnan tudod,hogy aki kérdez nem dolgozik?

Lehet egyszerűen tanácstalan éppen ezért bántó és provokatív a kérdésed.

2010. jún. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!