Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállal valaki babát, ha...

Miért vállal valaki babát, ha nem tudja biztosítani az anyagi hátteret?

Figyelt kérdés

Minden nap olvasok itt olyan kérdéseket, hogy "milyen segélyre, juttatásra, támogatásra vagyok jogosult" "milyen segélyt kaphatok ha nem dolgozom" és hasonlók...Kérdem én, ha valaki annyira fiatal, hogy még nem dolgozott vagy még iskolába jár esetleg egyéb okokból nem dolgozott, nincs munkája és így nem tudja biztosítani az anyagi feltételeit egy gyermek felnevelésének, akkor minek vág bele?! Nem akarok látatlanba ítélkezni, de nem lehet arra számolni, hogy majd az állambácsi meg a többi adófizető segít....

Mi két fizetésből is éppen hogy kijövünk egy pár hónapos babával, minden luxus nélkül. Felháborít, hogy valaki gyereket szül a mai világban a nagy semmire! És most nem elsősorban a kisebbségről beszélek....

Nekem is van ilyen ismerősöm sajnos.... őt is kérdeztem, hogy minek akar babát ha nincs se munkája se semmije, de nem foglalkozott vele...majd a családi meg a segélyek....


2010. jún. 17. 15:38
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
54%

15:50, bocs de lusta vagyok caps lockot nyomni...

egyébként aki nem dolgozik ne szüljön, mert csak rajtunk élősködik

az orvosin gyógyitani tanitanak, nem fogalmazni

2010. jún. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
70%

nem a kérdés kötözködő, hanem aki azt írta hogy nem tud írni.

az a baj, hogy ez az igazság és ez fáj sok embernek!!!!hogy sokan felelőtlenül vállalnak és utána a Gyámhivatal elviszi őket Intézetbe mert apuci-anyuci nem tud neki lakható körülményeket biztosítani...ez nem gáz???....

2010. jún. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes, felnőtt válaszokat! Sajnálom, tudom provokatív kérdés, de ezt látom itt nap mint nap....és igen is piszkálja a csőrömet, hogy nekem 2 évesen bölcsibe kell adnom a gyerekem, mert vissza kell mennem dolgozni, amíg mások egyáltalán nem akarnak dolgozni! És nem a baromi nagy karrierem miatt vagy a sok fizetésért teszem, hanem mert felelős vagyok egy életért, a gyerekemért! És nincs bőr a képemen másoktól várni a segítséget, hogy mások oldják meg az én gondjaimat!
2010. jún. 17. 15:57
 14/45 anonim ***** válasza:
89%

Én kettőt nevelek és GYES és 1 közalkalmazotti fizu addig elég,hogy a hónap végén kénytelenek vagyunk megszámolni mit veszünk.

Felelőtlen lennék,mert nem kapok munkát?

Felelőtlen lennék mert 35 évesen két gyereket nevelek tisztességgel?

Fele3lőtlen lennék mert ha elfogy a GYEs véget ér a szabadságom és munkanélküli leszek nem kapok más ellátást a gyerekeim érdekében segélyért megyek?


Miért nem kapok munkát? Mert az eü szarban van és onnan jöttem el szülni.. s nincs 1 müszkaos állás ahonnal eljöttem...

2010. jún. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
49%

15:50-nek ott a pont, még ha a doktor néni és a kérdező le is pontozták O%-ra!

Kár volt a kérdést feltenni.Foglalkozzon mindenki a saját magánügyeivel és ne ítélkezzen! Örülj, hogy neked van anyagi háttered, másokkal meg ne törődj!

Remélem törlik a kérdésed, mert provokatív. Ezen kár volt dolgoznod...

2010. jún. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
39%

első vagyok!

Úgy függ össze, hogy mondjuk jóval 30 feletti munkanélküli, párja 90000 ft-ért dolgozik 3 műszakban.

A nő nem fiatal, a pasi spermatogrammja nem jó. Akkor nekik sose legyen gyerekük, mert anyagilag rosszul állnak????

2010. jún. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
96%

Miért ne vállalhatna gyermeket, aki akar? Miért kellene karriert építeni előtte, amit majd úgyis elveszít utána? Miért ne lehetne karrier az anyaság? Miért kellene éveket várnia, mikor valószínűleg akkor sem lesz előrébb, mint most - legfeljebb majd görcsölhet, hogy kicsúszik az időből, nem annyira termékeny már vagy éppen a sok munka miatt nem találja meg a hihetetlenül magas elvárásai miatt a tökéletes pasit...


Én éppen várandós vagyok az első babáimmal.

18 éves korom óta két diplomát szereztem, mellette mindig folyamatosan dolgoztam, eleinte diákmunkákat, az elmúlt 3 évben rendes bejelentett állásom volt. Ettől függetlenül a jelenlegi jövedelmem még mindig - hangsúlyoznám a saját szakmámban, diplomásként - nem engedné meg, hogy ha a józan eszemre hallgatok, gyermeket vállaljak, ugyanis a férjem sem keres jóval többet, mint én.

Viszont nem vagyok hajlandó elpazarolni a fiatalságomat, amikor a lehető legmegfelelőbb időben vagyok arra, hogy egészséges gyermekeknek, nem egynek, nem kettőnek, adjak életet. Nem fogok arra várni, hogy ebben az elfuserált országban végre mikor jönnek rá, hogy a munkát és a dolgozó embereket kell megfizetni. Nem fogok arra sem várni, hogy rájönnek-e valaha, hogy az én gyermekeim fogják majd eltartani felnőtt korukban azokat a szingliket, akiknek fontosabb volt a karrier és nem lett családjuk. És azt sem tudom kivárni, mert valószínűleg beleőszülnék, hogy végre visszaálljon a normális szemlélet és rájöjjenek, hogy egy nőnek pont az a feladata, hogy gyermekeknek adjon életet, s ennek megfelelően alakítsák át a társadalmi viszonyokat.

Sajnos a férjem nem teheti majd meg, hogy négyünket eltartson, pedig tisztességesen dolgozik és nagyon sok pluszt is vállal.


Én dolgoztam eddig is, ám örülök, hogy vannak támogatások, amik besegítenek. Mert csak ennyi lesz a jövedelmem.


Nem tudom, hogy a kedves kérdező hogyan tud a pár hónapos babája mellett dolgozni, de szerintem minden anyuka megtenné szívesen, ha ezzel nem szakadna el a babájától és több pénzhez tudná juttatni a családját.


Végszóként pedig annyit, hogy az anyasági juttatások, a csládi pótlék és társai jogos juttatások ,nem az állambácsi kénye-kedve. Ugyanis a szülővé váló nők és férfiak társadalmi terhet vállalnak át (egy létező közgazdaságtani változó) a nem gyermekesektől - részt vesznek a munka és a jövedelmek újratermelésében a gyermekük felnevelésével. Azaz megérdemlik, hogy a gyermektelenek adójából (akik nem áldoznak a jövőre ilyen szempontból) járjon nekik is valami.

2010. jún. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
97%

Sziasztok!

Itt nem azzal van baj, aki gyereket akar és nem kap munkát vagy munkanélküli, hanem azzal aki, nem dolgozik és k... nem akar dolgozni.

Van egy ismerősöm 27 éves eddigi élete során kb.1 évet dolgozott úgy, hogy 16 évesen otthagyta a sulit. Van egy 3 éves gyereke, akit a nagyszülők és egyéb rokonok tartanak el mert apuka ba..ik dolgozni.

Mert a baromi nagy iskolája (8 osztály) mellett, nem végez minimálbérért munkát.

Kérdezem én miért kellet bevállalni azt a gyereket ha nem tudja eltartani.

Csak azt szeretném tudni milyen felnőtt lesz az ilyen "szülő" gyermekéből?

2010. jún. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:

NEM AZOKRA GONDOLTAM AKIKNEK EGYSZERŰEN KEVÉS A FIZETÉSÜK VAGY GYESEN VANNAK ESETLEG ELBOCSÁJTOTTÁK ŐKET!!!!!


Azokra gondoltam akik egyáltalán nem dolgoznak mert nem akarnak dolgozni!!!!!!!! Olvassátok el a kérdést rendesen!!!! Akinek meg nem inge ne vegye magára! Mert igen is mindenkinek joga van gyermeket vállalni, de csak felelősségteljesen! Itt most a segélyekből élőkről beszélünk! Mert alanyi jogon jár.... kész röhej.... de ha valaki aki mondjuk évekig becsületesen dolgozott, fizette az adókat és rajta kívülálló okokból kényszerül kölcsönt felvenni, ne adj isten segélyt, akkor azt lenézik! de aki egész életében így élt...az elfogadható, mert foglalkozzunk a saját dolgainkkal....

2010. jún. 17. 16:16
 20/45 anonim ***** válasza:
86%

Igy van kérdező...

könnyű lepontozni azt,aki megirja az igazat,mert úgy látom, hogy a dolgozni NEM akarók vannak itt többségben

Minden hónapban van kérdés,, hogy mikor jön a gyes meg a családi meg a mit tudom én még micsoda...


EGY GYEREKET ÚGY KELL VÁLLALNI, HOGY MINDEN KÜLSŐ SEGITSÉG, SEGÉLY NÉLKÜL TUDD FELNEVELNI.


Fáj az igazság??? akkor tanulj, dolgozz, és jobb lesz, ne a pénz után kuncsorogj,amit MI fizetünk minden hónapba, hogy te meg elköltsd...


lehet lepontozni, lesz.rom, és azok teszik, akiknek fáááj

2010. jún. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!