Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállal valaki babát, ha...

Miért vállal valaki babát, ha nem tudja biztosítani az anyagi hátteret?

Figyelt kérdés

Minden nap olvasok itt olyan kérdéseket, hogy "milyen segélyre, juttatásra, támogatásra vagyok jogosult" "milyen segélyt kaphatok ha nem dolgozom" és hasonlók...Kérdem én, ha valaki annyira fiatal, hogy még nem dolgozott vagy még iskolába jár esetleg egyéb okokból nem dolgozott, nincs munkája és így nem tudja biztosítani az anyagi feltételeit egy gyermek felnevelésének, akkor minek vág bele?! Nem akarok látatlanba ítélkezni, de nem lehet arra számolni, hogy majd az állambácsi meg a többi adófizető segít....

Mi két fizetésből is éppen hogy kijövünk egy pár hónapos babával, minden luxus nélkül. Felháborít, hogy valaki gyereket szül a mai világban a nagy semmire! És most nem elsősorban a kisebbségről beszélek....

Nekem is van ilyen ismerősöm sajnos.... őt is kérdeztem, hogy minek akar babát ha nincs se munkája se semmije, de nem foglalkozott vele...majd a családi meg a segélyek....


2010. jún. 17. 15:38
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
64%
Igen ez így van. Én is naponta látom a kérdésekből és a válaszokból, hogy a leendő anyukák a gyesre alapoznak, hogy igen elég az a pénz a gyerekre.Minden hónapban alig várják, hogy megérkezzen mert egyébként nem jut pelenkára vagy kajára.
2010. jún. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
65%
Gondolkodj már hol elég a GYES 1 havi pelusra és kajára? 25.800 Ft 1 hóra.
2010. jún. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
70%
sehogy sem elég, ezért nem kell a semmire, a dolgozók nyakára potyogtatni a porontyokat
2010. jún. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
69%

Mert ugye neked nincs még gyereked és nem is lesz amíg nincs kifizetett házad, autód, min netto havi 500 kereseted és a férjednek is ennyi ugye?

Nem ond már,hogy ha most épp nem vagy olyan heylzetben és jönne a gyerkem.. mert fogamzásgátló szedése mellett mégis teherbe estél.. elvetetnéd mert nem szülész senki nyakára mert nem vgay ingyenélő....

2010. jún. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
34%
16.28-as válaszoló neked van gyereked?Ha van gondolom te NEM KÉRTED az egyszeri anyaságit sem mert nincs rá szükséged?!Vagy ha nincs NEM FOGOD?!
2010. jún. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
75%
De van gyerekem, és teljesen mindegy, hogy mit dolgoztunk össze már a férjemmel, más nyakára nem lennék terhes egészen biztos lehetsz benne
2010. jún. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
46%
Szóval akkor nem kérted sem a TGYÁST sem a GYED-t és a GYESt sem ugye? Jah és a cslaádi sem kell.. mert azm ind állami támogatás is más nyakából vna.
2010. jún. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 A kérdező kommentje:
sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de látszik a válaszokból, hogy mennyi sok buta ember van itt...még a kérdést sem tudják értelmezni... miért nem értitek meg hogy nem azokról beszélünk akik valamiért elvesztették a munkájukat, hanem azokról akik egyáltalán nem dolgoznak... és igen is ha jár alanyi jogon a mindenféle segély a mindenféle naplopónak akkor nekem is jogom van hozzá mondjuk az egyszeri anyaságihoz! mert én megdolgoztam érte!! Évekig dolgoztam keményen, adózta és áldozatokat hoztam a gyerekemért és a családomért! 10-12 órában dolgoztam, 2 órát utaztam és most mégis csupán 86 ezer ft GYEd-et kapok! mégis mennyi pénzre számít az aki sosem dolgozott vagy csak épp "mutatóban...". Igaza van azoknak (pl. politikusok és elöljárók) aki azt mondják, dolgozzanak meg a segélyért!Azért tart ma ott az ország ahol mert túl sokan vannak akiknek piszkos a munka...
2010. jún. 17. 17:12
 29/45 anonim ***** válasza:
64%
De azt is nézd meg miért nincs munka.... Ez ennél azért messzebb mutat..
2010. jún. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
80%

Én igenis kérdtem az anyaságit, a tgyás-t és a gyed-et, mert úgy érzem, hogy a rengeteg befizetett adó és TB járulék feljogosít erre.

Na de aki az iskolapadból egyenesen a szülőszobára megy??? Ja, hogy helyette is én fizettem? Szép....

2010. jún. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!