Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállal valaki babát, ha...

Miért vállal valaki babát, ha nem tudja biztosítani az anyagi hátteret?

Figyelt kérdés

Minden nap olvasok itt olyan kérdéseket, hogy "milyen segélyre, juttatásra, támogatásra vagyok jogosult" "milyen segélyt kaphatok ha nem dolgozom" és hasonlók...Kérdem én, ha valaki annyira fiatal, hogy még nem dolgozott vagy még iskolába jár esetleg egyéb okokból nem dolgozott, nincs munkája és így nem tudja biztosítani az anyagi feltételeit egy gyermek felnevelésének, akkor minek vág bele?! Nem akarok látatlanba ítélkezni, de nem lehet arra számolni, hogy majd az állambácsi meg a többi adófizető segít....

Mi két fizetésből is éppen hogy kijövünk egy pár hónapos babával, minden luxus nélkül. Felháborít, hogy valaki gyereket szül a mai világban a nagy semmire! És most nem elsősorban a kisebbségről beszélek....

Nekem is van ilyen ismerősöm sajnos.... őt is kérdeztem, hogy minek akar babát ha nincs se munkája se semmije, de nem foglalkozott vele...majd a családi meg a segélyek....


2010. jún. 17. 15:38
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
23%
talán, mert közel van 40-hez és párja spermásem a legjobbak
2010. jún. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
71%

nem merek öszinte lenni, mert le fognak megint pontozni

én orvosi diplomával 6 év kemény munka után vállaltam gyermeket, férjem szintén zenész(nőgyógyász)

rengetegen szülnek nála olyanok,akiknek egyetlen biztositott napja sem volt, többit nem részletezem...

2010. jún. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
66%
A baba iránti vágy sokszor elnyomja a racionális gondolkodást.Én megértem őket.Eléggé a béka segge alatt van Magyarország az életszínvonalban.Mondjanak le a babavállalásról?Én sem a kisebbségre gondolok.
2010. jún. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
41%

Már megint egy kötözködős kérdés.

Az az ő dolga,hogy miért vállalja, és ha jogosult valamire miért ne venné igénybe. Nem hiszem,hogy ha úgy állnának a dolgaid te nem járnál utána.

2010. jún. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:

?????

nekem is volt nagy szerelem, fiatal anyuka szerettem volna lenni, akartunk babát, de volt annyi eszem, hogy nem szülök, amíg a családom tart el és hasonlók. Vártam néhány évet, lett állásom, fix munkám, keresetem, otthonom. Csak akkor vágtunk bele, és így sem könnyű. Még nem vagyok 30-on sem túl, mindketten keményen, becsületesen dolgozunk.

Tudom, hogy az emberek nem egyformák, más a gondolkodásuk, mentalitásuk, de hogyan teheti ki annak valaki a babáját, hogy nem tudja jövőhétre jut a kajapénz?!

2010. jún. 17. 15:48
 6/45 anonim ***** válasza:
64%

na én az első választ nem értem...hogy függ ez össze a pénzzel.


én is sokszor elgondolkodom ezen amin a kérdező. Nekünk a nettó jövedelmünk kettőnknek 320.000 ft és így bemertünk vállalni kettőt, de ismerek olyat is akiknek kettőjüknek volt összesen 130.000 ft, lakáshitel, kocsi, rezsi stb...és ők is bevállaltak utána meg sírnak hogy milyen nehéz stb.... Meredek az biztos!

szerintem is úgy kellene bevállalni, hogy számolnak ezzel-azzal.szerintem....

Bár azokat is értem akik kevesebb bérből élnek és vágynak babára, de azok nem sírnak jobbra -balra, hanem élnek ahogy tudnak....

2010. jún. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
32%

"Mi két fizetésből is éppen hogy kijövünk egy pár hónapos babával, minden luxus nélkül."

Ez a te mondatod. Akkor most mi is a kérdésed?


Orvosi diplomával nem tud mondatokat alkotni, mondatvégi írásjeleket és nagy kezdőbetűt használni.

2010. jún. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
felelősségteljes felnőtt ember nem így gondolkodik, hogy "akkor mondjanak le a babavállalásról"?? 20 as éveikben járó fiatal nőknek miért kéne lemondaniuk róla...csak épp várni kéne... illetve dolgozni, és nem azt várni hogy más valaki tartson el. lusták dolgozni....
2010. jún. 17. 15:50
 9/45 anonim ***** válasza:
75%
15.50-esnek: pont itt a lényeg, hogy a kérdező is alig jön ki, de KIJÖN, nemhogy aki egyik napról a másikra él....
2010. jún. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:

az, hogy "éppen kijövünk" az nem egyenlő azzal, hogy a segélyre várok!!! Hanem csupán azt jelenti, hogy szépen, kényelmesen megélünk, bár sok spórolt pénz nem marad!! egész életében másokról lehúzni a pénzt....na igen, az felelősségteljes...

és ez a fórum nem arról, szól, hogy ki mennyi helyesírási hibát vét okostojás..... irodalomtanár vagy talán?!

2010. jún. 17. 15:52
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!