Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállal valaki babát, ha...

Miért vállal valaki babát, ha nem tudja biztosítani az anyagi hátteret?

Figyelt kérdés

Minden nap olvasok itt olyan kérdéseket, hogy "milyen segélyre, juttatásra, támogatásra vagyok jogosult" "milyen segélyt kaphatok ha nem dolgozom" és hasonlók...Kérdem én, ha valaki annyira fiatal, hogy még nem dolgozott vagy még iskolába jár esetleg egyéb okokból nem dolgozott, nincs munkája és így nem tudja biztosítani az anyagi feltételeit egy gyermek felnevelésének, akkor minek vág bele?! Nem akarok látatlanba ítélkezni, de nem lehet arra számolni, hogy majd az állambácsi meg a többi adófizető segít....

Mi két fizetésből is éppen hogy kijövünk egy pár hónapos babával, minden luxus nélkül. Felháborít, hogy valaki gyereket szül a mai világban a nagy semmire! És most nem elsősorban a kisebbségről beszélek....

Nekem is van ilyen ismerősöm sajnos.... őt is kérdeztem, hogy minek akar babát ha nincs se munkája se semmije, de nem foglalkozott vele...majd a családi meg a segélyek....


2010. jún. 17. 15:38
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
68%

Egyetértek a kérdezővel.

Számos anyuka van itt az oldalon olyan kérdéssel, hogy hogyan szerezzek be mindent a babámnak, mert nem dolgozok, párom nincs tartósan, de terhes vagyok. Ráadásul odaírja, hogy 27 éves, eddig tanult stb. Hol kérhet segélyeket, adományokat. Ide jár összekoldulni a babára valót.

Én nem értem az ilyeneket. 16 évesen ismertem meg a férjemet. 21 évesen, a fősuli elvégzése után házasodtunk össze. 24 évesen szültem először. De addigra volt házunk, autónk stb.

Jelenleg itthon vagyok a lányaimmal. Megélünk, attól, hogy nem magas a fizetésünk. A férjem 92.000 Ftot hoz haza, én 86.000 Ft Gyedet kapok. A családi pótlék megy a gyerekek számlájára. Abból vonódik a START számlájuk, abból fizetjük az ajánlott védőoltásokat. A maradék meg gyűlik, ha kell nekik valamire. Ne kelljen segélyért sorban állnunk.

Nagyanyám is azt mondta mindig, csak akkor szülj gyereket, ha fel is tudod nevelni.

Annyi okos, felvilágosult egyetemista/főiskolás ír itt arról, hogy nem tervezték, de jön a baba. Most mit fog csinálni. Azzal az ésszel, amivel felvették a felsőoktatási intézménybe, igazán utána nézhetett volna, hogy hogyan is lesz a gyerek, és milyen körülmények lennének ha szülne. Akkor meggondolta volna, hogy elfelejti-e bevenni a tablettát!

2010. jún. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 A kérdező kommentje:

Igen, pont erre gondoltam.... :) Köszönöm kedves utolsó :) megnyugodtam látom nem én vagyok "érzéketlen és bunkó" aki nem érti meg mások nyomorát... mert mint látható nem vagyok egyedül a gondolataimmal....

sokan keményen dolgozunk évekig-nem karrierizmusból-hogy jussunk valahova. nem azért hogy befutott, magas beosztású karrierista legyek (aki 1,5 hetesen otthon hagyja a babáját....) hanem azért hogy ha babát vállalok, megadhassam neki a legszükségesebbeket! Mert hiába minden szeretet, a szeretettel nem lehet jól lakatni vagy felöltöztetni egy gyereket.....és nem hivatkozhat az oviban meg a suliban a szeretetre, amikor kigúnyolják, mert segélyeken tengődik a család...

2010. jún. 17. 17:21
 33/45 anonim ***** válasza:
34%
Még hogy nem akarsz ítélkezni,rosszindulatú vagy! Minek kellett kiírni egy ilyen kérdést? Nagyon sok embert megbánthatsz így. Nem mindenkinek igénye pl. a 90.000-es babakocsi! Ilyen a társadalom: vannak tehetősek és szegényebbek.
2010. jún. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy látom, hogy valójában nem az a pár száz "felelőtlen" egyetemista itt a gond, hanem az a több ezer családi pótlékból élő lecsúszott lumpen alak, aki 14 évesen kimarad az iskolából, mert úgy maradt. ÉS aztán szül még hatot...
2010. jún. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
54%

Kapom a munkáltatómtól(önkormányzat) a Tgyást, később a gyedet, meg ők intézték a családi pótlékot? jól irom?

ez külön megtakaritásos számlán van,mi csak a számlakivonatot kapjuk róla.


De nem gondolom, hogy igényelni fogom a gyest, meg nem tudom mi volt az amit irtatok, anyasági???


köszönöm, de én csak azt kérem amiért megdolgoztam...

Remélem hamarosan bevezetik itthon is azt,ami a külföldi gyakorlat, sok munkahelyi bölcsi, 6 hét szülési, és akkor biztos nem születne ennyi gyerek a semmire, mások nyakára.

Aki dolgozott előtte megteremtette azt,ami kell arra a másfél - két évre mig otthon lesz a gyerekkel.

2010. jún. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
86%

Sziasztok!

Szivesen elmeselem az en tortenetemet.

19 evesen eretsegiztem majd 2 honappal kesobb ferjhez mentem a paromhoz aki 8 evvel idosebb nalam.

Kovetkezo honapban kimentunk kulfoldre.Az volt a terv,hogy dolgozunk,megszedjuk magunkat,hogy mikor haza megyunk tudjunk epiteni hazat magunknak.Mindkettem olyan csaladbol szarmazunk,ahol a szuleink nem tudnak minket anyagilag tamogatni.

Mar 1 honapja voltunk kint mikor kiderult,hogy babat varunk.Ez a kisbaba vedekezes mellett fogant meg.Egy percig se volt kerdes,hogy megtartjuk-e.Vallasosak vagyunk masreszt meg a ferjem mar 27 evesen vagyott az apasagra.

Most lesz 1 eves a kisfiunk es mai napig ha ranezek,ugy erzem helyesen tettuk,hogy megtartottuk.A ferjem minta apa,nagyon-nagyon szeretik egymast a fiaval.

A baba megkapta az itteni allampolgarsagot de mivel nekunk itt nincs statuszunk ezert nem kapok utana penzt es ugyan utanunk megkapta a magyar allampolgarsagot is de otthonrol se kapok tamogatast utana.De nem azert mert itt a ferjem"agyon keresi magat".Mert bar jol keres de az itteni arakhoz kepest nem szamit soknak a keresete.

1-masfel ev mulva szeretnenk haza koltozni es a masodik gyerek elott mindenkeppen szeretnek dolgozni.

Iteljen el aki akar,nem erdekel,a ferjemmel tudjuk,hogy jol dontottunk.Nem erzem magam "eloskodonek".A ferjem mindig azt mondja,hogy "egy csapat vagyunk".O reggel elmegy,este haza jon faradtan.Itt tiszta otthon,meleg etel es szeretet veszi korul es igy van ereje a minden napi munkahoz.

Diak munkat minden nyaron csinaltam de komoly munkahelyem nem volt mivel iskolaba jartam.

egy majdnem 1 eves kisfiu 21 eves anyukaja

2010. jún. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
67%
Már megint egy ilyen megválaszolhatalan kérdés! Ez se jó semmire csak viszályszításra. Anyukák, ne bántsátok egymást! Inkább lépjetek ki ebből a kérdésből!
2010. jún. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
45%
Egyet értek, azért is írtam ,ohgy már megint provokál aki ezt kérdezi. Ez ugyan olyan,hogy minek szül aki....
2010. jún. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
82%

17:15ös vagyok

Látom sokan nem értik a kérdés kikről szól. Nem azokról, akik önhibájukon kívül kerültek kilátástalan helyzetbe. nekik találták ki a családtámogatás rendszerét.

Hanem azokról, akik erre alapozzák a családtervezést.

2010. jún. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
51%

Úgy látom sok mindenki le lett pontozva aki nem bólogat...


Van akinek nem tervezett baba mert pl gyógyszer mellett esik teherbe. Ha meg azt írná hogy nincs rá pénz és elvetetné, akkor meg azért lenne leszúrva bárki.

Amúgy meg Neked nem mindegy hogy ki miért és milyen körülmények közé szül?

2010. jún. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!