Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azt, hogy csinálják, hogy a...

Azt, hogy csinálják, hogy a nagy bölcsibe, anyuka meg otthon a kicsivel?

Figyelt kérdés
Azt, hogy csinálják, hogy a nagy bölcsibe, anyuka meg otthon a kicsivel? . Közben én meg nem tudok dolgozni, menni, mert nem vették fel tavaly a bölcsibe? Aki otthon van a kistesőval, annak a gyerekért hogyan veszik fel? Lehazudja a másikat? Titkolja a terhességét vagy hogy van ez?
2010. ápr. 12. 15:56
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk is van ilyen csak itt van rá példa,hogy anya-apa a kocsmában van amíg a kicsi a bölcsiben!!!!!És nem tulajként vannak ott!Kíváncsi lennék én is erre!
2010. ápr. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
76%

Hát nekem is van ilyen baráti család ahol mosolyogva mesélték hogy hát ők már elintézték ismeretség útján hogy a nagyobb gyerek (2 éves) menjen az állami bölcsibe miközben anyuka otthon van a kicsivel, közben pedig tudták hogy nekem magán bölcsit kell kifizetnem a fizetésemből (amivel pont ugyanott vagyok mintha el se mentem volna dolgozni) mert NINCS hely az államiban...>:(


PROTEKCIÓ. Minden igy működik manapság M.o-n..:((

2010. ápr. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
És, ő miért adta be a nagyot, amikor a kicsivel otthon van? Lusta, rest két gyerekre figyelni? Akkor minek neki kettő, ha alkalmatlan figyelni rájuk és csal?
2010. ápr. 12. 16:20
 4/43 anonim ***** válasza:
68%
Ezt én sem értem!Minek beadni a 2 éves gyereket bölcsibe, ha anyuka úgyis otthon van a kicsivel??szerintem ebben nincs logika...Nálunk az oviban volt egy 3 éves kislány, akinek az anyukája otthon volt a kis tesóval.Na kb egy év is kevés volt mire a kislány fel tudott oldódni, és nem a félem és kitaszítottság látszódott rajta.Mert ugye ő ezt az egészet, hogy elkezdte az óvodát úgy élte meg, hogy jött a kis tesó, rá meg már nem volt nagy szükség otthon.Persze minden gyerek máshogy éli meg a dolgokat, de én teljesen normálisnak tartom, hogy nem veszik be az olyan gyerekeket a bölcsibe, akiknek ez anyukájuk otthon van a picivel!
2010. ápr. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
46%

Az én lányom 3 éves! Kilenc hónapos a kistestvére! Érdekes módon nem érzi kitaszítva magát amiért oviba jár! SŐT még élvezi is a kis hamis! HÁT ILYET!!! Azt képzeljétek el hogy még bölcsibe is járt!!!!!! Mert az a galád anyja még oda is beiratta!!!! És azt is élvezte!!!!!!!!!!!!!!!!!

HIHETETLEN...

2010. ápr. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb tudomásom szerint csak munkáltatói igazolással, vagy nappalis tanulói jogviszonyt igazoló papírral mehet a gyerek bölcsibe. Legalább is nálunk a bölcsinél ki volt téve azoknak a neve, akiket felvettek, és azoké, akiket elutasítottak, és az elutasításnál ilyen indokok szerepeltek: levelező tagozatos képzés, munkahely hiánya, stb. Ha valaki nem viszi be a megfelelő igazoást, nem mehet a gyereke, nálunk erre nincs kivétel. Szerintem nagyon helyesen. Akkora a túljelentkezés, hogy eszméletlen, akkor nyilván való, hogy annak a gyerekét veszik fel, aki dolgozik, és nem azét, aki otthon van. Bár megértem, hogy könnyebb egy újszülöttet úgy ellátni, ha a nagy legalább délelőtt nincs otthon, de ez akkor is kitolás lenne azokkal, akik meg azért nem vihetik be a bölcsibe a gyereket, mert olyané van bent, aki amúgy otthon van.

Viszont hallottam olyanról, hogy a halmozottan hátrányos helyzetű gyerekek akkor is mehetnek bölcsibe, ha a szülő(k) nem dolgozik/dolgoznak, mert jobb helyen van ott, mint otthon (még mindig jobb, mintha a kocsmába magukkal vinnék alapon).

Ha nem ez az eset áll fenn, akkor két dolgot tudok elképzelni: vagy van egy ismerős, aki bejelenti az anyukát a cégéhez, és kiadja a munkáltatói igazolást, amit bemutat, és többet senki nem kéri számon rajta, vagy pedig azt mondja, hogy otthon dolgozik. Itt az oldalon olvastam pár éve róla, hogy ha valaki otthon dolgozik, akkor önmagának nem tud munkáltatóit kiállítani, vagyis nem nagyon lehet ellenőrizni, és bár sok helyen húzzák rá a szájukat, de el kell fogadni.

Ja, még egy dolog eszembe jutott, hogy valaki mondjuk főiskolás/egyetemista amikor a második gyerek megszületik, de pl. egyéni tanrendes, nem kell bejárnia, viszont hallgatói igazolás jár neki is. Én is megtehetném ha akarnám, mert én is egyetemre járok, és ősztől egyéni tanredes leszek, tehát elvileg a lábamat sem kéne betennem szinte soha. Más kérdés, hogy nekem nem az miatt kell, hogy otthon ülhessek, hanem párhuzamos tanulmányok és munka miatt.

De a lényeg az, hogy trükközéssel ezt is meg lehet csinálni.

p

2010. ápr. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
83%
a második vagyok. Az ismerőseimnél azért megy a 2 éves nagyobb bölcsibe, mert anyukája szerint kell neki a közösség, és otthon nem lehet bírni vele. És ezért megy.
2010. ápr. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
80%

Érdekes nálunk is van ilyen. Nekünk nincs hely, mert itthon vagyok, de a fullos mercivel járóknak, meg a segélyért sorban állóknak van. Hát igy megy ez manapság. Ha nincs protekciód, vagy nem vagy rászorult fizesd a magánbölcsit, vagy maradj otthon két gyerekkel!

Én amúgy nem bánnm, ha a 2 évesemnek lenne helye bölcsiben. Többek közt azért, mert igenis hiányzik neki a gyerektársaság. Itthon egy kis ördög, már szinte látványosan unatkozik velem/mellettem, de ha gyerekek társaságában van egyszerűen, mint akit kicseréltek, nem kell rászólni és és nagyon élvezi a gyereke társaságát.

Nem kell rosszindulatúnak lenni és abból kiindulni, hogy anyuka kényelmi szemppontból adja a gyereket bölcsibe. Minden gyerek más, van aki már korábban igényli a társaságot, van aki erre később érik meg.

Aki pedig azt mondja két vagy több gyerek mellett, hogy néha-néha nem szeretné, hogy legalább csak az egyik ne legyen ottnon, az vagy hazudik, vagy hihetetlen mintagyerekei vannak, ami szerintem nem létezik. Minden gyereknek van rossz napja, és belebújik a kisördög!

2010. ápr. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
55%

Lusta, rest? Mi jogon állítasz ilyet bárkiről is, ismeretlenül? Képzeld, ősszel lesz 2 éves a lányunk és mi is be szeretnénk adni bölcsibe októbertől. Két oka van:

1. nagyon társaság kedvelő, barátkozó, örökmozgó egyéniség, már most kevés vagyok néha neki

2. nyár végén tervezzük a kistesót összehozni és azt szeretném, h mire tavasszal megszületik, már beszokjon közösségbe, pont azért, h ne érezze úgy következő ősszel, amikor oviba kell mennie, hogy kirekesztett a 8-9 hónapos tesó miatt.

(3. biztos lusta és rest vagyok)


Egyébként meg ismerősöm az ikerfiait (még nincsenek 2 évesek) egy hónapja szoktatta be a bölcsibe, náluk is jön a tesó és mégis felvették őket, pedig nem fizettek, nem protekcióztak, nem csaltak - kérvényben leírta, h azért szeretne még nyár előtt beszoktatni, mert nyáron szülni fog - , és még munkáltatóit sem kértek tőlük. Na bumm. Ez a 8. kerületben volt.

2010. ápr. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem az anyukákra kéne haragudnod, hanem arra, aki az ígéretek ellenére nem épített elég bölcsödét. Jó lenne, ha mindenkinek alanyi jogon járna és eldönthené, beadja vagy sem a gyerekét. Nálunk hamarosan megszületik a kistesó a lányom mellé, aki még nincs két éves, de jövőre beiratom bölcsibe. Muszáj, már most látom rajta, hogy kéne a gyerektársaság - egyenlőre a játszótéren oldjuk ezt meg. Sajnos nem állunk túl jól anyagilag, de sikerült találni egy viszonylag olcsó magánbölcsit. Én nem fogok simliskedni, protekcióm nincs, szélmalomharcot nem akarok. De úgy érzem, én is megérdemelném, mert érettségi utántól kezdve folyamatosan dolgozom, fizetem az adót, alig voltam betegállományban, tehát valahol jogosan járhatna nekem is az ingyen bölcsi. Megértelek Téged is, mert ha muszáj visszamenni dolgozni, és helyhiány miatt nem veszik fel, az tényleg nagyon bosszantó. Én is azt tudom tanácsolni, írj fellebbezést és beszélj a védőnőddel. Ő talán tud tanácsod adni.
2010. ápr. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!