Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljak rendet otthon...

Hogy csináljak rendet otthon az 5 hónapos babám mellett?

Figyelt kérdés
Ha elalszik naponta 2-szer 1-1 órára, akkor olyan hulla vagyok, hogy inkább alszom vagy netezem, vagy előkészülök, ha valahova megyünk délután. Este viszonylag korán (fél 8-kor) ő alszik, de akkor meg már nekem nincs erőm...
2011. febr. 17. 10:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
82%
Kicsit el vagy kényelmesedve....
2011. febr. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha máskor nem volt rá időm, akkor napi játszás közben csináltam meg. A hordozóban jött velem mindenhova beszéltem hozzá, meséltem neki, vagy csak egy játékot adtam neki amivel elvolt.
2011. febr. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Nekunk nincs oraisi hazunk.

ha osszekapom magam 1ora alatt minden megvan,portorles,mosogatas ez az.


amig kisebb volt,mint a tied akkor alvaskor csinaltam ezeket(nem minden nap)most hogy nagyobb napkozben amit birok vele egyutt a maradekot ha apa hazaer,kb fel ora naponta jut hazimunkara.

2011. febr. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha most így vagy, mit és hogy fogod csinálni ha már csak napi 1x alszik? Megértem, ha fáradt vagy... Én is nevelek gyereket... Az enyém ennyi idősen még éjjel is szopizott minimum 3x... reggel meg a nagyokat indítottam iskolába. Amíg a babád ébren van, sem kell állandóan mellette lenni. Hagyd, hogy amíg ő elvan, egyedül játsszon! Addig te kicsit össze tudod dobni a lakást! Ha most azt szokja meg, hogy csak akkor érzi jól magát, ha te szórakoztatod, soha nem fog megtanulni egyedül játszani! Ha meg már megunta, hogy egyedül legyen, tedd a hordozóba vagy a pihenőszékbe és vidd oda, ahol épp dolgozol! Közben beszélj hozzá, adj neki játékot! Így megint kapsz egyk is időt..
2011. febr. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Valamit rosszul csinálsz,mert a nap nem szólhat CSAK a gyerekről.A dolgodat muszály megcsinálni,mert az csak gyüllik.
2011. febr. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

sajnállak, de most kell valamilyen megoldást találj, mert ennél csak rosszabb lesz. Tapasztalatból mondom, az én fiam 1 éves, 5 hónaposan a világot meg tudtam mellette váltani. Egyébként mégis mitől fáradsz ki ennyire mellette? Szoktasd le róla, hogy egész nap rajtad lógjon. Még nem mászik, nem rámolja ki a szekrényeket, nem nyomkodja a mosógép gombjait, nem rángatja a számítógép kábeleit. Mi lesz, ha ezeket is csinálni fogja?

Megj: nemrég korházban voltunk, a másik anyuka, akivel egz szobában voltam, egész nap a 8 hónapos fiát pátyolgatta, semmit sem tudott tőle csinálni. Ki is borult már a 2. nap! Egész nap sírt, hogy fáradt, meg is értem, én abba is elfáradtam, ha csak néztem őket...Én államvizsgadolgozat miatt könyveket olvastam a fiam mellett, olyan jól aludt napközben és mindenfélét meg tudtam tőle csinálni.

Írd meg, kérlek, mitől fáradsz ki ennyire!

2011. febr. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
33%

Akkor én is el vagyok kényelmesedve:)) Ugyanígy vagyunk/voltunk mi is.

Már 7 hónapos, de magammal szoktam vinni a pihenőszékében. Egy ideig nem is nyűgösködik. A nagyobb dolgokat akkor csinálom, ha a férjem itthon van.

Amikor alszik akkor én is regenerálódok:)

2011. febr. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
28%

Ha alszik, aludj te is! Majd rendet raksz májusban. Több erőd is lesz, ő is jobban el fog játszani. Addig egyszer-egyszer kérd meg a barátnődet, anyukádat, anyósodat, hoyg segítsen. Nem kell ezt szégyellni, kérj segítséget nyugodtan! Örülni fognak. Aztán majd lesz, amikor nekik lesz szükségük segítségre, és te leszel tele energiával. Nem kell emiatt idegeskedned.

A szoptatás nehéz fizikai munka. Olyan, mintha földet hordanál egész nap. Fontosabb hogy pihenj, és el tudd látni a babát. Pár hónapot kibírtok rumliban is.

Később jobb lesz. Lehet, hogy egy kis tavaszi vitaminkúra is rád férne? Az is lehet, hogy vashiányod van, azért vagy fáradt. Csináltass egy vérképet, érdemes. Háziorvosnak megmondod, hogy elég fáradt vagy, vashiányra gyanakszol.

Egyél sok friss zöldséget, gyümölcsöt, májat, tojást!

2011. febr. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Van fontossági sorrend sajnos.És mostmár nem te vagy az első.A 6 hetes időszak után bizony össze kell kapnunk magunkat.Mi is 5 hónaposak vagyunk.Ma éjszaka 5ször kelt,de már bekapcsoltam egy adgot a mosógépbe.Fürdeni jön velem a hordozóba.Vasalni is így szoktunk.Meg ebédelni is ha nem alszik.Mert max kétszer alszik nekem fél órát.

Kitartás,állítólag már könnyebb lesz.

2011. febr. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Úgy érzem ez egy kicsit provokatív kérdés.

5 hónapos gyerek mellett csilivili rendet lehet tartani!

Nem kell állandóan a gyereken lógni, ha ébren is van, mert így fogja megtanulni, hogy az anyjának más dolga is van. Ha ez nem megy, akkor az alvásidőben házimunkázz, a netezést feláldozva. A gyereknevelés áldozatokkal jár! És a netezésnél lesznek sokkal nagyobb áldozatok! Ha most gondban vagy, kíváncsi lennék, úgy 10 hónap múlva mit mondasz, amikor a gyerek már járni fog??

2011. febr. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!