Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljak rendet otthon...

Hogy csináljak rendet otthon az 5 hónapos babám mellett?

Figyelt kérdés
Ha elalszik naponta 2-szer 1-1 órára, akkor olyan hulla vagyok, hogy inkább alszom vagy netezem, vagy előkészülök, ha valahova megyünk délután. Este viszonylag korán (fél 8-kor) ő alszik, de akkor meg már nekem nincs erőm...
2011. febr. 17. 10:54
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
nekem is 5 hós a babám. és úgy csinálom hogy amíg ö alszik napközben egy kicsit én akkor pihenek vagy számítógépezek.amikor meg fent van és eljátszik magában addig összedobom a lakást aztán megy a játék olvasás sétálás együtt még meg nem unja.nálam ez bevált.
2011. febr. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
36%
Sokakkal én nem értem egyet. Amikor az én babám is ennyi idős volt, szinte nekem sem volt semmire időm, mivel ha leraktam sírt, és szinte alig aludt, akkor is altatni kellett 1 órahosszát, hogy aludjon fél órát. Majd ahogy nőtt, egyre több mindenre jutott időm. Ő ügyesen eljátszott egyedül is, és akkor tudtam csinálni a dolgomat, és még aludni is megtanult, és akkor megint lett szabadidőm.
2011. febr. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
3 gyerek után az én véleményem az, hogy ilyen pici korban, mikor még nem is pakolódik a baba, ha fenntartasz egy bizonyos rendet minden nap, akkor a napi takarítás még nem olyan nagy dolog. Én mondjuk soha nem feküdtem le velük aludni, inkább akkor olvastam, neteztem, telefonáltam, beszélgettem valakivel MSN-n, vasaltam. Magamra is jutott idő, de most tényleg sokkal kevesebb van, hogy két éves, reggeltől estig pakol, minden érdekli, csak a játékok nem.
2011. febr. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Én hordozókendőbe, vagy mei tai-ban szoktam magamra kötni a kisfiamat, ha nem akar elleni magába, de nekem főzni, vagy takarítani kellene. Én tudom csinálni a dolgomat, ő meg jól elvan, figyel ezerrel, főleg a főzés érdekli.
2011. febr. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Hű, köszönöm a hasznos válaszokat. Szóval a kérdéseitekre válaszolva...

Eddig nagyszerűen ment minden, még gyermekágyas időszakban is egyedül minden! ment. Szoptatást én nem adtam fel, bár nálunk elég nehéz volt, 20 és 30 között van az eddigi mellgyulladásaim száma... hiába segített szoptatási tanácsadó is, de nem adtam fel és örülök is. Négy hónapos koráig bámulatosan ment minden, mindenki csak nézett, hogy a babám egyedül is játszogatott, jól aludt, csodás napirendünk volt. A lakás egy csoda, férjemnek naponta vasalt ing, előkészítve kis dobozkákban a másnapi ebédje, és igen, minden este az ő igényei is kielégítve... ami fárasztó volt, de nem gondoltam, hogy el kéne hanyagolnunk egymást... Esténként futottam, és mára egy deka fölösleg sincs rajtam.

És most 3 hete valahogy "szétestünk". A baba nincs egyedül el... amikor vendégeink vannak, mintha kicserélték volna a babámat, nem hisztizik, nem sír, leköti minden a világon. Mintha engem "unna". Pedig szoktunk mondókázni, verselni, tornáztatom (dévényes tornát naponta csináljuk), de valahogy nem megy. Éjszaka 5-6-szor ébred... talán nő a foga, de még nem látszik. Eddig (3 hetes korától), végigaludta az éjszakákat.

És hát ránéztem az ablakokra, jesszus... de amint elkezdem, megy a hisztike...:( persze, megszokja... de mellette ott van az érv, hogy akkor ugye meg szegény sír és bizalom meg kötődés romlik stb. És megszakad a szívem, hogy ő ordít, közben látom a koszos ablakot stb.

Az el vagyok kényelmesedve... hát nem tudom, lehet. Két egyetemet csináltam egyszerre mellette naponta jártam egy családhoz bébiszitterkedni... nem voltam fizikailag ilyen fáradt.

A szoptatás eszembe sem jutott, tényleg lehet, hogy van valami ebben, bár sose gondoltam rá.

2011. febr. 17. 11:49
 16/25 anonim ***** válasza:

Ja hogy ablakpucolasos csillivilli.

Azt sehogy nem csinaltam meg,nem vagyok egy tisztasagmanias,alap rend legyen minden nap,a tobbi igazan nem izgatott.

2011. febr. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
A kérdésíró védelmében:az én fiam kétszer fél órát aludt akkor, 4kor! kelt,és 9körül aludt el +éjjel szopizott. A nap hátralevő részében általában sírt! Én iscsak azt csináltam ami muszály.-Ja, a doki azt mondta rá:"ezt adta a gép" :)
2011. febr. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Nézd, az én gyerekeim 20 és 23 évesek. Évente kétszer pucolok ablakot. Oszt' ennyi.
2011. febr. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Amíg kicsi volt a fiam, hordozó vagy kisszék, nézte ahogy porszívózok, felmosok, port törlök, mosogatok, főzök.

Játék a kezébe, duma hozzá, vagy zenehallgatás. Beleépült a napjába, hogy anyának van rajta kívül is dolga.

20hónapos, kitakarítom a szobájukat, segít porszívózni, és amíg felmosom Ő tologatja a porszívót a nappaliban(egymásból nyílnak a szobák), átveszem, addig keresek neki valami nagyon fontosat(dobd ki ezt a zsepit kérlek) és így körbejárjuk a lakást, egyedül a fürdő wc pucolásban nem segíthet.

Együtt főzünk, mosogatunk, este sütünk sütikét, ruhákat altatás után hajtogatok.

És közben van egy 4hetes kis haspók lányom, akit nem győzök szoptatni...

A fiam 13hónapos koráig minden éjjel 8-9szer kelt szopizni, napközben is rengeteget szopizott, közben kismamaként kirándulni, játszani apával, magammal törődni...

Muszáj összekapnod magad, a rumli sajnos megvár, és NŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐ, aztán egy hétig szenvedsz vele, és mire felszámolod kezded elölről.

Nem vagyok a híve a mindent felaprózninak, zavarna ha a csak seprek, holnap meg felmosok, egyszerre gyorsan megcsinálok mindent(porszívózás, felmosás, portörlés, fürdő wc, 68nm a ház), és a hét többi részében nem kell ezekkel foglalkozni, csak megtartani a rendet és a tisztaságot ami naponta csak 5perc onnantól(nálunk seprést, és a játékok elrakását jelenti)

2011. febr. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
56%
Kicsit túlhajtod magad! Ne akarj többet, mint amit fizikálisan bírsz! Most, hogy elolvastam a kommented, én így látom. Pedig nálunk 4 gyerek is van... Eszembe se jutna mindent akarni.. Mindig csak annyit tervezek, amennyi belefér 1 napba... Mi van, ha kimarad egy nap takarítás? mi van, ha nem minden napra jut friss kaja? (nálunk muszáj,mert apa és a 3 kamasz mindent elpusztít, nagyobb adagokat meg képtelen vagyok főzni). Viszont évente csak 4x pucolok ablakot,ennyiszer van nagytakarítás. Persze, igyekszem naponta összedobni annyira a házat, hogy ne legyen kosz, ne legyen rumli.. A többit túlzásnak tartom...
2011. febr. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!