Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Külföldön élek és itt nem...

Külföldön élek és itt nem csinálják meg az APF-et, ez nagy gáz vagy menjek haza és otthon csináltassam meg? Most hévégén leszek 14hetes.

Figyelt kérdés
2009. jan. 22. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az AFP-hez már csak a magyarok ragaszkodnak, pedig elavult módszer. Ennél már sokkal jobbak léteznek. Szerintem ezért nem érdemes hazautaznod.
2009. jan. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted?Mi mással szürik még ki ezeket a betegségeket?
2009. jan. 22. 16:44
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
AFP-t azért nem csinálnak külföldön, mert nagyon megbízhatatlan eredményt ad, hiszen csak akkor jó, ha pontosan időben veszik le. A legtöbb betegség látszik az ultrahangon is, itt is meg tudják nézni, hogy egészséges e a baba. Szerintem sem érdemes ezért hazajönnöd, csak egy plusz stresszt jelenthet, ha esetleg nem jó az eredmény.
2009. jan. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elöttem szólókkal. Az egyik kolleganőmnek is kimutatta hogy beteg a baba és most 10 évesen is makk egészséges hála istennek. Tehát ennyire lehet benne mgbízni. Csak ezért tényleg ne gyere haza.

39heteske

2009. jan. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
szia, én is külföldön élek. Én hazamentem a vizsgálatokra. Nekem 12 hetesen csináltak otthol Down-szűrést, és a 16 hetes AFP vizsgálatot is megcsináltattam,majd a genetikai uh-t is. Itt ugyan is tiltják az abortuszt és semmilyen ezekhez hasonló vizsgálatot nem végeznek. Sőt a terhesség alatt nem is kell csak néhányszor menni uh-ra.
2009. jan. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok.

Vérvétellel szűrnek már több genetikai betegségre, Edwards kórra, Down-kórra, nyitott gerincre, koponyahiányra, stb. + van genetikai ultrahangvizsgálat vagy négy összesen a 40 hét alatt. Ha bármelyik orvos egy picit is bizonytalan az értékelésben, akkor magzatvízvizsgálatra küldenek, ami 100%-os pontossággal kiszűri ezeket a betegségeket és még többet. Ezek a vizsgálatok mind léteznek külföldön is. A vérvételre több nevünk is van: Quartett teszt, vagy Négyes teszt, illetve Kombinált teszt, stb. Ezeket külföldön nem tudom, hogy mondják, de maga a vizsgálati módszer is külföldi, azt hiszem, Angliából jön, úgyhogy biztos, hogy találkozni fogsz vele. Az Afp-t felejtsd el!

2009. jan. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!En is kulfoldon elek es nekem sem csinaltak AFP-t.Itt mar nem hasznaljak.Volt helyette mas verveteli vizsgalat.Az ugynevezett kombinalt teszt.Azt egyutt csinaljak a Down-kor szuresevel.Es a genetikai ultrahangra,amikor megnezik a picit tetotol talpig,oda is csak a 22-23.heten kell menni.Nekem ez 3 het mulva esedekes.

Udv.: 19 heteske

2009. jan. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szia!en is külföldön elek,es nekem sem volt afp.viszont nekem a 21.heten kell mennem genetikaira.19hetes
2009. jan. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!