Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amikor haza érkeztetek a...

Amikor haza érkeztetek a picivel a kórházból, ki várt otthon titeket?

Figyelt kérdés
Szülők, Anyósék, Mamák, az egész rokonság, stb?
2008. dec. 4. 08:21
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Szia.Szerencsére senki,csak mi voltunk a párom a fiam és a baba :) Szerintem ilyenkor jó ha csak "mi"vagyunk...

Minden jót,5hetes baba anyukája

2008. dec. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

39 hetes vagyok, de én nem szeretném, ha bárki is várna minket. Csak a férjem, a babám, és én. Senki mást nem szeretnék arra a napra, amikor hazaérkezünk, szerintem ez annyira intim, és annyira fontos, hogy ne legyen ott "betolakodó".

Persze minden család más, mindenkinek más az igénye...

2008. dec. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Minket sem várt senki. Csak anyukám jött el a párommal értünk a kórházba, hazajöttünk, és este már jött apukám is. Egyébként meg lehet érteni, ha a szülők, vagy a testvér ott van... ez nekik is nagy öröm és osztozni akarnak benne. A tágabb rokonyság ilyenkor még ne legyen ott, szeintem.
2008. dec. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Remélem ,minket se fog senki vàrni.

Bàr nekem vannak tolakodo szomszédaim,de én elöre szolok,hogy majd telefonàlok,ha lehet jönni....

El akarok kerülni minden kellemetlenséget az elsö napokban.

2008. dec. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem családi ebéd, férjem, anyumék, anyósomék. Diszkrétek voltak, fél óra alatt megkajáltunk, addig a baba a szobában aludt. Utána mindneki hazament. Jó volt így, jól esett, hogy együtt a család, engem nem zavartak, mondjuk könnyű szülésem volt, úgyhogy jól bírtam a strapát...
2008. dec. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
engem csak a parom fog, megmondtam mindenkinek, hogy az elso 6 hetben senkit sem akarok latni. kemenyen hangzik, de nagyon bele kell szokni a paromnak meg nekem, a babanak sok pihenesre van szuksege, es sajnos mindkettonk csaladjaban vannak olyan emberek, akik a kozvetlen rokonsaghoz tartoznak, de nem tudnak ezt tiszteletben tartani, igy inkabb senki :(
2008. dec. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%

Minket is akart fogadni anyós meg a többiek, de én már előre rosszul voltam. Aztán addig célozgattam, míg végül is küldtek kaját, aztán ők este felé jöttek csak.

Hiába, amikor az anyuka hazamegy a picivel, pláne ha még első baba, akkor csak a pici családjával szeretne lenni. Hiszen még így is tele kérdéssel, félelemmel megy haza, hogy mi lesz otthon, hiszen a kórházba azért csak volt ott vki mindig ha kellett.

Kicsit gonoszan hangzik, de minden nagymama stb. rokon várja meg míg a mama, baba hazaér, felfogja hogy hazaért, és akkor menjenek, de akkor is max egy órát, vagy kevesebbet. Olyankor egy friss anyuka pihenésre, meghittségre vágyik a babával, apával, nem rokonlátogatásra, meg bájcsevejre. Persze jó hogy örülnek ők is, de azt lehet később is.

A másik meg hogy akkor legyenek majd ott mikor vinni, hozni kell a gyereket, meg vigyázni rá alkalmanként, nem jönni látogatni meg eljátszani a tökéletes nagyszülőt, aztán meg eltűnni mint a kámfor, egy évben egyszer ha. Meg nem vigyázni a gyerekre hogy a szülő is ki tudjon kapcsolódni, vagy netán el tudjon menni dolgozni ebben a bababarát világban két vagy három műszakban, ha egyántalán felveszik kisgyerekesként majd.

Kicsit elmentem a témától, bocsi érte. Saját tapasztalatim alapján most nagyon összekötöttem a dolgokat a kezdetektől a jelenig.

Szóval ha igazán szeretnek megértik hogy most csak ti szeretnétek lenni, aztán jöhetnek pár óra múlva egy rövid időre. Segíteni is jöhetnek, de nem beleszólni, meg kioktatni, meg rendezkedni.


Kívánom úgy teljen ahogy szeretnéd, akiket szeretnél hogy ott legyen és hogy megértsék akiknek később kell jönnie hogy miért.

2008. dec. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2008. dec. 5. 08:17
 9/9 anonim ***** válasza:
78%
Senki, és nem is szerettem volna ha vár. Mondjuk az én anyukám nem él, apukám több száz km-re, anyóssal apóssal meg nem vagyok olyan intim viszonyban, hogy ebben a szituban otthon vártak volna. A rokonságom ajánlgatta, de én úgy voltam vele, mert ilyen típus vagyok, hogy szeretek mindent először magam megtapasztalni, ha kérdésem van kérdezek, de ne mondogassa senki, hogy mit hogy csináljak, idegesített volna.
2008. dec. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!