Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hozzátok is bejelentés nélkül...

Hozzátok is bejelentés nélkül megy a védőnő és a családvédelmis?

Figyelt kérdés
Hozzám mindig és nagyon zavar. Hogy szóljak nekik? Egyáltalán szólhatok ezért?
2015. ápr. 10. 08:42
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 A kérdező kommentje:

Nem jelentette senki, hanem én kértem annó a segítségüket... és azóta jár hozzám a hölgy. Mégegyszer elmondom hogy szeretek vele beszélgetni, szeretem a hölgyet, csak és kizárólag az zavar hogy nem szól ha rámront.


Köszi a válaszokat, szép napot!

2015. ápr. 10. 12:23
 52/61 anonim ***** válasza:
96%
Huh, hát te tényleg mentális beteg vagy ha ilyen nehéz a felfogásod. Mit nem lehet ezen megérteni? Ha van mondjuk egy anyuka aki bekattan és elhanyagolja a gyerekeit, mondjuk napokig fekszenek a kiságyba a kakiba-pisibe étlen-szomjan, de mondjuk felhívja a védőnő hogy helló mennék hozzátok, akkor gondolom csak rendbe rakja a gyereket arra az időre. akkor nem fogja megtudni a védőnő soha hogy egyébként a gyerekek veszélyben vannak. amúgy nagyon helyes, hogy mennek, ez a dolguk!
2015. ápr. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
93%
melyik volt a családi pótlékos kérdése? belinkelné valaki? olvastam az összes többit is, egyáltalán nem vagyok meglepve hogy állandóan a nyakadra jár minden létező gyerekvédelmi szerv.
2015. ápr. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
84%
Az uncsim paranoid skizofrén. A védőnő bejelentés nélkül járt hozzájuk, volt, hogy hetente többször is. Ha szedi a gyógyszereket semmi nem látszik rajta, de mivel elég durva betegsége van, ezért a védőnő sokkal jobban koncentrált rá. Családvédelmisek nem jártak hozzá. Amikor jön a védőnőm, előtte mindig bejelentkezik, de ő is jár szúrópróba szerűen néhány családhoz. Sajnos a mentálisan beteg emberek kiszámíthatatlanok és ezért a váratlan ellenőrzés. Nem egy eset volt már a tv-ben, mikor a mentálisan sérült anya lemészárolta a családját, vagy a gyerekét, mert éppen kikattant. A héten is hallottunk ilyet sajnos. Az is egy mentálisan sérült ember volt, aki még pluszban ivott is. Nagy a felelősségük és senki nem fogja kockáztatni az állását, illetve börtönbe menni. Sajnos neked ez a betegséged van és el kell viselni, hogy így ellenőriznek.
2015. ápr. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
84%
Ha te kérted,akkor szerintem nem gáz ha váratlanul megy.Hozzánk is volt,hogy váratlanul beállított a védőnő,mert épp arra járt,bár én szóltam,hogy legközelebb szóljon ha masnem 5 perccel előbb,mert ha még épp hálóingben vagyok,az nem pont illő.Egyébként Sosem zavart ha v.ki váratlanul beállított.Lehetőleg nem kora reggel,akkor nem gond.
2015. ápr. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező válaszaiból nagyon jól látszik, hogy miért jár hozzájuk a családvédelmis, nem kell ezt tovább forszírozni.

Nem érti meg, hogy azért jönnek bejelentés nélkül, hogy a valóságot lássák, kiderüljön, hogy ha valami gond van. Erre azt mondja a kérdező, hogy de nála nincs semmi gond. Hát ez nagyon örvendetes, épp erről akar meggyőződni a csv és a védőnő. Nekik ugyanis nem elég, hogy hallják, hogy minden OK, vagy hogy kéthetente egy fél órára rendben vannak a gyerekek, hanem azt akarják látni, hogy mindig rendben vannak.


Mondok egy egyszerű példát, hátha könnyebb lesz megérteni: élelmiszer-ellenőrzés mondjuk egy hentesnél. Az egyiknél bejelentik, hogy mikor jön az ellenőrzés, a másiknál csak véletlenszerűen beállítanak. Az első nyugodtan megteheti, hogy az ellenőrzés előtti napon kidobálja a zöld húst a pultból és feltölti frissel. A másik viszont folyamatosan kénytelen ügyelni a hús minőségére, mert bármikor jöhet egy ellenőrzés. Mindkettő jöhet ide, és állíthatja, hogy már a feltételezés is sértő, ő nem tart romlott húst. De biztosak csak a második hentes esetében lehetünk, nem? Én készséggel elhiszem az elsőről is, hogy nem adja el a zöld húst, de akkor ne zavarja az ellenőrzés, bármikor lehessen nála kopogtatni.


Ha többször egymás után nem engeded be, az nyilván gyanús lesz, ahogy fentebb is írták. Olyan van persze, hogy épp nem vagy otthon, de mondjuk nem ötször egymás után. Nem arról van szó, hogy folyamatosan haptákba kell állni, őket nem érdekli a mosatlan meg a frizurád vagy a lyukas mackónadrágod, teljesen mindegy, a lényeg, hogy a gyerekkel minden rendben legyen. Ha rendben van, akkor meg miért ne tudnád beengedni őket?

2015. ápr. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
28%

A mi védőnőnk fel szokott hívni mielőtt jön, de úgy hogy kb. 10 perccel előtte telefonál ide, amikor a közelben van. Ő egyedül jön, családvédelmis nem jár hozzánk. Előfordul hogy nincs 100%-os rend amikor jön, de nem foglalkozik ilyenekkel, egy kis rendetlenség (pláne több gyereknél) nem jelenti azt, hogy koszban, mocsokban él valaki.


Az meg persze ciki, hogy az ember a wc-n ül amikor kopogtatnak, csengetnek, de ház ez nem csak a védőnő esetében fordul elő, postás, szomszéd, bárki jöhet éppen pont rosszkor.

2015. ápr. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
100%

Hozzánk sosem jön bejelentés nélkül a védőnő, mindig előre egyeztetjük a találkozókat. Ennek ellenére semlegesen érintene, ha néha betoppanna csak úgy random időpontban.


Érdekes kérdés ez egyébként, és mint sok mindennek, ennek az éremnek is két oldala van.

Egyfelől valamilyen szinten érthető, hogy az ember nem szeret váratlan vendéget fogadni, pláne olyat nem, aki konkrétan azért jön, hogy végigmustrálja a portát, és gyanús jeleket keressen, másrészről viszont teljesen érthető és logikus ez a rendszer.


Sajnos nem ritka az, hogy az utcán, vendégségben, orvosnál illedelmesen, kedvesen viselkedő anyuka otthon üti-vágja a gyerekét, koszos ruhákat ad rá, nem táplálja megfelelően. (nyilván nem az extrém esetekre gondolok, hiszen azok egy idő után nyilvánvalóak a külvilág számára is) Ezeket a dolgokat igen nehéz az enyhébb formájukban kiszúrni, egy előre bejelentett látogatás idejére ki lehet súrolni a lakást, gyereket be lehet öltöztetni csini-mini ruhákba, a "tökéletes" édesanyát fél óra erejéig nem nehéz megjátszani. Szerintem ezzel a védőnők és egyéb családvédelmi szervezetek dolgozói is tisztában vannak.


Az egyetlen hatékony szűrés a szúrópróba szerű látogatás, hidd el, ez nem az édesanyák szívatására találták ki, hanem a gyermekek védelmének érdekében.


Az pedig szerintem teljesen evidens, hogy egy speciális helyzetben levő anyukát (mint pl téged, mentális beteget) gyakrabban szeretnének ellenőrizni. Ne vedd személyes sértésnek, ez a dolguk. Szerintem a védőnők vállán hatalmas felelősség van, a hozzátáplálási szabályok elsorolásán túl jóval több feladatuk is van, többek között a fentiek is ide tartoznak/tartoznának.


Bocsánat, hogy kicsit bő lére eresztettem, de engem nagyon megviselt a múlt héten nyilvánosságra hozott 8 éves kislány meggyilkolása, valamint a közelmúltban nagy port kavart halálra éheztetett kisfiú esete...

így úgy érzem, hogy erről a témáról igenis kell beszélni, foglalkozni kell vele, és el kell fogadni a szabályokat, amik a gyermekeink védelmének érdekében születtek.

2015. ápr. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
71%
Jaj,58-as ne is mondd a 8 éves kislány esetét,annyira bőgtem tegnap,még most is iszonyatosan felkavar.Igen,kedves Kérdező,azért mennek váratlanul,mert ha valami baj van,csak így veszik észre.Kintről,az utcáról nem látnak rád.Ez nem ellened irányul,hanem pont a te és gyermekeid érdekében teszik.Valaki korábban írta a családi pótlékot.Mi volt a baj vele?Én megkaptam.Bocs,nem olvastam mi volt a gáz.
2015. ápr. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 A kérdező kommentje:

Azért egy gyilkossal ne keverjetek össze már jó?!


Mondtam hogy nem volt nekem semmilyen családis kérdésem, mert nemrég regisztráltam az oldalra.


Önmagában elfogadnám hogy rámtörik az ajtót, de akkor törjék rá másra is. Sztem ez így lenne fer.

2015. ápr. 13. 20:46
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!