Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Számodra mit takar az "ősanya"...

Számodra mit takar az "ősanya" kifejezés?

Figyelt kérdés
2013. okt. 19. 12:49
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
52%

Engem nem érdekel, ki hogy szül vagy meddig szoptat. Amíg ezt normálisan elmondja, addig én nem ide sorolom.


Mikor mindenhol hangoztatja, hogy csak az nem tud szoptatni, aki nem akar, a tápszer ördögtől való, ha meghallja a császármetszés szót, már litániákat ír, ha meg "óhajcsászár"'-ról van szó, akkor aztán megkapja a magáét a kérdező, mert ő igen is, tapasztalatból tudja (honnan a fenéből??tán emlékszik??) hogy az mennyire de nem jó a gyereknek, és hogy a császárral szülő nő egy önző büdös dög, és pfejj, anyának se nevezhető. Meg az a nő nem is szül, csak kiszedik belőle a gyereket, biztos nem jó anya, ha ennyit se képes megtenni a gyerekéért, minek neki akkor baba...


na, az ilyeneket nevezem ősanyának

2013. okt. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

Értem! Köszönöm! Nekem most az jött le, hogy azért vannak különböző vélemények a jelentést illetően. Érdekes volt olvasni.


Ha megengedtek pár megjegyzést... Az ősanya kifejezést eddig ezen az oldalon csak negatívumként olvastam, ezért is kérdeztem. Bár akkor azok nem írtak most erre a kérdésre. Visszakerestem 4 választ is, ahol ősanyának nevezett valaki egy válaszadót és mind a négy esetben ugyan az "ősanya" elmondta a véleményét, hogy nem miért nem pártolja a császárt, vagy az abortuszt, miért nem használ járókát vagy cumit, de nem csak simán osztotta az észt, hanem kérdezték a véleményét. Ha valaki elmondja, hogy szerinte miért nem jó a sok műanyag játék, főleg ha erről (ha nem is direkt módon) megkérdezik, nem értem miért kell le ősanyázni. Vagy a "rágalmazó" nem érti a szó jelentését, vagy ennyire mást jelent mindenkinek ez a kifejezés.


Köszönöm, hogy írtatok, szerintem igenis hasznos volt minden válasz, még ha bele is tudnék kötni egybe- kettőbe (nem fogok...:)), vagy nem értek egyet minden részével, nekem jó volt olvasni.

2013. okt. 19. 20:52
 33/37 A kérdező kommentje:

Azért összefüggés van a válaszok között:


cumi-, császár-, tápszer-, különalvás-, sírni hagyás-, járóka ellenes, stb és ezt hangoztatja is, sőt inkább nem ismeri el, hogy más megoldások is vannak, abszolúte nem nyitott, csak az ő módszerei jók= ősanya


(Egyébként arra is van kifejezés, aki ennek a szöges ellentéte? Bár lehet, olyan nincs is, mert van amivel egyetért, van amivel nem...)

2013. okt. 19. 20:57
 34/37 anonim ***** válasza:
100%

Megkésve bár, de én is leírom, hogy itt ősanya már az is, aki igény szerint szoptat, es fájdalomcsillapító nélkül szül. És igen , pejoratív értelemben használják.

Attól, hogy valaki nem akar programcsászárt, és mindent megtesz azért, hogy szoptathasson, attól még lehet modern gondolkodású ember.

Mellesleg érdekes, hogy aki erőfeszítéseket tesz azért, hogy a gyerekét szoptathassa azt szinte megkövezik, de aki végigjárja az összes utat, hogy gyereke szülessen azzal mindenki megértő és kedves. Azért ezen lehetne gondolkodni.

2013. okt. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:

Nem megkésve, dehogyis. Szerintem nincs lezárva a téma. Fontos, amit írtál és tényleg elgondolkodtató lehetne. És az is, hogy vajon miért a természetes dolgokat használókra van pejoratív kifejezés? Úgy értem a tápszer mű, a cumi mű, a babakocsi "mű", a kaják mű kaják, a császár is. ÉS félreértés ne essék, nem elvetem ezeket a dolgokat, sőt, van amit én is alkalmazok/tam, élek/tem vele. Remélem értitek mi a probléma. A véleményemnek köze nincs ahhoz, hogy valaki rosszabb anya lenne, ha nem a természetes dolgokat adná a gyermekének, vagy bármi hiányt szenvedne a gyermeke, csak nem értem, hogy fordulhatott át ennyire minden. Hogy hülye, aki ezekhez ragaszkodik.


Bár sokan írták és meg is értettem, hogy nem az a hülye ősanya, aki ezeket csinálja, hanem aki azt hiszi csak ez az egy megoldás van, csak az ő módszerei jók és másra erőszakolná, de nekem ezen az oldalon inkább az jött le, hogy az a hülye ősanya, aki ezek szerint a dolgok szerint él és kicsit sem próbálja meg másra tukmálni a gondolatait, inkább csak elmondja a véleményét, ha kérdezik. Igen, elgondolkodtató.

2013. okt. 20. 08:37
 36/37 anonim ***** válasza:
50%
Nekem az az ősanya, aki nem vesz babakocsit, csak állandóan magára köti a gyereket. Mosódióval mos, ecettel öblít. Szoptatja az óvódáskorú gyereket is, mosható pelenkát használ, netán EC-znek. Minden, amit esznek/isznak csak és kizárólag bio, és persze semmi édesség vagy cukor. Ja, meg a háborítatlan szülés és a kötődő nevelés..
2013. okt. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, lemaradt a cumi és az együtt alvás.
2013. okt. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!