Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Számodra mit takar az "ősanya"...

Számodra mit takar az "ősanya" kifejezés?

Figyelt kérdés
2013. okt. 19. 12:49
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
71%

Hoppá, lehet, hogy egy kritériumnak nem felelek meg: császárral szültem :).

10. voltam.

2013. okt. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
52%
Te szégyentelen :D :D Hogy merészelted??? :D
2013. okt. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Igen első, tök igazad van. Nálam kétféle dolgot jelent. Az egyik, amit te írtál, tök igazad van. A másik, amit említettünk, a régi dolgok, szokások követői, a hagyományos módszerek kedvelői.


Persze, nem veszi sértésnek, sőt. Ez nem kérdés számomra.

Na igen, én sem forgolódok álmomban miatta, de nagyon érdekelne a véleményük. Meg persze másé is.


Igazából az nem tiszta, hogy maga a fogalom ráillik-e egy emberre. Írhatnátok példákat is.


Pl. én a termszetes szülés és szoptatás pártján vagyok. NE értsetek félre, ha sikerül sikerül, ha nem nem. De pl. direkte nem kérnék császárt. Viszont fájdalomcsillapítót igen kértem, oxit is kaptam (na azt nem kértem...:D de kellett). Együtt alszunk a gyerekkel, nem használok járókát (holott pl. ez valahol hagyományos módszer, nem?). Ebben a tekintetben ez ősanyaság?


Homeopata dokink van és ugyan megveszem a pirospöttyöst a boltban, de szívesen sütök magam kenyeret, süteményt, mert tudom, mi van benne. Megveszem az ekvádori gyümölcsöt, de jobban szeretem, amit magunk termesztünk, de hát a banánfánk kinyiffant.


Nyitott vagyok új dolgokra is, mivel egyik dolognál sem tudom kijelenteni, hogy tutkeráj, hogy nekem van igazam. Legyen az cumi, vagy bébikomp kérdés.


Fingom nincs melyik cipőmárka a legjobb, mindenki mást tanácsol, de nem merném kijelenteni, hogy pl. az elefanten az, én mégis azt vettem.


Szóval nektek mit jelent az ősanya? :)

2013. okt. 19. 13:57
 14/37 A kérdező kommentje:
És mi van, ha valaki ősanyának mondja magát és büszke is rá (miért ne lehetne?) de az élet közbeszól és császárja lesz, vagy baromira rosszkor csöngetnek és mivel nincs járókája, beteszi a csecsemőt a kiságyba. Eddig tart az ősanyaság?
2013. okt. 19. 14:00
 15/37 A kérdező kommentje:

Mit jelent, hogy leszólja a hüvelyi szülést vagy szoptatást?

Az egy másik kategória, ha hüvelyi szülést szeretne, de végül császározni kell? És még depis sem lesz utána és kevesebbnek sem érzi magát? akkor ősanya vagy sem. Vagy nagyon- nagyon szeretne szoptatni, mindent megpróbál, de nem megy, elapad a teje és kapja a tápszert a gyerek, amitől ugyan olyan felnőtt lesz mint a többi. Akkor most ősanyáról beszélünk, vagy sem?

2013. okt. 19. 14:02
 16/37 anonim ***** válasza:
60%
Csak es kizarolag hordoz, szoptat ejjel nappal a gyerek 3 eves koraig, bio eteleket foz, bio takarit, kezmuveskedik, otthon suti a kenyeret, mindig mindent jobban tud es eliteli azt, aki nem ugy el, mint o.
2013. okt. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtok rendesen és nem vagdalkoztok, mert komolyan érdekel a véleményetek. Lepontozással ne törődjetek, van, aki gy fejezi ki a véleményét.
2013. okt. 19. 14:03
 18/37 anonim ***** válasza:
68%

Ez nagyon függ attól h milyen kérdésbe botlasz bele. Pl egy adott témában sokat rátesz milyen választ adsz a dologról. TEgyük fel a szülést. Nem kérnéd a császárt mert a természetes út mellett döntesz és ha mondjuk úgy fejted ki a válaszodat h tiszta gáz és gyenge ember az aki kéri a császárt mert h ennyit se bír felvállani akkor máris az ellentábor le ősanyázhat. De ha másképp adsz egy választ más "hangvételben" nem biztos h meg kapod ezt a titulust. :) Észrevételeim szerint így megy itt. Veszekedések során jön elő amikor már nincs mivel dobálózni és érveket felsorakoztatni jön a "becsmérlés"

2-es voltam :)

2013. okt. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

Csak es kizarolag hordoz, szoptat ejjel nappal a gyerek 3 eves koraig, bio eteleket foz, bio takarit, kezmuveskedik, otthon suti a kenyeret, mindig mindent jobban tud es eliteli azt, aki nem ugy el, mint o.


És akire ez mind vonatkozik, kivéve, hogy nem tud mindent jobban és nem is ítélkezik, csak ő úgy csinálja?

2013. okt. 19. 14:05
 20/37 anonim ***** válasza:
68%
Az nem, az csak ugy gondolja, hogy neki ez igy jo, igy csinalja. Az osanya szerint aki nem igy csinalja, az "aljanap". Tehat onmagabol attol, hogy az altalam felsorolt dolgokat csinalja, nem lesz valaki osanya a szo negativ ertelmeben.
2013. okt. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!