Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Honnan ered a "bekapta a...

Honnan ered a "bekapta a legyet" kifejezés?

Figyelt kérdés
Elképzelni nem tudom.
2010. nov. 3. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
miért pont légy vajon??
2010. nov. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Konkrétumot nem találtam, viszont azt igen, hogy régen egy béka bőre alá fecskendezték az elvileg terhes nő vizeletét és hím kecskebékák a HCG-re reagálva, akár már órákon belül is heves spermiummozgással árulták el, hogy a vizelet gazdája valóban terhes. Ezt a megbízható és gyors tesztet évtizedekig használták.


Lehet, hogyha bekapja a béka a legyet, hasonló heves spermiummozgással jár és így függ össze a kettő. Vagy csak a teszt eredményét jelezték így, bekapta a legyet és a szobában csak a beavatottak értették. A többiek meg néztek milyen béka, milyen legyet?

2010. nov. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Vénuszdombi légycsapó (lat. Ham-hamiceae Fallosium Fur.) - Ez az érzőszőrökkel szegélyezett, harmatfű-félék családjába tartozó rovarevő növény csakugyan valóságos kis légycsapó. Ha a ráröppenő rovar megérinti, először szétnyílik, majd a mit sem sejtő állatkát, villámgyors összekulcsulódással, magába szorítja. A rovar többé nem szabadulhat. Mikor a növény jóllakott, újabb áldozatra lesve ismét kinyílik. Ha viszont mohóságánál fogva túltáplálja önmagát, szemmel látható szervi elváltozások jegyei ütköznek ki rajta. A népi gyógyászat csak az ekkori állapotát értékeli; a "bekapta a legyet" közismert mondás is innen ered."


Én ezt találtam.

2010. nov. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
51%
Terhes.
2014. febr. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
11%

Te egyeske..

Szóval a doki befecskendezi a - nyilván szokásból magánál tartott - kecskebéka bőre alá a leány vizeletét - erre minden doki kiképzést kapott - és akkor megvárja, hogy a kecskebéka spermiuma hogyan alakul pár óra múlva - és egyáltalán mi az a spermiummozgás ?? - azt hogyan méri ?

És ezt évtizedekig használták, ezek szerint tehát ez nem új.


Akkor ezek szerint már régebben is el voltak látva a falusi orvosok a kecskebéka spermiummozgását érzékelő kütyükkel úgy általánosságban.


Nem is az a kérdésem, hogy te hány éves vagy, inkább az, hogy te tényleg ennyire hülye vagy ?

2018. jún. 27. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Te ötöske ezt nem ő találta ki.

Valószínűleg ő is ezt olvasta:


[link]

2020. ápr. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 dínó1990 válasza:
Sziasztok! Úgy tudom, hogy Métisz és Zeusz legendájából származik. Szokásos: Zeusz megkívánta Métiszt és állatok formáját öltve üldözni kezdte, Métisz állatok alakját felvéve menekült. Métisz azt mondta neki, miután háltak, hogy, ha léggyé változott volna, akkor biztosan nem tudja elkapni. Tettek egy próbát, mire Zeusz gyíkká változott át és bekapta a legyet. Métisz ekkor mér megfogant és a születendő gyermek fejfájás formájában jelezte eljövetelét, erre a többi isten ütni kezdte Zeusz fejét, amikor széthasadt, megszületett Pallasz Athéné.
2020. dec. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!