Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Számodra mit takar az "ősanya"...

Számodra mit takar az "ősanya" kifejezés?

Figyelt kérdés
2013. okt. 19. 12:49
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2013. okt. 19. 14:09
 22/37 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem pedig ilyet nem illik és nem is szabad egyetlen anyára se mondani. Mindegy hogy hogyan szült vagy meddig szoptat hogy mik az elvei és hogyan neveli a gyerekét de mégis csak egy anya aki életet adott aki gondoskodik és aki törödik. S minden anya megérdemli a tiszteletett ítélkezések és lenézések nélkül. Legyen az gazdag vagy szegény fiatal vagy idősebb. Az anya az anya s valaki neki köszönheti az életét.
2013. okt. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%

Én is ősanya vagyok a többség szemszögéből. Addig szoptattam/szoptatom a gyerekeimet, amíg igénylik, fél éves koruk környékén kezdtem el a hozzátáplálást, amíg éjszaka is szopiznak addig velem alszanak, sokat hordoztam őket, saját gyümölcsöt, zöldséget, baromfihúst eszünk, tartósítószer nélkül készítek befőttet, lekvárt, savanyúságot, magam sütöm a kenyerünket, majd' minden nap főzök.

DE: ha nem kértek tőlem tanácsot, akkor soha senkinek nem mondtam azt, hogy nem jó úgy, ahogyan ő csinálja. Nem a saját módszereimet tartom az egyetlen elfogadható lehetőségnek.

2013. okt. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon réteges és összetett számomra ez a kifejezés. Nem attól lesz valaki "ősanya" a szó negatív értelmében, hogy otthon süti a kenyeret vagy sokáig szopiztat. A beszűkült gondolkodásmódjától lesz az.

Mindenben végletes. Csak szoptass, képes éheztetni is a babát, mert a tápszer méreg, gyógyszergyár lobbi, olyan nincs, hogy valaki nem tud szoptatni.

Otthonszülés párti. Legyen ott az egész család, nagyobb gyerekestül, nagymamástól, a nappali közepén kell egy zsebkendőn szülni, mert a kórház nagyjából egyenlő a krematóriummal...

Nem pártolja a védőoltások beadatását, mert csak mérgezik a gyerekeket, képes akár börtönt is vállalni a meggyőződése miatt.

A védőnő hülye, semmit se tud, a gyerekorvos szintén. Ha beteg lesz a gyerek, a lehető legvégső esetben viszi orvoshoz, addig "kuruzsló" módszereket alkalmaz, mert a lápibizbasz nyála úgyis elmulasztja a fülgyulladást, az antibiotikum adása szóba se jöhet.

Cukor, csoki, édesség (mindegy, hogy házi sütés, vagy cukrászdai), szóba sem jöhet.

Csak akkor adja közösségbe a gyerekeit, ha már muszáj, mert az óvoda és az iskola is valami elvetemült dolog.

Tv, internet, dvd - kilőve.

A párkapcsolatát leginkább az jellemzi, hogy az apa egy másodlagos dolog, aki elengedhetetlen a gyermek létrejöttéhez. Ő csak anyuka akar lenni. Ha visszamész dolgozni, már karrierista, önző dög vagy, de persze Ő az, aki feláldozza az életét a gyermekeiért. Általában képtelen elengedni őket, rájuk telepszik, egyetlen sikerélménye a gyerekszülés.

Mint nő, ragaszkodik a természeteshez, nem borotválkozik, nem sminkel, nincs hajfestés, nem használ dezodort, tusfürdőt, sampont, mert csak a saját keverésű kotyvalék az igazi, vagy a sima víz. Az öltözködése általában slampos, igénytelen.

2013. okt. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően én úgy érzem, azokra az anyákra illik, akik ösztönből cselekszenek, nem divathullámból, ráérzéssel nevelnek és nem könyvek alapján, természetességet követnek és nem tanácsokat.


Ezen az oldalon a "hülye" szinonímája lett, és mindenki, aki a másikkal nem ért egyet, mert sajátos véleménye van, azt ezzel illetik. Ezen az oldalon tapasztaltam először, hogy ez a szó negatív csengésű, és sértésből irogatják egymásnak a frusztrált anyukák.

2013. okt. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

Hmm, elolvasva a 24-es felsorolását most kell rájönnöm, hogy akkor én ősanya lennék, legalább 80%-85%-ban, mert szerintem fontos a szoptatás, szeretek házi kenyeret sütni, a természetes szülést pártolom, de nem itthon, kórházban, a védőoltásokat hasznosnak tartom, de nem hiszem, hogy mindenre gyógyszer kell, ami a gyereket eléri, a védőnőm tényleg hülye, ezt nem is részletezem, nem eszünk cukrot, se a gyerek, se mi, mert tényleg káros, nincs tv-nk, dvd-ket nem nézünk, ritkán netezünk. Nem szoktam sminkelni, sem hajat festeni, dezodort sem használok, kevés szappant csak. Az öltözködésem nem tudom megítélni, tiszta, rendes ruháim vannak. Ami megment a biztos billogozástól azt hiszem az, hogy a páromat mindennél jobban tisztelem, éppúgy hordozza a babát, ahogy én is, igazi társ, szerető férj, remek édesapa.


Ennek ellenére én nem akarok senkit sem megtéríteni, nem hiszem, hogy minden csak úgy jó, ahogy én gondolom. Akivel nem értek egyet, és kérdezi, annak elmondom, miért, de ha úgy alakul hanyagolom a témát, annyi nem ér a hangulat. Nem tudom, miért rosszak ezek a dolgok mások szemében, őszintén nem értem, kit sért és miért.

2013. okt. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
72%
Nálam azokat akik ragaszkodnak saját nevelési módszereikhez,saját igazukhoz,rögtön támadnak ha csak csúnyán néznek a gyerekre,szoptatnak még az utcán is,magukra kötik a gyereket,együtt alszanak,sehova sem mennek a gyerek nélkül, a szoptatás, a késői hozzátáplálás, a kis korkülönbség,az együtt alvás, a hordozókendő,cumi nélküliség hívei,bölcsi ellenesek,és rendesen támadják aki nem így él,számukra bűn ha egy anyuka ad magára és nem ül a gyerek mellett 24 órában,számomra ezt jelenti ez a kifejezés,persze van,hogy ezekből a jellemzőkből csak 2-3 illik az adott személyre.
2013. okt. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
66%
A tobbseg csak nem erti.... Nem azert szamit valaki osanyanak, mert szoptat/kenyerte sut/hordoz/stb, hanem mert azt hiszi, vakon es rendithetetlenul, hogy csak es kizarolag igy a jo, "teriteni" akar, ha te nem igy csinalod, hulye vagy. Ez a gond, ez az osanyasag, nem x nevelesi es eletelv kovetese.
2013. okt. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
54%

Számomra az ősanya külsőleg ilyen:

Nem sminkel, nem jár fodrászhoz és nem szőrtelenít, tarisznyát/hátizsákot és hosszú szoknyát hord, nem érdekli a divat és hogy hogy néz ki. Mindenhol lóg rajta egy gyerek és állandóan szoptat, bárhol képes előkapni a mellét még a 6 évesének is :)

Egyébként pedig:

Csak és kizárólag a gyerekekről képes beszélni, csak velük foglalkozik, megszűnt nőnek és embernek lenni, ő már csak ANYA. A természetes szülés híve és leszólja azokat, akik nem így vannak. Szoptat a lehető legtovább és büszke arra, hogy a 3 évese semmit sem fogad el a mellén kívül, elítéli a tápszert, a cumit. Együtt alszik a gyerekeivel és szerinte mindenki szívtelen, aki nem így tesz. Rátelepszik a gyerekeire, képtelen leválni róluk, ebből kifolyólag szerinte a bölcsi az valami gyerekbörtön, ahová azok adják a gyerekeiket, akik utálják az anyaságot. Utál dolgozni és nem is fog soha többé, inkább 1-2 évente újabb gyerekeket szül, mert szerinte ez a nők dolga. Ha ovira kerül a sor, akkor csakis a Waldorf jöhet szóba... A gyerekeit nem engedi tv-zni, nem vesz nekik trendi játékokat, csakis kukoricacsuhé- és gesztenyebabákkal játszhatnak, max. még fakockájuk lehet, mert a többivel csak megfertőződne az elméjük. A szexet csak a gyerekcsinálás eszközének tekinti és még csak véletlenül sem élvezi :)

Tudnék még írni rengeteget, ezeket mind a környezetemben tapasztaltam...

2013. okt. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:
Köszi! Még olvasgatok, de felkelt a lányom, este jövök, nem tűnök el.
2013. okt. 19. 15:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!