Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Játszótéren ti átadjátok...

Játszótéren ti átadjátok másnak a hintát, ha már sír a gyerek?

Figyelt kérdés

A játszótéren egyetlen kisbabáknak való hinta van, amiből nem esik ki.

Egy nagymama elég régóta hintáztatta benne 2 éves körüli gyerekét.Mi ott ültünk a padon, telefonáltam.

Az én kicsim is imád hintázni, odamentünk a hintához, a kicsim majd kiugrott a bőréből örömében, de öröme sírásba csapott át...beszédbe elegyedtem a nagyival, látta rajta hogy szándékában sem áll átadnia hintát a kicsimnek, pedig 3x mondtam, hogy imádja.

Megkértem kedvesen a nagyit, hogy legyen szíves adja át a hintát, a kicsim már nagyon sírt.

nagyi rám se nézett és tovább lökdöste az unokáját:(

aztán elkezdte a bajsza alatt mondogatni, hogy miért kéne átadnia, percre mérik stb.

Én meg jól felvilágosítottam, hogy nem perce mérik, hanem jóindulatra és kedvességre, mert ha ideállnak, akkor igenis átadom én is a helyet.

Aztán elsunnyogott...


2013. máj. 16. 11:52
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:
100%

" Ti is jól tudjátok hogy általában nem a kérdezők szokták lepontozni a válaszokat".

Ezt honnan tudod? Van erről vmi kutatás? Ezt sose lehet megtudni ki volt a lepontozó...azonkívül én pont itt voltam még az elején, és érdekes módon leírtuk a véleményünket páran, nem telt el 2 perc mindannyian lepontozódtunk és a kérdező "frappáns " válasza is megérkezett egy időben.

Persze még ez alapján se mondom hogy tuti ő pontozott lefelé de az meg a másik véglet amit te írsz hogy ááá tuti nem ő volt hiszen ÁLTALÁBAN nem a kérdező pontoz.

Amúgy azóta nyilván mindenki pontozott tovább akinek csak eszébe jutott:(( de mikor szóvá tettük a lepontozást még csak pár kérdés volt az elején...

ennyit erről..egyébként amit írsz az is egy nagyon jó megoldás miszerint keressenek olyan játszóteret ha van ahol TÖBB HINTA van és máris kevesebb lesz a konfliktus forrás.

Oké hogy puffog rajta ki milyen neveletlen meg bunkó hogy nem adja át a hintát de a világot megváltoztatni nem lehet, és egyszerűbb és a gyerekének is jobbat tesz ha inkább kompromisszumos megoldásra törekszik.

Ez most mindenre igaz nem csak a hintázás témakörre.

2013. máj. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!