Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Játszótéren ti átadjátok...

Játszótéren ti átadjátok másnak a hintát, ha már sír a gyerek?

Figyelt kérdés

A játszótéren egyetlen kisbabáknak való hinta van, amiből nem esik ki.

Egy nagymama elég régóta hintáztatta benne 2 éves körüli gyerekét.Mi ott ültünk a padon, telefonáltam.

Az én kicsim is imád hintázni, odamentünk a hintához, a kicsim majd kiugrott a bőréből örömében, de öröme sírásba csapott át...beszédbe elegyedtem a nagyival, látta rajta hogy szándékában sem áll átadnia hintát a kicsimnek, pedig 3x mondtam, hogy imádja.

Megkértem kedvesen a nagyit, hogy legyen szíves adja át a hintát, a kicsim már nagyon sírt.

nagyi rám se nézett és tovább lökdöste az unokáját:(

aztán elkezdte a bajsza alatt mondogatni, hogy miért kéne átadnia, percre mérik stb.

Én meg jól felvilágosítottam, hogy nem perce mérik, hanem jóindulatra és kedvességre, mert ha ideállnak, akkor igenis átadom én is a helyet.

Aztán elsunnyogott...


2013. máj. 16. 11:52
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
70%

Nem, odamentél beszélgetni, közben elmondtad hogy a lányod szeret hintázni. Majd amikor ebből ő nem következtette ki hogy szedje ki az unokáját, megkérted.


A stílusod alapján nem csodálom, hogy nem adta át. Biztos csak te is olyan unszimpi voltál neki, mint ő neked.

2013. máj. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
81%

ez a legegyszerűbb neki, ha hintában ül a gyerek, mert nem kell utána futkározni a mászókán stb.


ha egy gyerek nem akar a hintába üllni hidd el nem is fog, tehát a gyerek azért üllt bent, mert jól érezte ott magát...az enyémek két percet üllnek csak benne, rohannak is tovább .....

szóval nem valszószínű h épp azért üllt ott mert nagyinak ez annyira kényelmes volt....

A másik,hogy mi az egy éves gyerekeimmel több mindent is tudtunk csinálni mint csak hintázni, ez rajtad is múlik!!!fedezd fel vele a világot !!!!



Harmadszor miért nem terelted el a figyelmét inkább valami mással ??? miért a nagyival foglalkoztál meg célozgattál neki ? ki kell várni a sorotokat, ez van....


egy ilyen kicsi gyereknek minden felfedezni való, minden érdekes...a virágok, fák, bokrok...


szóval elsősorban ne a nagymamát hibáztasd mert sírt...


Amúgy helyes az elgondolás h átadják a helyet(mi is át szoktuk), de az hogy valaki oda jön hozzám és célozgat erről......

amúgy meg ha nem adják a helyet át akkor meg kivárjuk, addig mást kell csinálni...ez van!!

2013. máj. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%
Mi át szoktuk adni a hintát ha már min 15 perce benne ül, és mások is várnak rá. Bár az én lányom nem szeret annyira hintázni, most a homokozást imádja nagyon. :)
2013. máj. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
84%

25-ös vagyok. Mi a hülyeség? Az, hogy türelemre kell tanítani a gyereket?

Nem értelek. Miért kell ennyit lovagolni ezen a témán? Fognak még nagyobb igazságtalanságok is érni. A saját dolgodat/életedet nehezíted meg, hogyha minden igazságtalanságon kiakadsz. Vedd tudomásul, hogy a hinta foglalt, és menjetek másfele sétálni, játszatok mást.

2013. máj. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
81%

Jót nevettem. Igazi anyatigris. :D :D igen az vagy egy 2 éves gyereket kitúrni a hintából!!! Nem itt kéne így viselkedni. :D Fúú régen nevettem ennyit. Nyugodtan továbbra is lepontozhatsz akkor sem lesz igazad.

El kell terelni a gyerek figyelmét és ha szabad lesz akkor beleülteted. Ha még most is hintáztatja az ő baja. Nincs rajta senki neve. Am meg nem tudom kinek a kényelmesebb h hintázik a gyerek amikor a tiéd csak azt ismeri. Mással nem lehet elszórakoztatni. NEked lenne a legkényelmesebb ha beültetheted mert nem kell mással elvonni a figyelmét. Sok érdekességet írtál le. Olvasgasd csak vissza.

2013. máj. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
48%

"Mi át szoktuk adni a hintát ha már min 15 perce benne ül"


Ez most komoly? 15 percig, amikor más gyerek is szeretne hintázni? Nem vagyok az a beszólogatós, de azért ezt nem hagynám szó nélkül. Főleg egy olyan játszótéren, ahol kevés a játék.

2013. máj. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
40%

Kicsit olvassátok már el jobban a kérdést, abból kiderül, hogy ők egy ideje már vártak a hintára! Miért kell rögtön szegény kérdezőnek ilyen módon nekiugrani, Ti is jól tudjátok, hogy általában nem a kérdezők szokták lepontozni a válaszolókat. Miért nem lehet mással normális hangot megütni? És még sokan oktatjátok itt, hogy nevelje türelemre a gyerekét, néhány válaszolónak se ártott volna anno ezt megtanítani!

Kedves Kérdező, megértelek, az én lányom is ilyen. Imád hintázni, még ha itthon hintázott is egész nap, akkor is csak az érdekli, mutathatok én neki bármit. És mellesleg milyen más játékkal tud játszani egy 1 év körüli gyerek a játszótéren?

Mi emiatt el szoktunk menni a város másik végén lévő játszótérre. Ott van 5 hinta, ebből 2 babahinta, nincsenek sokan, és az oda lejáró szülők is normálisan tudnak viselkedni!

Azt tudom javasolni, hogy próbáljatok keresni más játszóteret, vagy ha nincs, akkor menjetek le, amikor nem nagyon vannak. Így a kislányod is nyugodtan tud hintázni.

2013. máj. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
37%
2 éves a fiam a mindene a hinta,ha látom tele van meg tudom vele beszélni,de amint kiörül,rohan oda,nem adom át csak ha ki szeretne szállni,20-30 perceket szokott hintázni de volt,hogy 40-50 percet is ült benne,több,hinta volt senkinek sem kellett.Célozgatást én sem szeretem,ha szeretnél valamit mond,nem tudhatod mennyit ült benne a kisgyerek,meg kell tanulni,hogy várni kell,nyilván ha fél órája benne van a gyerek és jön valaki akkor megbeszélem a gyerekkel,hogy átadjuk,de nem minden gyerek egyszerű erőszakkal kivenni a hintából sem szeretné senki,csak mert valakinek a kisgyereke sír a hinta miatt.
2013. máj. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
60%
Utolsó előtti hozzászóló. Olvasd csak vissza az elején mindenki nagyon kedvesen normálisan mondta el a véleményét és próbált neki tanácsot adni h legközelebb ha így jár mit tegyen. Meg h sajna ez ilyen. Senki nem bántotta de arról nem tehetünk h nem egyből kezdtük szidni a nagyit h igenis milyen egy mocsok volt meg stb. Mert nem így oldjuk meg a dolgokat. Csak kiverte mindenkinél a biztosítékot a kérdező reagálása a válaszokra. Totál felháborodott h nem úgy válaszoltunk ahogyan azt ő elképzelte. Nem tudom ezért miért mi vagyunk a hibásak??? Persze h mindenki felvette az ő stílusát. Pedig tényleg adtak nagyon jó tanácsokat h mit tegyen. Próbálja elterelni addig is a figyelmét a gyerkőcnek, ne célozgasson mert azt nagyon sokan nem szeretik és idegesítőnek tartják. Csakh ha legközelebb ilyen helyzetbe kerül ne bosszantsa fel magát feleslegesen lazán tudja kezelni a helyzetet. Gondolom ez az első játszótérezés nekik hiszen nincs egy éves a gyermeke. Tapasztalatlan úgymond h mennek a dolgok ilyen helyen. Csak még mindig nem értem miért kellett ennyire felháborodni. És valóban nem kapnám ki a gyerekemet a hintából azért mert anyuka a lábamhoz hozza sírni a gyereket. Jó nem azt mondom h egész nap miénk mert nem mert persze h át kell adni. De ha mindig átadnám amikor sír egy gyerek az enyém nem tudna nyugodtan hintázni. Tisztességes időn belül átadom. Az h valaki nem teszi meg hát van ilyen nem lehet erőszakkal kicsikarni. És nagy szemtelenség ott sirattatni a gyereket. Inkább el kell bolondítani mással. A kicsiket még könnyű tényleg még egy kavics darabbal is. Bármilyen mesét, történetet ki lehet neki találni ami mindjárt érdekesebb mint a hinta. Aztán ha szabad lecsapsz rá. Normálisan szerintem így kellene reagálni erre. Az meg megint nem jó hozzáállás h a gyerek elkezd vmiért hisztizni h neki kell, történetesen most egy hintáról beszélünk és azonnal meg kell kapnia. Egy játszótéren meg kell tanulni osztozni, és igen vannak önzőbb anyukák, nagymamák akik csak a sajátjukat részesítik előnybe nem törődve mással. Sajnos nem lesz mindig amit a gyerkőc akar. Oviban mi lesz ahol osztozkodni kell? Meg kell tanulni kivárni a sort. Ha meg nem kerül rá majd akkor hnap ő lesz az első. :)
2013. máj. 17. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Én pont olyan vagyok hogyha látom hogy szeretne hintázni más akor át adom .ugyhogy megértelek bár a lányom már nem nagyon hintázik inkább mászokázik ,rugos játékokokon játszik .
2013. máj. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!