Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Játszótéren ti átadjátok...

Játszótéren ti átadjátok másnak a hintát, ha már sír a gyerek?

Figyelt kérdés

A játszótéren egyetlen kisbabáknak való hinta van, amiből nem esik ki.

Egy nagymama elég régóta hintáztatta benne 2 éves körüli gyerekét.Mi ott ültünk a padon, telefonáltam.

Az én kicsim is imád hintázni, odamentünk a hintához, a kicsim majd kiugrott a bőréből örömében, de öröme sírásba csapott át...beszédbe elegyedtem a nagyival, látta rajta hogy szándékában sem áll átadnia hintát a kicsimnek, pedig 3x mondtam, hogy imádja.

Megkértem kedvesen a nagyit, hogy legyen szíves adja át a hintát, a kicsim már nagyon sírt.

nagyi rám se nézett és tovább lökdöste az unokáját:(

aztán elkezdte a bajsza alatt mondogatni, hogy miért kéne átadnia, percre mérik stb.

Én meg jól felvilágosítottam, hogy nem perce mérik, hanem jóindulatra és kedvességre, mert ha ideállnak, akkor igenis átadom én is a helyet.

Aztán elsunnyogott...


2013. máj. 16. 11:52
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:

mint írtam, ige, mi átadjuk másnak, ha odajönnek.

Addig leülünk a padra vagy sétálunk.

2013. máj. 16. 12:52
 22/41 A kérdező kommentje:
ja és még annyi, hogy én nem szoktam soha pontozni, gondolom az olvasók pontoznak.
2013. máj. 16. 12:53
 23/41 anonim ***** válasza:
76%

Aha, és akkor nem sír a lányod, megérti hogy most séta van. Vagy ha igen, akkor miért nem sétáltál vele?

Ne beszélj már hülyeségeket.


Bár tudom, nem érdekel, de érdemes lenne megismertetned a többi játékkal, hátha mégis megtetszik neki valami. Nektek lenne könnyebb.

2013. máj. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:
nem szokott sírni.
2013. máj. 16. 13:00
 25/41 anonim ***** válasza:
81%

Az egy dolog, hogy valaki anyatigris, de annak nem a játszótéren, a hintára várva kell megmutatkoznia :)


Én ezt a helyzetet úgy szoktam megoldani a két éves fiammal, hogyha elindul a foglalt hinta felé, és mondogatja, hogy hintázunk-hintázunk, megfogom szépen a kezét, és megmondom neki, hogy- most foglalt a hinta, ki kell várni a sorunkat, addig játszunk valami mást-,és szépen elvezetem a homokozóhoz, vagy a csúszdához(közben lesem, hogy mikor szabadul fel a hinta.)


A gyerekeket türelemre kell tanítani, mert ha nem, belőlük lesznek azok a 4-5 évesek, akik a lassabban haladó kisebbeket simán lelökik a mászókáról.

A kislányod ezzel csak azt fogja megtanulni, ha sírva fakad, mindent megkaphat, mindent elérhet...

2013. máj. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 zabmester ***** válasza:
76%
Nos, át szoktuk adni a hintát, ha úgy érzem, hogy itt az ideje. Ha épp csak beleült a fiam, és odajön egy másik gyerek sírva, akkor ez van, ilyen az élet, később úgyis sorra kerül. Ha már hintázik egy ideje, akkor persze szólok neki, hogy ideje átadni a hintát másoknak is. Viszont a ilyen célozgatós, "én meg jól felvilágosítottam" típusú anyukákat nem csípem. A játszótér mindenkié, abba pedig bele kell törődni, hogy az hintázik, aki épp rajta ül. Természetesen nem illik kisajátítani, de másoktól kikövetelni sem illik, hogy átadják.
2013. máj. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:

ez hülyeség 25-ös!

ha nem állok oda a hintához, még most is ott löki a nyagyi

és nem tudja, hogy más is szeretne hintázni és át kell adni.

2013. máj. 16. 13:04
 28/41 A kérdező kommentje:
bocsi, de azért kellett felvilágosítanom, mert 3x szóltam szépen és nem akarta meghallani őkegyelme.
2013. máj. 16. 13:05
 29/41 A kérdező kommentje:
konkrétan levegőnek nézett
2013. máj. 16. 13:06
 30/41 anonim ***** válasza:
82%

"ha nem állok oda a hintához, még most is ott löki a nyagyi

és nem tudja, hogy más is szeretne hintázni és át kell adni."


Ez mondjuk tök igaz...

2013. máj. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!