Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Játszótéren ti átadjátok...

Játszótéren ti átadjátok másnak a hintát, ha már sír a gyerek?

Figyelt kérdés

A játszótéren egyetlen kisbabáknak való hinta van, amiből nem esik ki.

Egy nagymama elég régóta hintáztatta benne 2 éves körüli gyerekét.Mi ott ültünk a padon, telefonáltam.

Az én kicsim is imád hintázni, odamentünk a hintához, a kicsim majd kiugrott a bőréből örömében, de öröme sírásba csapott át...beszédbe elegyedtem a nagyival, látta rajta hogy szándékában sem áll átadnia hintát a kicsimnek, pedig 3x mondtam, hogy imádja.

Megkértem kedvesen a nagyit, hogy legyen szíves adja át a hintát, a kicsim már nagyon sírt.

nagyi rám se nézett és tovább lökdöste az unokáját:(

aztán elkezdte a bajsza alatt mondogatni, hogy miért kéne átadnia, percre mérik stb.

Én meg jól felvilágosítottam, hogy nem perce mérik, hanem jóindulatra és kedvességre, mert ha ideállnak, akkor igenis átadom én is a helyet.

Aztán elsunnyogott...


2013. máj. 16. 11:52
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
48%
Jól tetted. Mi át szoktuk adni, de előtte szòlok a gyerekemnek is, hogy még egypicit hintàzhat, aztàn kiszàll, mert más is szeretne.
2013. máj. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
70%
Igen ha látom hogy más is szeretne hintázni .
2013. máj. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
84%

Mondjuk én az ilyen célozgatásokat utálom (hogy elmondom hogy ő is mennyire szeret hintázni). Attól is függ mennyi ideje ül benne az én gyerekem mondjuk ha már 15-20 perce akkor oké átadom de ha 5-10 perce épphogy beleült, nem szállítom ki mert a másik sír, mert az én gyerekem is sír akkor és igenis ki kell várni a közös játszótéren a közös dolgok használatát, én se várom el hogy kikapja anyuka 5 perc után a hintából a gyerekét, ha az enyém ott sír..

Mert azért az se megoldás (most nem tudom nyilván hogy a te esetedben mióta vártatok a hintára még mielőtt jól lepontoznátok) hogy odaáll egy gyerek, sírni kezd és akkor egyből kikapom a gyerekemet mert jaj szegény sír. Nálunk van egy roppant erőszakos kisfiú aki már nem olyan kicsi (jelenleg 3.5 éves de még mindig úgy bánnak vele mintha 1 lenne) de kiskorától kezdve iszonyú ordításba fogott ha vmi nem úgy volt ahogy ő akarta, ha valaki a játékára ült vagy azt használta már ordított és anyukája semmit se csinált csak elmondta hogy jaj hát szegény nagyon szereti ezt meg azt. De mikor ő ült más játékán vagy játszott vele akkor anyukának esze ágában se volt "összebalhézni" a kisfiával és bizony nem szállította le róla a gyerekét.

És ha más szülő megtette (hisz a saját motorjuk vagy bicajuk volt pl) akkor még anyuka ment oda nagy feltűnően vígasztalni a szegény bömbölő gyereket.

Ugyanez volt a játékokkal is. Gyengébb idegzetű anyukák már szállították is le a gyereküket a hintáról pl. ha ez a kisfiú odaállt bömbölni, erősebbek nem, na de az is irtó klassz mikor ott állsz és melletted ott ordít másnak a gyereke szívettépően te meg vagy a rossz hogy nem hat meg.

2013. máj. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mennyi ideje ül benne a lányom. Ő is imád hintázni, mindig azt mondja hogy hintázni megyünk, nem játszótérre :-)

Szóval ha lemegyünk és jön valaki 5-10 percen belül, akkor nem adom át. Kicsit később megpróbálom rábeszélni a lányom hogy menjünk homokozni, csúzdázni stb.

De ha nagyon nem akar kijönni, nem veszem ki. Akkor az én lányom sírna. Nem is várom el mástól. Meg kell tanulniuk, hogy sorba kell állni sajnos.

(Osztozkodni is meg kell tanulni, oda is adja a játékait másnak)


De ez csak elmélet, szerencsére még nem voltunk ilyen helyzetben.


Mennyi idős a lányod? Te kivetted volna, hogy utána ő sírjon?

2013. máj. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
1 éves sincs a kicsim...
2013. máj. 16. 12:20
 6/41 anonim ***** válasza:
65%

Semmi más nem érdekli? Csúzda, billegős játékok? Nagy hinta sincs, hogy az öledben hintázzon?


Nézd, ezzel sajnos nem tudsz mit csinálni. Itt a nyár, egyre többen lesznek a játszótéren.


És bármennyire is haragszol, te sem vetted volna ki, hogy aztán ő sírjon.

2013. máj. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
63%
Ez a célozgatós dolog nekem sem szimpi. Engem mondjuk nem hatott volna meg. MEg kell beszélni. Ha normálisan a nagyira tudtára adtad volna h mit szeretnél nem lett volna ez. Inkább beszélted volna meg vele h mennyi ideig marad ott vele. Meg én se venném ki a lányomat mert más sír. Azután tényleg az enyém sírjon? Persze ha hosszú ideje ülne benne megmagyaráznám neki h később még visszajöhet ha szabad lesz a hinta.
2013. máj. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
38%

1 éves sincs azért szerintem ez is más meg ha nagyobb egy gyerek, szóval egy egy éves sincs babát még simán le lehet beszélni le lehet kötni mással. Még ez nem az akaratos dackorszak tehát nekem szülőnek a dolgom hogy eltereljem a figyelmét mással, foglalkoztassam más játékkal és hogy megtanulja fokozatosan hogy VÁRNIA is kell.

"Elég régóta hintáztatta a mama a 2 évest" ez kb. mit jelent hogy elég régóta?

Egyébként kicsit úgy érzem mintha azt is nehezményeznéd hogy a babáknak való hintában ült a 2 éves. Azért egy 2 éves se olyan nagy még egyrészt másrészt lehet hogy nem olyan ügyes mozgású, az én fiam pl. 21 hónapos (közel két éves bár nem néz ki annyinak mert pici) és ő bizony a nyaki és vállövi hipotóniája miatt még szinte ebből a bugyis csecsemő hintából is ki akar dőlni néha. De ha mondjuk nagy növésű nagy baba lenne akkor is más számára tűnhetne úgy hogy milyen nagy gyerek már a bébi hintához holott nem, csak nem biztonságos másikba ültetni.

A nagymama stílusa ettől függetlenül lehetett bunkó persze:)

2013. máj. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

mindig megbánom, ha itt kérdést írok ki...

a helyzetet én éltem át, én éreztem amit éreztem, bunkó volt és kész. Lerítt ról a a klimax, na és az, hogy ez a legegyszerűbb neki, ha hintában ül a gyerek, mert nem kell utána futkározni a mászókán stb.

az én kicsim még csak hintázni tud és nagyon szeret.

amúgy pedig nem ez a legnagyobb problémám, minden jót nektek, szép napot.

2013. máj. 16. 12:31
 10/41 anonim ***** válasza:
73%

"Játszótéren ti átadjátok másnak a hintát, ha már sír a gyerek?"


Ez volt a kérdés!!!! Mindenki erre válaszolt. Senki nem bántott. Nem értem a felháborodásodat! Senki nem szidott meg ilyenek csak mi h látjuk és hogyan gondoljuk!!!! Te kérdezted. Arról senki nem tehet h nem egyezik a véleményünk. Az meg h te voltál ott te tudod mi volt az meg ne a mi hibánk legyen már h amit írtál nekünk így jött le. De ha a játszótéren is így viselkedtél megértem a nagyit.

2013. máj. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!