Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden gyerek rágcsál valamit...

Minden gyerek rágcsál valamit a játszótéren?

Figyelt kérdés

Nálunk folyton zacskókkal, meg mindenféle édességgel járkálnak a gyerekek. A jobbik eset, ha csak gyümölcsről van szó, de az esetek nagy részében csoki, chips, minden szerepel.

Engem ez nagyon zavar, mert én nem akarok a kisfiamnak semmit adni, egyrészt mert uzsi után megyünk ki, másrészt mert feleslegesnek tartom.

De hát, persze látja a többi gyereknél, és nehéz elkerülni, hogy ne akarjon ő is valamiből.

Múltkor is ez volt, még szerencse, hogy éppen volt nálunk pár szem keksz.....

Azóta próbálom gyümivel megoldani a dolgot.


2011. jún. 2. 13:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mi nem vittünk sosem,és nem is fogunk,csak vizet.Biztosan lesz aki megsértődik,de a hajam égnek áll azoktól az anyukáktól akik kis dobozkákkal rohangálnak a gyerekük után,és folyamatosan etetik őket.Nem hiszem,h egy gyerek nem bír ki evés nélkül 1-2 órát.Ha mégsem,akkor le lehet ültetni amíg megeszi.
2011. jún. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én nem adok a kislányomnak, mert mindig nagyon piszkos a keze. Amúgy is arra szoktattam, hogy asztalnál ülve eszünk, étkezési időben. Elfogadta, nem is kéri a rágcsálni valót.
2011. jún. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Enyém nem eszik a játszótéren, én csak inni viszek neki.

Délelőtt nem is engedem, hogy megkínálják, mert aztán csak nem ebédel. Délután sem örülök, ha megkínálják, de akkor már annyira nem zavar. Bár nem egy nagy nassolós a gyerekem, nem nagyon szokott kérni, inkább fényevőnek nevezném..

2,5 éves

2011. jún. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én soha nem viszek semmit a teán kívül(2 éves), magamnak sem, gyereknek se.

Ált, autóval megyünk.

De én is mindig nézem, hogy gyerekek gyakorlatilag csak ezsnek, az anyukákról nem is beszélve. (pedig némelyik jobban tenné, ha inkább ne enne chipset, édességet)


Ha délelőtt megyünk,akkor ebédre hazaérünk, ha délután, akkor itthon uzsizik és játszótér után vacsorézik

2011. jún. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem akartam bevezetni, de sajnos sokan keksszel, chipszel járnak és az én gyerekem meg kinézi a szájukból. Ilyenkor persze megkínálják. Így emiatt nálunk is szokott lenni nasi, de amikor lehet, kerülöm. Viszont ha őt megkínálják, égő ha sosincs nálunk, és összeszokott társaság jár le a játszóra.
2011. jún. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Felénk nem jellemző. Max. 1-2 nagymamát látok inkább délelőtt, aki kis dobozkából szeletelt gyümölccsel szalad a gyerek után :))


Mi is csak vizet viszünk, közel lakunk, és kb. amúgy is 30-50 percet szoktunk ott lenni. Meg hát piszkos kézzel amúgy sem etetném.

2011. jún. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Mi sem viszünk soha, leginkább folyadékot és ő nincs is hozzászokva a nasihoz. Sőt, néha már kinéznek, ha nem fogadja el a rágcsit.
2011. jún. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ismerős a helyzet! Nálunk eddig nem járkált senki a játszóra nasival főleg nem egy hátizsáknyival, de mióta ide "csapódott" egy Anyuka és annak a 3 gyerkőce, mindenkit megbolondítottak. Anyuka ilyenkor beül a fa alá az egyik padra és szó szerint kipakolja a kekszeket, csokikat, chipseket cukros üdítőket a padra. Naná, hogy minden gyerek hisztizik, nyafog a kipakolt dolgokért. Anyuka természetesen szívesen megkínál minden gyereket ezzel nincs is probléma, de Én sem azért viszem le a kicsit, hogy teleegye vacsi előtt magát a sok cukros dologgal, ráadásul mi is inkább gyümölcspártiak vagyunk. Múltkor megkértem szépen az Anyukát, hogy ha hoznak is nasit ne legyen kirakodóvásár, (mert csak megzavarodik az összes gyerek), hanem tartsa táskában. A válasz az volt, hogy náluk mindig így van otthon is, itt sem lesz máshogy és amúgy is kell az energia a gyerekeinek a sok mászókához, szaladgáláshoz.
2011. jún. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

1,5 éves fiammal, ha babakocsit is visszük (mert pl. máshová is mentünk, vagy messzebbre megyünk játszóra és oda is érjünk még időben stb.) akkor mindig van a tartóban aventes pohárban kölesgolyó meg víz. Direktben nem szoktam kínálni őt a játszón, de ha uzsonna időben megyünk valahova, vagy délelőtt még bőven ebéd előtt, akkor szoktam neki adni, de akkor babakocsiban ül.

A játszón csak akkor adok neki, ha kéri, mert meglátta, de utána suvasztom is el a kocsi aljába. (nem azért, mert irígy lennék, hanem pont a kérdés kiírásáért)

De ma pl. én is a játszón ettem meg a két mcdonaldsos szendvicsemet, mert nem reggeliztem a gyerkőccel, és 11-kor már kilyukadt a gyomrom... :o) Egyébként nem jellemző nálunk sem az evészet, de én még nem is láttam nagyon mást sem.

2011. jún. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

13:42-es válaszolónak.


Lehet egy helyre járunk! Nálunk is úgy van, hogy a 3 gyerekes anyuka a fa alatti padra kipakol és persze mindenkit megkínál, de innentől kezdve ugye ciki ha legközelebb nem kínálom vissza.

2011. jún. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!