Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden gyerek rágcsál valamit...

Minden gyerek rágcsál valamit a játszótéren?

Figyelt kérdés

Nálunk folyton zacskókkal, meg mindenféle édességgel járkálnak a gyerekek. A jobbik eset, ha csak gyümölcsről van szó, de az esetek nagy részében csoki, chips, minden szerepel.

Engem ez nagyon zavar, mert én nem akarok a kisfiamnak semmit adni, egyrészt mert uzsi után megyünk ki, másrészt mert feleslegesnek tartom.

De hát, persze látja a többi gyereknél, és nehéz elkerülni, hogy ne akarjon ő is valamiből.

Múltkor is ez volt, még szerencse, hogy éppen volt nálunk pár szem keksz.....

Azóta próbálom gyümivel megoldani a dolgot.


2011. jún. 2. 13:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én viszek neki enni, főleg gyümölcsöt. Miért? Nem azért, hogy pukkasszam a többiket egyszerűen csak nehezen eszik a fiam(ez születése óta gond), annyit eszik mint egy madárka. Ha viszont leviszem neki, akkor boldogan szalad és közben hajlandó enni is. Mondjuk nálunk a játszón ez nem gond, sokan hoznak kisdobozt:-)Szerencsére nem chipset, meg kekszet, hanem házi sütit vagy gyümölcsöt:-)
2011. jún. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

3 és 1.5 évesek a gyerekeim. Én szoktam levinni felcikkezett almát, és általában van a babakocsi aljában eltakarva natúr pufi, vagy házikeksz. Kb 3-tól este 7-ig vagyunk kint a játszón/parkban, és közben legalább egyszer-néha kétszer is le szoktam ültetni őket egy szusszanásra a padra, kézmosás/törlés, evés-ivás céljából. A parkban vagy a játszótéren is ugyanúgy. Nálunk szabály, hogy ülve esznek és nem rohangálva, és hogyha valami gyerek odajön, akkor a nagyobbom mindig magától kínálná meg - ha a közleben van a beazonosítható anyuka, akkor megkérdezzük, h vehet-e a gyerek (ha nincs ott felnőtt, akkor vesz. Ha egy szülő ennyire nem figyel a gyerekére, akkor ne csodálkozzon, hogyha bekap egy falat valamit...).

Én azon sem izgatom magamat túlzottan, ha megkínálják egy darab ropival, ennyi kicsitől nem lesz semmi baja, úgyis csak egyet kér/fogad el a nagy, a kicsit meg le tudom szerelni saját almával ,hogy inkább azt egye (szerencsére imádja, és amúgy sem édesszájú egyáltalán).

Saját innivaló mindig víz vagy saját szörp, megszokták, nem hisztiznek a bolti édes lötyikért.

Viszont úgy vagyok vele, hogy valamivel muszáj megkínálnom őket, mert a nagynak könnyen leesik a vércukra és akkor jön az indokolatlan hiszti, miért ne előzzem meg, ha tudom a módját? A kicsi meg egy zaba- és ivógép, naponta kb 2-2.5 litert is megiszik és 3 almát simán bevág... a múltkor a kiadós ebéd után még egy egész kakaóscsiga is belefért... szóval muszáj hogy legyen nálam kaja-innivaló

2011. jún. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nálunk akkor van nasizás, ha babakocsizunk. Akkor se mindig, de mikor kér ropit vagy golyót akkor adok neki. Ha valahol kint játszik akkor nem eszik közben, de nem is adok neki. ezen kívül amíg szépen megeszi az ebédet és a vacsit, rendesen eszik gyümölcsöt, emellett nem bánom, hogy eszik ilyen kis "sós" apróságokat. Az édeset nem nagyon szereti, de evett már a fagyimból is.
2011. jún. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Mi amint felkel 3 körül kimegyünk és 5-ig kb. ott játszunk. Előtte nem éhes, de 5-ig nem bírja ki, már enne, úgyhogy ezért valamit mindig viszek neki, almát, vagy azt a hosszú ropit, ilyeneket.
2011. jún. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos választ!

Ezek szerint sokakat érint ez a kérdés!

Természetes, hogy van olyan helyzet, amikor eszik valamit a gyerek, mondjuk uzsonnaidőben, gyümit vagy mást.

Ezzel nekem sincs semmi problémám.

Igazából csak az eszetlen nasizást nem szeretem,amikor úgy csinálnak, mintha muszáj lenne, hogy egyen valamit a gyerek!

Főleg, ha ezzel a többi szülőt hozzák kellemetlen helyzetbe!

2011. jún. 2. 20:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!