Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az alábbi képről?

Mit gondoltok az alábbi képről?

Figyelt kérdés

Engem a hideg rázott ki tőle, nem tudom hogy valóban létezik-e ilyen betegség, amitől így néz ki a kislány, de arra is gondoltam, hogy lehet csak egy számítógépes trükk a kép....Ha mégis igaz, akkor tényleg elnézést és tisztelet az anyának, meg sajnálom is, de számomra kicsit hihetetlen.


A másik meg hogy miért rak fel ilyen képet az anyuka, már ha valóban ő rakta fel és igaz ez az egész. Szerintem nem egy közösségi oldalra kéne ilyesmit kirakni. Engem személy szerint felkavarnak az ilyen képek és olyan rossz, hogy sok ilyennel van tele az üzenőfalam.


Szerintetek ez valós kép?


[link]



2013. márc. 21. 21:12
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

Édesapám legelső nővére ebben a betegségben halt meg, 3 évesen. Akkoriban még nem nagyon tudtak mit kezdeni ezzel a betegséggel. Az öregasszonyok átkokról suttogtak, egy évesen be akarták tenni a búbos kemencébe, hogy elűzzék a gonosz szellemeket róla, nem akarták tudomásul venni, hogy ez egy betegség. :(

A többi testvér egészségesen született.

2013. márc. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

Ez szomorú....

amit az előző hozzászólásomban belinkeltem cikket, abban meg azt írják, hogy régen cirkuszban mutogatták azokat akik ilyen betegségben szenvedtek. Igen régen teljesen más volt, amit erről gondoltak.

2013. márc. 22. 10:05
 23/34 anonim ***** válasza:
50%

Ha van ilyen beteg Magyarországon, valószínűleg azért nem tudunk róla, mert a legtöbben így vélekednek, mint a kérdező, hogy dugjuk el őket, még csak képet se rakjunk fel róluk a közösségi oldalra, mert nehogy már sokkolja az egészséges népet az, hogy van ilyen is.

Ez ugyanolyan, mint hogy pl ha kimész bárhová külföldre, meglepően tapasztalod, hogy milyen sok itt a mozgássérült. A helyzet az, hogy egyáltalán nem több ott a mozgássérült, csak ott ki mernek menni az utcára, egyrészt mert ott ez megoldott, nem ütköznek folyton akadályokba, másrészt meg nem néznek rájuk elborzadva, mert ott nem gáz "mutogatni" őket, ugyanolyan tagjai a társadalomnak, mint bárki más.

Van hova fejlődnünk...

2013. márc. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Hát kinek a pap, kinek a papné.
2013. márc. 23. 08:53
 25/34 anonim ***** válasza:
"Kedves" Kérdező! Miért nem akkor olvastál utána , mielőtt még kiírtad ide a bántó kérdésedet? Előbb kellett volna gondolkodnod! Szégyellheted magad!
2013. márc. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
Ebbe semmi szégyellni való nincs. Láttam a képet és igen gondoltam utána nézek, de fogalmam nem volt hogy mit írjak be a keresőbe. Majd itt a kedves válaszoló leírta, hogy progeria a neve, beírtam utána olvastam és most már tudom, hogy mi is ez. Akkor ebben mi is a szégyellni való? Írtam én egy rossz szót is? Írtam én ilyet hogy "undorító" stb. stb.??? Nem! Akkor mi a szégyellni való? Az hogy megkérdeztem, mert nem tudtam? Az meg, hogy a képet az anyuka kirakja, amit én biztos nem tennék, abban nincs semmi. Ez az én véleményem. Az hogy én nem raknám ki abban nincs semmi szégyellni való! Kicsit nézzél magadba, mielőtt neki esel valakinek! Arról én nem tehetek, hogy lelkileg sérült vagy.
2013. márc. 23. 13:06
 27/34 anonim ***** válasza:

"Hát kinek a pap, kinek a papné."

Ezt nem értem, hogy mire mondtad.

2013. márc. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
Ezt arra értem, hogy van, aki felrakná a képet és van aki nem. Ezt nem lehet máshogy érteni...
2013. márc. 23. 19:49
 29/34 anonim ***** válasza:
50%

Szeretnék kérdezni valamit, ha nem akarsz, ne válaszolj.

Ha a te gyereked szenvedne ilyen betegségben, miért nem tennéd fel a képét? Az utcára sem mennél ki vele? Ha vendégek jönnek hozzátok, eldugnád a szobájába, nehogy meglássa valaki? Szégyellnéd őt?

2013. márc. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy kérdezhetsz ilyet...természetesen kivinném az utcára meg ilyenek, de a facebookra nem raknék fel képeket, most sem rakok fel róluk, nem vagyok ez a kép feltöltögetős, aki mindennap vagy 10 képet rak fel a babájáról. Annyi rosszat hallani, főleg a pedofilokról. Aki látni akarja az láthatja ha eljön hozzánk, ha mi megyünk vagy az utcán, de nem mutogatom az interneten a pedofilok örömére. Szóval megint csak azt tudom mondani, hogy kinek ez kinek az.
2013. márc. 23. 20:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!