Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok az alábbi...

Mit gondoltok az alábbi nevekről, milyen tulajdonságokat gondoltok hozzá, milyen érzéseket váltanak ki?

Figyelt kérdés

Adél,Hanna,Dalma,Flóra,Noémi,Rebeka


Márk,Máté,Zalán,Levente,Bence


2012. jan. 27. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem ami tetszik ezek közül és egy kis aranyos kis csajra kisfiúra gondolok...Hanna,Levente (már csak azért is mert az én kisfiamat is így hívják)És még talán a Bence..

Hanna---Hani kis korban cuki és egy felnőttnek is jól álló név

Levente---Levi hát nem magyarázom mert én ezt a nevet adtam

Bence--kis korban cuki de nagy korban hogy mikor úgymond felnőtt Bence??nem tudom

Még javasolnék:

Balázs esetleg,vagy Laura,Linett???

2012. jan. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hanna a kislányom neve, úgyhogy ez tetszik a legjobban :) Kellemes hangzású és mindenképpen aranyos kislányt képzelek hozzá.

Rebeka nekem nem tetszik, kicsit butácska lányt képzelek hozzá.

Adél nekem túl komoly.

Zalán lett volna a babám, ha fiúnak születik, szóval ez is tetszik.

Levente szintén aranyos kisfiúval párosítható, akár a bence.

2012. jan. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Adél - anyukám volt kolléganője, nem túl higiénikus nő...:)

Hanna - barátnőm cuki kislánya

Dalma - egy másik barátnőm okos, intelligens hugicája

Flóra - szomszédkislány, igazi kis hiperaktív, amúgy nekem is tetszett a név

Noémi - egy műkörmös csaj, kicsit el van szállva magától...

Rebeka - kolléganőm favoritja lánynevek közül


Márk - megállná a helyét egy idegen országban is

Máté - egy nyugodt kissrác a bölcsiből

Zalán - volt itt egy ilyen nevű pap:)

Levente - keresztfiam, szomszédfiú

Bence - szintén egy nyugodt kissfiú

Egyébként ne számítson, hogy kinek mi a véleménye!:)

2012. jan. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én nem foglalnék állást..csak annyit mondok hogy a választásodat nagyban fogja befolyásolni az hogy ezek a nevek közül van e valaki ismerős kolléga szomszéd..akárki ha az a személy akit ilyen névvel ismersz és szereted vagy kedves,szép...nagyrészt azokkal a tulajdonságokkal fogod felruházni a nevet és valami hasonló tulajdonságokat képzelsz mellé...vagy ha mondjuk útálod akkor az kevésbé szimpi lesz..Én olyat választottam ami nem olyan hétköznapi,és sok vezető pozícíójú ember nevei mind lány mind fiú legyen,és amellett kedves kis nevek gyerekkorban és jó kiállású név felnőtten is...valamint a sors fintora hogy L. a vezetéknevük,és a keresztnevük is (fiú és lány is L.L.juniorok.):-))
2012. jan. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Adél olyan merev és besült...bocs..

Hanna nagyon szép igazi KISCSAJOS kislányt képzelek hozzá (de nem adnám mert felénk borzasztó gyakori 6 db 2 év alatti Hanna ismerősünk van...)

Dalma :)) Ez a kislányom:) Nekem tetszik, mert komoly hangzású felnőttként is megállja a helyét és magyar név.

Flóra olyan kicsit dilis, vicces, bohókás lányt képzelek neki.

Noémi nagyon nagyon szép név, jelentése gyönyörűségem:) De ismerek pár Noémit kicsit ellenszenvesek így ezt nem adnám.

Rebeka erős határozott karakán kiscsaj, központi szereppel.


Fiúnevek:

Máté nekem halál unalmas már szintén nagyon gyakori nem is tetszik a hangzása se olyan ÁÉ Málééé

Márk vagány határozott HELYES kisfiú:)

Zalán sajnos Rubint Réka gyereke ugrik be, mivel nem kedvelem a családot (nekem túl sokak...) így nem tudok már elvonatkoztatni tőle.

Levente nagyon szép név olyan kedves barátságos barátkozós fiút képzelek hozzá.

Bence na ezt SEMMIKÉPP. Már vagy 6-8 éve folyamatosan vezeti a névadási listát, annyi van belőle mint égen a csillag és Így hogy Bence olyan becézésnek tűnik (az is) semmiképp nem tudnám felnőtt férfinek elképzelni.

2012. jan. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az Adél nekem egy felnőtt kicsiben, nem tudom pontosabban leírni az érzést, de nem jó :) A többi tetszik. A Dalma eredetileg fiúnév, mióta ezt tudom, azóta furán hangzik nekem...Hanna: bájos, Flóra: igazi kislány, Noémi: kedves, Rebeka: huncut, belevaló.

A fiúnevek közül mind tetszik, bár a Bence és a Levente nagyon gyakori, de szép. Márk: komoly, Máté: megbízható, vidám, Zalán: itt elfogult vagyok, mert a fiam is Zalán, és a szerelmem...nagyon pasis, Levente: hősies, Bence: valamiért egy jó étvágyú, kicsit lusta kisfiú ugrik be róla.

Senki ne vegye sértésnek, próbáltam a kérdésre válaszolni!

2012. jan. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Adél- iskolánk középkorú ügyintézője jut eszembe, aki amúgy nagyon jófej ,de a név sose tetszett.

Hanna, Dalma - ezek szép nevek, fiatal lány jut szembe róluk, de gyerekemnek nem adnám

Flóra, Noémi - nem tetszenek.

Rebeka - agyon szép, csak szép Rebekákat ismerek, ezt még a lányomnak is adnám.


Fiúnevek: Márk, Levente szép, Bence elmegy, a Máté Zalán nagyon nem jön be.

2012. jan. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!